Ręczna regulacja świateł

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

patryczek87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn sie 27, 2007 15:47
Lokalizacja: Łódź

Ręczna regulacja świateł

Post autor: patryczek87 » czw sie 21, 2008 23:59

Pytanie odnosnie ręcznej regulacji świateł w Mk4. chodzi o to ze krecac śruboketem obojetnie w która strone w lewej lampie nie dziala regulacja wysokosci...w prawej natomiast bez zarzutu,to samo z silniczkami, lewy nie dziala prawy bez zarzutu..potrzebuje wyregulowac lewa lampe świeci za nisko. co mam zrobić? jak naprawic? dziękuje z góry za odp.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » pt sie 22, 2008 08:58

patryczek87 podejrzewam (tak jak odpisalem Ci na to samo pytanie w innym temacie), że najprawdopodobniej będzie w tym reflektorze zerwana ślimacznica - bo raczej wątpliwe aby zerwały się zęby koła zębatego regulacji i jeśli to reflektor Valeo to chyba jest on nierozbieralny i będziesz musiał go wymienić na sprawny.


Obrazek

patryczek87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn sie 27, 2007 15:47
Lokalizacja: Łódź

Post autor: patryczek87 » sob sie 23, 2008 09:32

Hmm to nie za ciekawie...pzrez mala drobnostke jaka jest regulacja ręczna wymieniac od razu sprawny reflektór...
a co do niedziałającej regulacji,to posiedzialem przy tym i sprawa wyglada tak. faktycznie ta slimaczyca ,czy cos co odciaga lub przyciaga odblysnik wypada z gniazda...kiedy krece i krece w koncu wchodzi znow w gniazdo, podnosi reflektor do danej wysokosci( niestety troche za niskiej) i wypada znow z gniazda...czy jest na to jakas rada,warto rozbierac i wyjmowac klosz? czy z góry wiadomo ze to jest nie do naprawienia?



Awatar użytkownika
Seru79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 21:28

Post autor: Seru79 » wt lip 28, 2009 21:30

Mam pytanko
Musze odkrecic dwiesruby u góry reflektora i przesunąc go w strone błotnika około 3mm bo jest jakiś nierówny.

Czy przestawią mi sie światła? Czy też wszystko powinno swicić dobrze.



Awatar użytkownika
tothemonandback
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn kwie 27, 2009 18:25
Lokalizacja: koszalin
Kontakt:

Post autor: tothemonandback » śr lip 29, 2009 13:19

Seru79 pisze:Mam pytanko
Musze odkrecic dwiesruby u góry reflektora i przesunąc go w strone błotnika około 3mm bo jest jakiś nierówny.

Czy przestawią mi sie światła? Czy też wszystko powinno swicić dobrze.
nie powinny sie przestawic jak tylko je przesuniesz w kierunku blotnika i to jeszcze jak napisales 3 mm na pewno nie bedziesz razil swiatlami ...


low & slow

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 437 gości