Sprężarka klimatyzacji

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

vw-fan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt cze 06, 2008 18:41
Lokalizacja: Piaseczno

Sprężarka klimatyzacji

Post autor: vw-fan » pn sie 18, 2008 22:46

Panowie, pocieszcie mnie że to nie koniec sprężarki..
Od 2 m-cy "walczę" z zakupionym mk4.. więcej leżę pod nim nim!
Szukałem podobnych objawów na forum ale jakoś nic.
Otóż po regeneracji altka + wymianie pompy serwa kierownicy + wymianie paska klinowego gdy klima jest wyłączona żęzi jak diabli.. :satan: natomiast gdy włączę klimę (działa) ucicha i jest "prawie" normalnie (może lekko brzęczy ale w normie).
Czy to łożyska? (nie wiem co jest w środku klimy, czy jest olej czy nie, poprzedni właściciel twierdził ża nabijał w zeszłym roku ale już mu w nic nie uwierzę). Jestem w stanie to sam zrobić czy lepiej się sprężarką nie bawić? Co to może być? Sprzęgło?



Awatar użytkownika
AndrzejYankes
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: wt sie 08, 2006 18:30
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.[POS]
Kontakt:

Post autor: AndrzejYankes » wt sie 19, 2008 08:43

Witam
być może odzywa się łożysko sprężarki. Dwa miesiące temu miałem też ten problem w MK3 - krótko przed zaplanowaną wymianą rozrządu. Odgłos przypominał takie metaliczne pojękiwanie. Naprawili mi to podczas wymiany rozrządu w auto-serwisie. Odkręcili alternator, odkręcili sprężarkę (nie trzeba było odkręcać przewodów od czynnika chłodzącego) - i zdjęli koło pasowe sprężarki. Po wyciśnięciu łożyska okazało się, że jest ono prawie rozsypane. Koszt nowego łożyska do klimy- ok.50 zł plus robocizna.
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt sie 19, 2008 08:45 przez AndrzejYankes, łącznie zmieniany 1 raz.



vw-fan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt cze 06, 2008 18:41
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: vw-fan » wt sie 19, 2008 11:39

Jeżeli to tylko łożysko to pół biedy.. wymieniał ktoś je samodzielnie? da się? Może jest gdzieś jakaś instrukcja wymiany?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 415 gości