Humory wentylatora, golfII, 1,6 PN benzyna,1991

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Jurek99
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 21:38
Lokalizacja: Elblag

Humory wentylatora, golfII, 1,6 PN benzyna,1991

Post autor: Jurek99 » czw lip 07, 2005 13:54

Witam. Wentylator po załączeniu głośno pracuje, coś nierównomiernie chrobocze, jakby sypały się łożyska, ale nie wiem jak jest zbudowany wewnątrz. Sprawdziłem, że łopatki o nic nie obcierają. Dodatkowo nie dzieje tak się zawsze, dopiero po kilkukrotnym załączeniu. Wynika z tego, że jak jest już rozgrzany. Może ktoś wie jak jest zbudowany silnik wentylatora, czy może to panewki, czy łożyska? Czy jest szansa naprawy, czy już tylko nowy opłaca się wstawić. Aha i mam pytanie, które styki na wtyczce włącznika cieplnego chłodnicy zewrzeć, aby włączyć wentylator nie czekając na zagrzanie silnika, bo są 3 (dochodzą przewody: czerwono czarny, czerwono biały i czerwony). Dzięki wszystkim za porady, bo 30 stopni w cieniu i nie moge sie ruszyc golfikiem z obawy o problem w trasie.



Awatar użytkownika
dzikusek99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: sob maja 21, 2005 15:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: dzikusek99 » czw lip 07, 2005 13:58

witam ja mam mk3 ale tez mam wentylator dwu biegowy. U mnie jest kostka. U ciebie tez powinna byc. Jak sciagniesz przewod z wlacznika wentylatora to na nim jest kostka. Zewzyj drucikiem 2 koncowki. lewa i srodkowa. Zalaczy sie 1 bieg. Zwierajac zewnetrzne wlaczy sie 2 bieg.
PS podobno nie da sie rozebrac tego wentylatora.(silnika) Pozdrawiam



Awatar użytkownika
rzodkiew
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 415
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 23:21
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: rzodkiew » czw lip 07, 2005 15:53

mialem u siebie tak samo i niestety nie mozna go rozbierac , kupilem uzywke za 50zeta dwubiegowy bo taki mial byc , a mialem jedno biegowy i jeszcze sie rozsypal



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 495 gości