ABF strzela w dolot gdy temp przekracza 100 stopni

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ThomasGTI16V
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: czw paź 05, 2006 19:41
Lokalizacja: SBI
Kontakt:

ABF strzela w dolot gdy temp przekracza 100 stopni

Post autor: ThomasGTI16V » sob sie 16, 2008 18:00

Witam j.w silnik 2.0 gti 16V ABF jak sie zagrzeje temperatura dojdzie na 104stopnie to zaczyna strzelać w dolot tak jakby kichał na gazie i na pb wiruja obroty z 3 tys na tysiąc a gdy nie jest zagrzany wszyswtko jest ok jezdzi ok tylko ciezko schodzi z obrotów na lpg i nie trzymie biegu jałowego obrotów powinno być mniej niż tysiąć a on ma ponad tysiac czasem 2 tys po chwili przegazuje i wszytsko jest ok linka sie nie zawiesza jest ok sprawdzone już zapłon rozrzad.nowe przewody kopułka palec swiece cewka nawet wymienione 2 czujniki halla na bloku silnika i w aparacie zapłonowym niewiem co to jest podpinaliśmy pod kompa wyskopczył czujunik halla jakiś mapsensor o co kaman ze jak sie zagrzeje to jakby nieiwem tracił sygnał zapłon miał ktos podobną sytuacje ??? :grrr:
Gto sądzi niby że to czujnik temperatury w głowicy oszukuje i jest walniety i wysyła zły sygnał do komputera i odcina zapłon jest to możliwe piszcie prosze bardzo o pilną pomoc:(
Ostatnio zmieniony pn sie 18, 2008 02:43 przez ThomasGTI16V, łącznie zmieniany 2 razy.


Mój gofer z piekła rodem:]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=104155

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob sie 16, 2008 18:08

no skoro wyskorczył błąd mapsensora czyli ciśnienia w dolocie to dlaczego wymieniasz czujniki spalania stukowego (nie halla) na bloku i czujnik halla w aparacie zapłonowym, przy uszkodzeniu którego auto w ogóle by nie zgadało. MAPsensor w ABF chyba jest w sterowniku silnika i leci do niego weżyk podciśnieniowy który sprawdź, a prócz tego masz jeszcze regulator wolnych obrotów którego mechanicznego uszkodzenia kom. nie wykaże. Tylko podmień na próbę a nie od razu kupuj


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » ndz sie 17, 2008 13:30

juz wiem ze cisnienie paliwa to 2 bar... czyli problem sie sam rozwiazal....


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

ThomasGTI16V
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: czw paź 05, 2006 19:41
Lokalizacja: SBI
Kontakt:

Post autor: ThomasGTI16V » śr sie 20, 2008 10:01

evo to już krzysiu sprawdził i jest ok podmienił nawet kompa z innego abfa i wiązke od niego biegnącą i dalej to samo obroty wolne nie trzymia sie na zimnym 900 tylko ponaqd czyli 1000 -1300 silnik pracuje na zawyżonych obrotach czasme spadnie nagle na 900 na chwile dziwne a jak w misce olejowej przekroczy temperature powyzej 100do 105 silnik traci sygnał nie ma zapłonu jakby i wskazówka gasnie błyskaqwoicznie spoadajac na dół obrotomierza gdy chcesz zapalić wtedy to nie chce chycić albo strzela kicha w dolot :( HELP :kac:


Mój gofer z piekła rodem:]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=104155

Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » śr sie 20, 2008 10:04

A czujnik Halla na kole zamachowym był wymieniany? (Bo opis nie jest zbyt precyzyjny)
Paweł Marek pisze:i czujnik halla w aparacie zapłonowym, przy uszkodzeniu którego auto w ogóle by nie zgadało.
A zakład że silnik by pracował?
Ostatnio zmieniony śr sie 20, 2008 10:08 przez zodiak, łącznie zmieniany 2 razy.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

ThomasGTI16V
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: czw paź 05, 2006 19:41
Lokalizacja: SBI
Kontakt:

Post autor: ThomasGTI16V » śr sie 20, 2008 10:08

zodiak pisze:
Paweł Marek pisze:i czujnik halla w aparacie zapłonowym, przy uszkodzeniu którego auto w ogóle by nie zgadało.
A zakład że silnik by pracował?

A czujnik Halla na kole zamachowym był wymieniany? (Bo opis nie jest zbyt precyzyjny).
zodiak to oczywiste że w ABF jak i vr-ach są 2 czujniki halla na bloku silnika koło filtra oleju i w aparacie zapłonowym i ten jeden jakby był uszkodzony to i tak auto pojedzie tylko niewiadomo jak hehe prosze pomózcie bo dalej nikt nic nie wie:( :ass:


Mój gofer z piekła rodem:]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=104155

Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » śr sie 20, 2008 10:14

Może być czujnik temperatury i silnik jest zalewany. A ten gaz to zwykły czy sekwencja?
Zmierz czujnik, jak się zachowuje po nagrzaniu.

Możesz też zrobić "eksperyment" i przy ciepłym silniku zamiast czujnika temperatury wpiąć rezystor rzędu 200-300 omów i odpalić auto i zobaczyć jak się zachowa.
Ostatnio zmieniony śr sie 20, 2008 10:18 przez zodiak, łącznie zmieniany 1 raz.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

ThomasGTI16V
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: czw paź 05, 2006 19:41
Lokalizacja: SBI
Kontakt:

Post autor: ThomasGTI16V » śr sie 20, 2008 10:16

zodiak pisze:Może być czujnik temperatury i silnik jest zalewany. A ten gaz to zwykły czy sekwencja?
Zmierz czujnik, jak się zachowuje po nagrzaniu.
czujnik już wymieniony ten w głowicy od temp i dalej to samo:( gaz jest 1generacji + BLOS ale to sie dzieje i na pb i na lpg :(


Mój gofer z piekła rodem:]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=104155

Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » śr sie 20, 2008 10:26

Czyli kurde coś z zapłonem raczej.
Bywa że czujnik na wale jest sprawny ale "zęby" na kole zamachowym są zabrudzone, ale to byś musiał pod oscyloskop się podpiąć i impulsy obejrzeć.
Nie wiem tylko jak to powiązać z temperaturą :crazy:


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

ThomasGTI16V
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: czw paź 05, 2006 19:41
Lokalizacja: SBI
Kontakt:

Post autor: ThomasGTI16V » śr sie 20, 2008 10:32

GTO walczy dalej:) zobaczymy czy wygra abf czy GTO heheh ja już wysiadam:( wezme młota i chyba rozw... ABFA:( :grrr: :grrr: :grrr: :grrr: :grrr: :grrr: :grrr: :grrr: :grrr:


Mój gofer z piekła rodem:]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=104155

Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » śr sie 20, 2008 10:35

ThomasGTI16V pisze:wezme młota i chyba rozw... ABFA:
To napisz gdzie te manele wyrzucisz :D
Powodzenia.

P.S
A tak na poważnie daj cynk co było jak już ABF będzie śmigał :okej:
Ostatnio zmieniony śr sie 20, 2008 10:42 przez zodiak, łącznie zmieniany 1 raz.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

ThomasGTI16V
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: czw paź 05, 2006 19:41
Lokalizacja: SBI
Kontakt:

Post autor: ThomasGTI16V » sob sie 23, 2008 20:08

naprawione moze komuś sie to przyda na przyszłość byłem u GTO też nie wiedziął u mechanika drugiego i nic pojechałem do 3 elektromechanika i naprawili okazało się że węzyk map sensora od komputera do kolektora ssącego był zapchany i na kablach biegnących od czujnika hall z aparatu zapłonowego na jednym kablu było zwarcie trzeba było oizolowac i wszystko ok, i sonda lambda o której wiedziałem :) ale sonda nie była przyczyną tu głownie zawazył weżyk z podciśnieniem od kompa do kolektora ssącego:) 2tygodnie bez auta:( na przyszłość będziecie wiedzieć :pub: :pub: :pub:


Mój gofer z piekła rodem:]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=104155

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 421 gości