Kilka pytań odnośnie modułu komfortu i fis

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

4motioner
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 09:32
Lokalizacja: Polska

Kilka pytań odnośnie modułu komfortu i fis

Post autor: 4motioner » czw sie 14, 2008 10:19

Witam zastanawia mnie kilka pytań.

Po przeczytaniu informacji o nawalającej elektronice w drzwiach wiem, że mam do wymiany mikrowłącznik w zamku (brak oznak otwarcia drzwi), ale zastanawia mnie co innego.

Czy po otwarciu drzwi pasażera powinno sie wyświetlać ikonka otwartych drzwi na pelnym fisie i brzęczeć ze światła sa włączone ( mi uruchamia się lampka w drzwiach i światło w podsufitce - ale nie ma na fisie i brzęczyka) To samo pytanie do drzwi tylnych - na fisie ikonka powinna być ? (dodam ze uruchamiają mi się światełka w środku)
U mnie na fisie informuje tylko o otwarciu drzwi bagażnika.

Ja wywnioskowałem, ze jeżeli przy wszystkich drzwiach oprócz kierowcy włącza mi się światło to powinien duży fis pokazywać otwarcie drzwi.

Prosze o podpowiedz jak to wszystko powinno działać bo ja już nie wiem .

Dodam że mam fabryczny fis z marca 2001



Mirek39m
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: pt lip 25, 2008 08:15
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: Mirek39m » czw sie 14, 2008 10:26

brzęczka nie będzie jak masz uszkodzony mikrowyłącznik obojętne które drzwi otworzysz
Jeśli chodzi o fis to niemam pojęcia.Poprostu wymień ten mikrowyłącznik i zobaczysz.
Ostatnio zmieniony czw sie 14, 2008 10:32 przez Mirek39m, łącznie zmieniany 2 razy.


Mirek

Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » czw sie 14, 2008 14:31

brzęczyk jest jak otworzysz drzwi kierowcy przy wyłączonym silniku i zapalonych światłach (musi być sprawny mikrowyłącznik żeby tak było)
brzęczyk jest jak w czasie jazdy otwierasz drzwi - bez różnicy które
brzęczyk jest jak otwierasz klape przy zapalonym aucie ale chyba przy zamkniętych

ikona powinna byc na fisie jak otwierasz klape bagażnika, drzwi przednie ale czy tylne to nie wiem, musze sam sprawdzić; mam 1/2 fis


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » czw sie 14, 2008 22:59

przy dużym fisie powinno pokazywać każde otwarte drzwi.. przód, tył, klapę bagażnika i maskę



4motioner
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 09:32
Lokalizacja: Polska

Post autor: 4motioner » pt sie 15, 2008 15:04

A więc wiecie jaka może być przyczyna tego, że fis mi nie pokazuje otwartych drzwi pasażera i tylnych, jeżeli światła wew. i lampki na drzwiach się zapalają ?

pozdrawiam i dzieki za odp.



greg

Post autor: greg » pt sie 15, 2008 21:38

należałoby podpiąć vag i zobaczyć błędy modułu komfort (skasować) bo po 1999roku moduł komfort po CAN daje informację o otwarciu drzwi tj o otwarcie każdych drzwi i wteyd to masz wyświetlone na wyświetlaczu



Awatar użytkownika
Oli
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 22:02
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Post autor: Oli » pt sie 15, 2008 23:36

4motioner pisze:fis mi nie pokazuje otwartych drzwi pasażera i tylnych
u mnie też nie pokazuje ale ja mam dokładany pełny FIS, rocznik mam ten sam 2001 i pokazuje mi tylko drzwi kierowcy maska/bagażnik to samo, czytałem że sygnały o otwarciu drzwi idą can-em z modułów drzwiowych (u mnie nie ma elektryki wcale) więc nie ma co dawać sygnału otwartych poszczególnych drzwi - nie wiem jak jest u Ciebie


[b]148KM/326Nm[/b]

4motioner
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 09:32
Lokalizacja: Polska

Post autor: 4motioner » sob sie 16, 2008 15:12

nie rozumiem tego
Oli pisze: (u mnie nie ma elektryki wcale)
mi sie wydaje ze cos musi wysylac sygnal ze drzwi sa otwarte bo przeciez lampka wewnatrz sie wlacza ???



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » sob sie 16, 2008 16:04

Mikro wyłącznik w kasecie zamka drzwiowego robi zastyk masy



Mirek39m
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: pt lip 25, 2008 08:15
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: Mirek39m » sob sie 16, 2008 16:21

człowieku wymień ten mikrowyłącznik a potem sprawdzisz działanie fisa i napisz nam czy działa


Mirek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 207 gości