Centralny z pilota nie dziala jak powinien po jego montazu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

csjabolcs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz mar 18, 2007 18:31
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Centralny z pilota nie dziala jak powinien po jego montazu

Post autor: csjabolcs » śr sie 13, 2008 19:03

Witam!


Mam problem ze sterownikiem centralnego zamka na pilota.
Kupilem na allegro sterownik MINICAR 686 podlaczylem wedlug wskazowek na forum i instrukcji, lecz nie dziala to jak trzeba...

tutaj jest fotka instrukcji:

Obrazek

a tu szczegol instrukcji ktory sie przyda:

Obrazek

Opis tego jak ja to wymodzilem:

montowalem przy pompce w bagazniku

uzylem drugiego rysunku od gory, czyli "zamek sterowny (+)", tak jak sugerowal to czlowiek na forum.
Polaczylem przewod zolty z czarno/zoltym i z czerwonym i wpiolem pod pin +12v w kostce od pompki,
czarny polecial do masy w kostce,
bialy do szarego w kostce (zamykanie),
bialo/czarny do zielonego w kostce (otwieranie),
niebieski wpiolem pod wylacznik drzwi (brazowo/bialy) zaraz obok skrzynki bezpiecznikow,

teraz moj problem:

Nie wiem jak prawidlowo podlaczyc kierunkowskazy...
podpinalem sie pod wtyczke od tylnych lamp gdzie pokazywal sie prad jak wlaczalem awaryjne, ale nie wiem czy to jest dobre rozwiazanie...
(ktos kiedys pisal zeby sie podpiac pod przewody w lampie tynej od strony kierowcy we wtyczke (kable zielono/czarny i czerwono/bialy tylko ze ja tego ostatniego nie mam w tej wtycze mam jedynie bialo/czarny) i faktycznie w tym bialo/czarnym tez sie prad pokazuje jak wlacze kierunki) i tu sie zamotalem.... jak widac na instrukcji mam dwa przewody od kieronkow... gdzie mam je wpiac w tych lampach????

Teraz ta nieszczesna funkcja komfort.... mam ja w aucie, tylko ze po zainstalowaniu sterownika nie dziala jak trzeba.
Wiadomo, ze sterownik podaje przez ten czerwony kabelek mase, wiec wykonalem przerzutnik, tak jak jest to opisane na forum i podaje plusik.
Wpialem ten plusik pod szary kabelek we wtyczce od pompki (razem to juz dwa kable podpiete pod ten szary (komfort - czerwony z przerzutnikiem i zamykanie - bialy ) ).
Po tej operacji auto otwiera sie, ale jak chce zamknac, zamyka sie dopiero po uplywie paru sekund, szyby tez sie domykaja. Wyglada na to, ze krotki sygnal nie dziala i zamyka sie sopiero jak pojawi sie impuls dlugi z funkcji komfort.

Z klucza wszystko dziala tak jak trzeba - jak przytrzymam szyby sie zamykaja prawidlowo.

i jeszcze jedno... odlaczylem narazie funkcje komfort, bo jak jej nie ma to zamyka od razu i od razu otwiera. Teraz pojawia sie cos takiego, ze jak otworze auto i otworze drzwi wlaczaja mi sie kierunki na kilka sekund, okolo 15... jak zamkne to sie wylaczaja...
jakis przekaznik pika w kostce sterownika i wlacza kierunki.

Kierunki podlaczylem pod bialo/czarny w lewej lampie(ta duza wtyczka poziomo) i zielono/czarny w prawej.

Czy ja to dobrze wymodzilem????? Prosze o pomoc....
Ostatnio zmieniony śr sie 13, 2008 22:52 przez csjabolcs, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr sie 13, 2008 23:00

csjabolcs pisze:ktos kiedys pisal zeby sie podpiac pod przewody w lampie tynej od strony kierowcy we wtyczke (kable zielono/czarny i czerwono/bialy tylko ze ja tego ostatniego nie mam w tej wtycze mam jedynie bialo/czarny)
nie czerwono biały tylko właśnie ten białoi czarny.
csjabolcs pisze: jak widac na instrukcji mam dwa przewody od kieronkow... gdzie mam je wpiac w tych lampach????
no właśnie jeden do zielono czarnego drugi do biało czarnego
csjabolcs pisze:Kierunki podlaczylem pod bialo/czarny w lewej lampie(ta duza wtyczka poziomo) i zielono/czarny w prawej.
tu jest ok, zielono czarny jest też w lewj lampie, to ten sam co w prawej
A zwłoka w zamykaniu? Masz 12 kabli czy 11 do pompki centrala?

[ Dodano: Sro Sie 13, 2008 11:06 pm ]
csjabolcs pisze:ze jak otworze auto i otworze drzwi wlaczaja mi sie kierunki na kilka sekund, okolo 15
widzę tam na schemacie sposoby ustawienia zworek do syggnalizacji otwierania drzwi.
Ostatnio zmieniony śr sie 13, 2008 23:01 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

csjabolcs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz mar 18, 2007 18:31
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: csjabolcs » czw sie 14, 2008 08:28

Super!!! Masz punkcik!!! Racje mieli ludze, co stwierdzili, ze wiekszosc Polakow ma problemy z czytaniem, ze zrozumieniem... Faktycznie jest zworka odpowiedzialna za to... przeoczylem...

Kierunki tez juz sa OK, ale pozostaje sprawa z tym opoznieniem zamykania, jak jest funkcja komfort podlaczona...

co do kabli... mam ich 12 we wtyczce, z czego do pinu 3 (brazowy, pewnie masa) jest podlaczony pin 8 (tez brazowy, pewnie tez masa) z tej wtyczki
Ostatnio zmieniony czw sie 14, 2008 08:33 przez csjabolcs, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » pn paź 27, 2008 23:51

csjabolcs pisze:Kupilem na allegro sterownik MINICAR 686
tez nabylem ten alarm i tez mam pare pytan a mianowicie aptrzac na ten schemat lacze tak:
- 2 pomaranczowe odicnam i izoluje bo nei sa potrzebne
- bialy lacze z szarym w kostce w dzwiach
- białoczarny z zielonym w kostce w dzwiach
- zolty i zolto czarny razem z czerwonym lacze z jakims kablem plusowym
- czarny do masy
- czerwony ( co mam z nim zrobic ??)
- zieloby jest od syrenki ktora pocuje kolo silnika
- brazowe lacze z kierunkami
- podlnaczam czujnik wstrzasowy (chociaz nei wiem czy bedize potrzebny ? - podobno auto z takim czyms czesto lubis obie wyc na parkingu bez pwoodu ? )
- podlanczam diode migajaca
- kabel zolty ( z czym mam polaczyc ? plusem po stacyjce do odciecia zaplonu ? czy moze zrobic tym odciceic pompy paliwa ? / z tego przekaznika wychodzi jeszcze kable bialy czy on ma byc podlaczoany do kabla zaisilajacego 12v? )
- czerwony ( domykanie szyby ? - czy przypadkeim szyby nie bedea jzu domykane z impulus podawanego na kabel zielony i szary ? )
-pomaranczowy - pedał hamulca (podlanczac to wogule?)
- biały kolejny kable ktory pam podpiac pod 12v ???
- niebieski wlacznik dzwiowy
- przycisk serwisowy do czego on i czy bedize wogule potrzebny ?

bede wdzieczny za wyjasnienie mi tych zeczy

dodam ze wszystkie kable bede laczyl kolo skrzynki z bezpiecznikami w tej wtycze dzwiowej


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 312 gości