Oleje silnikowe PETRO KANADA- czy ktoś coś o nich wie??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Unicron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: wt gru 21, 2004 02:52
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Oleje silnikowe PETRO KANADA- czy ktoś coś o nich wie??

Post autor: Unicron » śr lip 06, 2005 15:48

Witam

Ostatnio od mechanika słyszałem, że abrdzo dobre są oleje Petro Kanady ponieważ:
- są rozlewane tylko w Kanadzie więc nie ma mowy o domieszkach na polskim rynku
-są dobrej jakosci
-niska cena - nie ma pośredników tylko są bezposrednio sprowadzane do Polski

Ja używam Mobila 10w40 i mechanik twierdzi, że PK będzie lepsza - czy to prawda??
Ostatnio zmieniony wt lip 31, 2007 18:41 przez Unicron, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam
Unicron

GG: 51 39 714
Unicron@go2.pl

Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Re: Oleje silnikowe PETRO KANADA- czy ktoś coś o nich wie??

Post autor: Gitner » śr lip 06, 2005 16:36

Unicron pisze:Witam

Ostatnio od mechanika słyszałem, że abrdzo dobre są oleje Petro Kanady
Jakos nie moge nigdzie w swiecie znalezc info o nich.. Ja tez uzywam polsyntetyk mobila i nie narzekam.. Na 10kkm dolewam literka i wsio gra..
Sprawdz parametry tego oleju i porownaj do wymaganych przez VW jak pasi to znajdz ochotnika do testow ;) Czasem twoj mechanik nie sciaga tego przez wujka brata ktory w Kanadzie "dorywczo" drwalem jest ;)

Pozdro
Gitner



Awatar użytkownika
Unicron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: wt gru 21, 2004 02:52
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Unicron » śr lip 06, 2005 17:01

mój mechanik jest tej firymy przedstawiclielm i podobno PK dopiero rowzija sić dystrybucyjną w Polsce. Ale logo kojarzyłem już wczesniej tzn czerwony lisć klombu.


Pozdrawiam
Unicron

GG: 51 39 714
Unicron@go2.pl

Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » śr lip 06, 2005 18:02

Unicron pisze:mój mechanik jest tej firymy przedstawiclielm i podobno PK dopiero rowzija sić dystrybucyjną w Polsce. Ale logo kojarzyłem już wczesniej tzn czerwony lisć klombu.
Czerwony liść klombu to jak sie nie myle symbol na fladze Kanady i ja kojarze go odkad mialem geografie w szkole.. Skoro gosc jest przedstawicielem tej firmy to logiczne ze wszystko bedzie gorsze od petro kanady.. takie zasady marketingu. Ja bym w to nie wchodzil tym bardziej do TDI. Chyba ze juz polsyntetyk bedzie za slaby do twego auta wtedy testuj.. zawsze przejdziesz na mineralny.

Pozdro
Gitner



Awatar użytkownika
briano
Kozak
Kozak
Posty: 770
Rejestracja: wt gru 28, 2004 14:47
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Re: Oleje silnikowe PETRO KANADA- czy ktoś coś o nich wie??

Post autor: briano » śr lip 06, 2005 21:36

Ja też mam mobila 10w40 i jakoś nie wierze w takie mało znane marki co wcale nie oznacza że są złe. ja po prostu leje sprawdzony olej i nie chce na swoim silniku robić eksperymentów.



Awatar użytkownika
Unicron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: wt gru 21, 2004 02:52
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Unicron » śr lip 06, 2005 22:58

Dzięki za posty Panowie, ale nie ukrywam, że chciałem usłyszeć zdanie kogoś kto miał fizycznie do czynienia z tym olejem. Bo teraz możemy tylko snuć przypuszczenia...

Moje zainteresowanie tym olejem wzbudza fakt, iż jest on rozlewany tylko i wyłacznie w Kanadzie przez firmę która należy do rządu i dlatego wydaje mi się, że może być dobrej jakości bo omija wszytkie potencjalne miejsca dystrybucji gdzie mogą się pojawiać domieszki. Oleje PK posiadają też klasę jakości API wiec myśle, że nie jest to pierwszy lepszy olej silnikowy.


Pozdrawiam
Unicron

GG: 51 39 714
Unicron@go2.pl

Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » czw lip 07, 2005 01:35

Z wypowiedzi użytkowników na innym forum wynika,że są to niezłe oleje,dopiero wchodzące na nasz rynek.Przemawia za nimi oryginalność i normy podawane przez producenta(CH-4) no i cena,niższa niż markowa konkurencja.Podobnie jest z olejami firmy midland-microoil,kiedyś Quaker State.Rozlewane tylko w Szwajcari na rynek Europejski.
http://www.midland.pl



Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » czw lip 07, 2005 14:55

Tak jak Valvoline - najstarsze oleje, rozlewane w Holandii...


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » czw lip 07, 2005 23:36

Zgadza się Valvoline też nie jest kancony i z tego co widzę i czuję,bo jeżdzę Mobil tez,bo rozlewają go w Czechach.



hary
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 12:56
Lokalizacja: konin

Post autor: hary » pt lip 08, 2005 12:46

bla bla bla i tak nic nie wiadomo bo np i intercars widziałem ich olej do pompowtryskiwaczy w normie 505.01 za 22zł/litr podczas gdy castrol kosztuje 40-50zł/litr w tej samej normie vw 505.01 no i z tego płynie wniosek ze nalezy lac olej firmowany logo intercars??

ja go nie leje.


passat b6 tdi 130KM

golftdi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pn maja 15, 2006 20:59
Lokalizacja: Kraków

Tanie oleje silnikowe

Post autor: golftdi » pt lip 27, 2007 15:07

Witam i zapraszam do zazpoznania sie z ofertą olejów silnikowych na naszej stronie firmowej Oleje silnikowe . Gwarantujemy najniższe ceny. Ponadto w ofercie posiadamy filtry olejowe również w najniższych cenach. Wystawiamy faktury i paragony. Posiadamy oleje wszystkich producentów. Warto skorzystać.
Ostatnio zmieniony pt lip 27, 2007 15:09 przez golftdi, łącznie zmieniany 2 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 284 gości