kierownica niewraca

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

kierownica niewraca

Post autor: slawko333 » wt sie 12, 2008 07:57

od dwoch dni mam taki problem z ukladem kierowniczym, podczas jazdy przy skrecie kierownica mi niewraca musze uzyc sily zeby ja wrocic, co to moze byc? pompa mi troche od zawsze piszczala przy maksymalnym skrecie kol, ale to podobno normalne ze sie pasek slizga



Awatar użytkownika
maryjan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 862
Rejestracja: śr lip 04, 2007 09:04
Lokalizacja: Ostrowite city of country

Post autor: maryjan » wt sie 12, 2008 12:28

zapieczone zwrotnice?


Dziki

Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » wt sie 12, 2008 12:47

łożyska kolumny


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » wt sie 12, 2008 14:30

łożyska kolumny jak się zużyją, to raczej "luzuja sie" w pionie czyli tłuczenie na dołach, bo wydaje mi się że przeciętny użytkownik auta "potrafił" zapiec takie łożyska...

a co do zwrotnic to w którym miejscu mogą się zapiec... przecież na dole jest tylko sworzeń.... koszt 20pln a u góry wyżej wspomniane łożysko... nie ma w golfach zwrotnic chyba które się smaruje... (rozumiem że tak jak w maluszku :P)

ja bym obstawiał sprawdzenie również geometrii i obejżenie układu wspomagania...


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

Post autor: slawko333 » wt sie 12, 2008 17:12

plynu nic nieubywa, przez pierwszy km jest dobrze pozniej dopiero kierownica niewraca

[ Dodano: 12 Sie 2008 18:46 ]
z ukladu kierowniczego nic niecieknie i jak napisalem niema zadnych odglosow, a jazda z takim wspomaganiem jest strasznie dziwna



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » wt sie 12, 2008 23:40

hmmm a to jeszce bardziej zadziwiające... że na pocżątku wszystko jest dobrze... a potem coś się zmienia...

nie wiem... może płyn od wspomagania to w końcu tez jakiś olej...może jest przegrzany może jest za rzadki albo cos takiego... może jjakiś syfek dostał się przez te siteczko i zatyka któryś przewód hydrauliki,a może pompa już ma jakieśzużyte zębatki... nie wiem...

a nic nie było robione przy zawieszeniu? nie było jakiegoś najechania na krawężnik, albo "mocnej" dziury??

nie mam wspomy w swoim aucie, ale wydaje mi się że ona nie powinna sama wracać... tzn kierownica powinna być tam gdzie ją trzymasz.

natomiast wiem że jak miałem seryjny zawias w swoim to sie prowadził tak jak mówisz po puszczeniu kierownicy odbijała z powrotem, ale jak zainstalowałem -60 to już tak nie ma... ponieważ "jakieś" kąty zawieszenia się zmieniły a diagnosta powiedział że mi nie ustawi bo jest gleba i on nawet się tego nie podejmie bo nie ma odpowiednich danych do ustawienia. i od tej pory już kierownica niewraca... tzn wraca jak sie manewruje na wstecznym...


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

Post autor: slawko333 » śr sie 13, 2008 09:48

na nic nie najechalem i nic z tych rzeczy, robione tez niebylo przy zawiasie przez ponad pol roku, dziwne jest to ze na postoju chodzi tak samo bez zadnych zastrzezen, podczas jazdy jak krece na zakrecie tez wspomaganie dziala do momentu, kiera przy wspomaganiu ladnie odbija a nie zatrzymuje sie 15cm od polozenia na wprost



Awatar użytkownika
paulo22
Black Devil.
Black Devil.
Posty: 237
Rejestracja: sob sty 05, 2008 12:37
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: paulo22 » śr sie 13, 2008 10:47

obstawiam maglownice(przekladnie kierownicza).pewnie w srodku cos sie posypalo...


[b]Mój Czarnuch:[/b]SPRZEDANY
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=163570

Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

Post autor: slawko333 » śr sie 13, 2008 11:44

moze mi ktos podeslac jakis schemat ukladu wspomagania, maglownicy



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » śr sie 13, 2008 12:48

poszukaj w autodacie może masz gdzieś dostęp do takiego oprogramowania... tam czasem są typowe usterki i sposoby ich usunięcia... powinny byc również jakieś rysunki...

w środku nie powinno być niwiele więcej niż listwa zębata i jakieś zaworki które otwierają płyn w odpowiednią stronę na listwę, albo w lewo albo w prawo... jeśli moja filozofia dzialania ukladu jest zła to niech ktoś poprawi.

kiedyś słyszałem że uszkadza się ta listwa zębata ale to przy krańcowych położeniach koła na maksa... i wtedy to wycieka olej przy drążkach przy maglownicy (ale to tylko z opowieści kolegi fana innej marki niemieckiej:) )...


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

Post autor: slawko333 » pt sie 15, 2008 01:24

i nic konkretnego sie niedowiedzialem, niewiem gdzie szukac usterki



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 208 gości