Mrugająca kontrolka przy wskaźniku wody

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

maly lili boy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: pn gru 10, 2007 23:25
Lokalizacja: ruciane nida

Post autor: maly lili boy » sob sie 09, 2008 07:18

na poczatku sprawdz poziom plynu chlodniczego. a wskazowka nie wychyla sie za polowe skali?? jak tak to : walniety czujnik temp. sprawdz czy wtyczka ci sie nie odpiela od czujnika



przemooo8905
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: czw maja 29, 2008 21:35
Lokalizacja: Malanow
Kontakt:

Post autor: przemooo8905 » sob sie 09, 2008 12:19

sprawdz poziom plyun, jak malo to dolej i zobacz kostke tego czujnika co jest u gory na zbiorniczku.



Awatar użytkownika
wedr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 11:27
Lokalizacja: Poznań, Wrocław
Kontakt:

Post autor: wedr » sob sie 09, 2008 18:47

lipasvw pisze:faktycznie było mało płynu w zbiorniczku ale zastanawia mnie jedno dlaczego tak od razu zaczęła się świecić....
A co ona biedna miała zrobić?
:bajer:


Golf mi się rozrósł do Sharana i zaczął pić ropę.

MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » ndz sie 10, 2008 15:02

A co jest jak mruga ta kontrolka a nie ma czujnika poziomu płynu?


Obrazek

gailbraith

Post autor: gailbraith » ndz sie 10, 2008 16:12

MiSzOn pisze:A co jest jak mruga ta kontrolka a nie ma czujnika poziomu płynu?
A lampka kontrolna nie była montowana właśnie w modelach z czujnikiem poziomu płynu chłodzącego?

Część C na obrazku-

Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz sie 10, 2008 16:13 przez gailbraith, łącznie zmieniany 1 raz.



MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » ndz sie 10, 2008 16:17

gailbraith pisze:A lampka kontrolna nie była montowana właśnie w modelach z czujnikiem poziomu płynu chłodzącego?
Chyba nie było tak, bo z tego co widziałem to wszystkie mk2 mają tą kontrolkę. W sumie nie znalazłem u siebie czujnika poziomu płynu. Kontrolka mruga po włączeniu zapłonu przez chwilkę, czyli tak jak powinno być. Potem gaśnie i czasami w czasie jazdy pomruga sobie do mnie i znowu gaśnie. Ostatnimi czasy to jak zacznie mrugać, to mruga dłuższą chwilę i nie wiem dlaczego.



gailbraith

Post autor: gailbraith » ndz sie 10, 2008 16:37

MiSzOn pisze:
gailbraith pisze:A lampka kontrolna nie była montowana właśnie w modelach z czujnikiem poziomu płynu chłodzącego?
Chyba nie było tak, bo z tego co widziałem to wszystkie mk2 mają tą kontrolkę.
Więcej MK2 nie ma tej kontrolki właśnie. Ja sam m.in. jej nie posiadam jak również czujnika poziomu płynu chłodzącego.



MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » ndz sie 10, 2008 21:23

Więcej MK2 nie ma tej kontrolki właśnie. Ja sam m.in. jej nie posiadam jak również czujnika poziomu płynu chłodzącego.
Hmmm... zawsze mi się wydawało, że wszystkie mają, bo skoro nawet mój ma to każdy powinien. No i w sumie w każdej dwójce jaką widziałem ta kontrolka była. No ale może zbieg okoliczności.
W każdym bądź razie ja nie mam czujnika poziomu płynu, a kontrolka mruga sobie kiedy chce.



MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » ndz sie 10, 2008 23:16

lipasvw pisze:kontrolka mrugała jak temp silnika była większa chyba niż 100-110 stopni nie wiem dokładnie ile stopni ale mrugała jak wskazówka wychodziła za połowę
No bo tak powinno być, tyle że u mnie ona mruga jak jej się zachce i w tym właśnie jest problem



gailbraith

Post autor: gailbraith » pn sie 11, 2008 00:42

A jak się kształtuje wskazywanie temperatury przez wskazówkę? Wszystko ok? Bo osobiście nie wiem jak to jest w licznikach z ową kontrolką czy czujnik temperatury sterujący wskazóweczką również jest odpowiedzialny za działanie tej kontrolki (chodzi tutaj o temperaturę płynu oczywiście, a nie poziom). No na chłopski rozum tak chyba powinno być ale nie dam sobie ręki obciąć ;)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 347 gości