Klima problem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
jerry_k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw gru 20, 2007 22:03
Lokalizacja: Wrocław/K-staw
Kontakt:

Klima problem

Post autor: jerry_k » sob sie 02, 2008 08:55

siemka mam pytanko zwiazane z klima w momencie gdy wlacze klime obroty zaczynaja falowac i gasnie wszystko bylo w porzadku do momentu gdy nabilem klime ( Bosh ul.Lubelska w Zamosciu) koles na warsztacie cos mi wkrecal ze to wina sprezarki bo ma za duzo wydajnosc i silnik sobie nie radzi probowalem z nim dyskutowac ale bezcelowo a ze sie spieszyłem do Wrocka powiedzialem nara i odjechalem wydaje mi sie ze w momencie gdy zalocze klime powinien pojsc sygnal do kompa i ten dac mu delikatnie wyzsze obroty byc moze sie myle co o tym sadzicie dajce znac z gory dzieki



Awatar użytkownika
fazi205
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: pn sie 20, 2007 21:56
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: fazi205 » sob sie 02, 2008 09:27

jedź na vaga bo może masz jakiś problem z klimą który jest zapisany w kompie


sie lata lewy pas gaz i płyne

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob sie 02, 2008 17:55

jerry_k, akurat mam klimkę w 2E i nawet gdyby sygnał do ECU odłączyć to regulator wolnych sobie z tym radzi i silnik nie gaśnie- próbowałem. Przyczyną tego gaśnięcia może być uszkodzony jakiś element sterowania silnikiem. Sprawdź czy przy podłączeniu sie do klimu nie wyleciał jakiś węzyk podciśnieniowy koło wejścia do wtrysku. Winne może być też złe ustawienie zapłonu. Tak czy inaczej w tak mocnym silniku sprężarka musiałaby dawać potężny opór żeby go zatrzymać, o ile jest prawidłowo wyregulowany. Reasumując podejrzewam że to nie klima jest winna tylko sterowanie silnikem.

[ Dodano: Sob Sie 02, 2008 5:57 pm ]
Na vaga możesz jechać, nic nie zdiagnozujesz z klimą manualną ale może coś w silniku wyjdzie
Ostatnio zmieniony sob sie 02, 2008 17:56 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 363 gości