Poblemy ze zmiana biegow na cieplym silniku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

piotrus23

Post autor: piotrus23 » śr lip 30, 2008 16:02

o ile od tego jest olej w skrzyni :chytry: ciezka zmiana biegów mzoe byc tym spowodowana a ciezko chodzi pedał sprzegłą?



Awatar użytkownika
Wober
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: wt gru 26, 2006 19:38
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Wober » śr lip 30, 2008 18:30

witaj
nie możesz porównywać jak chodzi sprzęgło w Twoim golfie a w bmw (bmw ma wiele sprzęgieł hydraulicznych - bez linki) czy aveo. Porównaj to do innego golfa i to najlepiej z tym samym silnikiem.
na pewno powinieneś sprawdzić stan oleju w skrzyni a zużycie linek na poziomie 1/rok jest bardzo niepokojące - zazwyczaj wytrzymują dużo więcej.
Podejrzewam, że linka jest OK (ale powiem inaczej nie jest ona powodem tych problemów a jej psucie jest efektem złej pracy innych elementów).
napisz czym dokładnie objawiają się problemy z wrzucaniem biegów - zgrzyty, czy trudność mechaniczna z przesunięciem drążka.
jeżeli masz zgrzyty to raczej stawiam na kłopot ze sprzęgłem (nie do końca rozsprzęgla).
pozdrowienia :bajer:


Wober

Awatar użytkownika
Hans-Hans
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 580
Rejestracja: wt maja 06, 2008 14:00
Lokalizacja: Dądrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Hans-Hans » śr lip 30, 2008 20:45

Powiem tak takie obiawy to konczące się spszęgło . A linke sobie wymien skoro widac druciki ja bym wybrał bez samo regulatora .jesli wymienisz linke a będze to samo to zrub prube sprzęgła wbij 4 lub 5 bieg zacągnij ręczny i sprubuj ruszyc tak ostszej oczywiscie jesli ałto stoji a obroty rosąm to sprzęgło padło tarcza docisk. U mnie konczy się jusz powoli sprzęgło i mam samo legurator bieże mi na samiutkim koncu i nie moge jusz tego troszke podregulowac na pokłatke bo mam ten SAMOLEGURATOR byle do pierwszego i wymiana.



Awatar użytkownika
Hans-Hans
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 580
Rejestracja: wt maja 06, 2008 14:00
Lokalizacja: Dądrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Hans-Hans » czw lip 31, 2008 17:28

Najpierw linka



Awatar użytkownika
kedzior
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 351
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 12:10
Lokalizacja: wlpk
Kontakt:

Post autor: kedzior » pt sie 08, 2008 17:24

kolega Fabian LDZ sprzedaje czesci i ma takze sprzegla - LUK, Valeo, Sachs

ja do mojego 1.8 ADZ mam nowe sprzeglo za max 250PLN a mechanik u mnie woła 200PLN za zmiane - wiec 700PLN wydaje sie sporo

tak na szybko:
http://www.allegro.pl/item398232644_spr ... i_1_4.html
Ostatnio zmieniony pt sie 08, 2008 17:35 przez kedzior, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
kedzior
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 351
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 12:10
Lokalizacja: wlpk
Kontakt:

Post autor: kedzior » pt sie 08, 2008 17:48

suaweq pisze:moze i nowe ale bez łożyska
faktycznie ale mysle ze z lozyskiem nie bedzie kosztowalo 450pln - zobacz w inter cars - choc tam tez tanio nie jest

powodzenia w targowaniu :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 416 gości