problem z hamulcami

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Patriko_GTI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 568
Rejestracja: czw gru 28, 2006 14:09
Lokalizacja: Ryńsk, Toruń, Kowalewo Pom.
Kontakt:

Post autor: Patriko_GTI » wt lip 29, 2008 20:51

najpierw sprawdz czy hamulce nie sa zapowietrzone (to jest najczestrza przyczyna), sprawdz przewody,


MK3 GTI Edition Black
MK2 GTI Edition One 1.8 T +


**USŁUGI FREZARKĄ CNC**
DEKIELKI i inne ->FACEBOOK

Awatar użytkownika
pakero
Diesel Power
Diesel Power
Posty: 287
Rejestracja: czw paź 11, 2007 20:43
Lokalizacja: EOP

Post autor: pakero » wt lip 29, 2008 21:01

kiedy wymieniałeś płyn w układzie hamulcowym ? może już płyn jest do wymiany (zaleca sie go wymieniać co dwa lata ze względów higroskopijnych) po drugie tak jak koledzy wspomnieli zapowietrzony układ może to powodować. . .. :bajer:



Awatar użytkownika
kopciuch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: czw gru 29, 2005 21:53
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kopciuch » wt lip 29, 2008 22:49

a ja obstawiam na zapieczony korektor siły hamowania


A wszystko przez kobiete....:D

Awatar użytkownika
Lukas-182
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 997
Rejestracja: czw maja 18, 2006 23:00
Lokalizacja: Sztum/Malbork/Elbląg
Kontakt:

Post autor: Lukas-182 » śr lip 30, 2008 00:01

Sprawdź stan klocków i tarcz przednich, potem odpowietrz hamulce. Może cylinderki zapieczone w przednich hamulcach...

Co do korektora siły hamowania tylnych kół, to jak u mnie się zapiekł, to tył tragicznie mi hamował, już ręczny jak zaciągnąłem to lepiej łapał niż nożny na tył :) Wywaliłem korektor, wymieniłem przewody, szczęki, bębny i jest teraz SUPER. Nie odczuwam różnicy po wywaleniu korektora, czy to sam jadę czy w pełni obciążony...hamuje przepięknie...



Awatar użytkownika
CSR_GTI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sty 31, 2008 00:11
Lokalizacja: z turbo dziury (ELW)
Kontakt:

Post autor: CSR_GTI » śr lip 30, 2008 09:53

Może sie juz tarcze i klocki z przodu kończą i jest taki efekt. Druga sprawa to jak pam166 pisze odpowietrz i zobacz czy któreś przewody elastyczne nie "puchną" bo wtedy tez by nie było potrzebnej siły. Najgorsza opcja jaka tutaj moze Cie spotkać to pompa ale najpierw posprawdzaj to wszystko.


18K4F inside... RWD car :)

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » śr lip 30, 2008 15:02

Rutek11 pisze:a moze to byc wina pl hamulcowego??
Pewnie że może. Sprawdz jak wyglada płyn ,,jesli to poćka to wymien (DOT 4). Klocki jak wygladają? Najlepiej zrób fotke hamulców przednich.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » śr lip 30, 2008 15:40

Lukas-182 pisze:Wywaliłem korektor, wymieniłem przewody, szczęki, bębny i jest teraz SUPER.
- jakiś czas temu ktoś na forum pisał, że jak miał hamulce fabrycznie bez korektora i zrobił swapa na tarcze z tyłu, to mu właśnie tył za mocno hamował. Ogólnie korektora nie powinno się wywalać, bo wtedy tylne hamulce hamują z cała siłą, co może być niebezpieczne. Oczywiście są golfy fabrycznie bez korektora, ale one miały z tyłu bębny a w nich cylinderki o mniejszej średnicy niż w będnach z korektorem siły hamowania - a o ile mi wiadomo, to tarcze z tyłu wystepowały tylko i wyłącznie z korektorem.
Rutek11, u ciebie to trzeba by najpierw zdiagnozować, czy to przód hamuje za słabo, czy tył za mocno - ale jeżeli nic nie zmieniałeś w tylnych hamulcach, to raczej ta pierwsza wersja. Przyczyny - to tak, jak koledzy pisali - zapowietrzenie, stary płyn, może klocki i tarcze już są wyjechane (choć to raczej nie będzie przyczyną). A może jeszcze zapieczone zaciski z przodu.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Awatar użytkownika
CSR_GTI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sty 31, 2008 00:11
Lokalizacja: z turbo dziury (ELW)
Kontakt:

Post autor: CSR_GTI » śr lip 30, 2008 20:24

Lipek81 pisze:a o ile mi wiadomo, to tarcze z tyłu wystepowały tylko i wyłącznie z korektorem.
wersja z ABS niemiała korektora...
Lipek81 pisze:u ciebie to trzeba by najpierw zdiagnozować
bardzo dobry pomysł... na stacji diagnostycznej mozna to sprawdzić :bigok:


18K4F inside... RWD car :)

Mario Mario
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob lis 24, 2007 23:18
Lokalizacja: lublin

Post autor: Mario Mario » śr lip 30, 2008 20:35

No jak zrobisz to wszystko, co koledzy doradzili to napewno będzie dzialal poprawnie, nic dodać nic ująć. Sam sobie zdiagnozuj, chyba, ze lubisz niepotrzebnie pieniądze wydawać.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 153 gości