problem z elektrycznymi szybami i regulacją lamp

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

siwy_1989
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw lip 17, 2008 20:14
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

problem z elektrycznymi szybami i regulacją lamp

Post autor: siwy_1989 » pn lip 28, 2008 22:44

Witam, kupiłem sobie gofferka, wszystko ładnie pięknie, ale jest przy nim nie stety trochę roboty;/ Może ktoś miał ten sam problem co ja. Jest to auto 2 drzwiowe. Nie działają mi fabryczne elektryczne szyby. Podświetlenie klawiszy świeci, ale szyby nawet nie drgną. Może ktoś wie cos na ten temat jak to naprawić??
Brakuje mi również silniczka do regulacji reflektora od strony pasażera, http://moto.allegro.pl/item408703540_go ... hella.html jeśli kupie taki silniczek czy to problem poskładać do kupy ?? żeby wszystko ładnie pięknie chodziło??:)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lip 28, 2008 22:52

Użyj najpierw wyszukiwarki z dołu strony. Wszystko było. Co do silniczka reflektora: jeśli jest wiązka i jest dobra to tylko włożyć silniczek wciskając jego trzpień w gniazdo przy odbłyśniku i podłączyć wtyczkę.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

siwy_1989
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw lip 17, 2008 20:14
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: siwy_1989 » pn lip 28, 2008 22:54

Wtyczka jest, więc wszystko powinno być dobrze :) Więc powiedzmy że ten problem jest rozwiązany. A co z szybami elektrycznymi?? Szukałem na forum i nie potrafię znaleźć;/



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lip 28, 2008 23:02

zacznij od bezpieczników, drugi od prawej oraz nad przekaźnikami dodatkowy większy zielony. Posłuchaj czy jak próbujesz włączyć szyby to cykają przekaźniki w modułach ich silników w drzwiach, obejrzyj kable pod guma w złączkach drzwiowych
no i naucz się tej wyszukiwarki, to Goggle nakierowane na nsze forum
http://www.google.pl/custom?domains=for ... %3A1&hl=pl


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

siwy_1989
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw lip 17, 2008 20:14
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: siwy_1989 » pn lip 28, 2008 23:09

Z góry dzięki :) Jutro pójdę to posprawdzam :) Przekaźniki nie tykają. Bezpiecznik 2 od lewej dobry, a wyżej bnie sprawdzałem jeszcze. Dzięki pozdrawiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lip 28, 2008 23:13

siwy_1989 pisze:od lewej dobry
od prawej, ten co do zapalniczki


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

siwy_1989
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw lip 17, 2008 20:14
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: siwy_1989 » pn lip 28, 2008 23:36

Zapalniczka chodzi więc ten bezpiecznik odpada, Jutro poszukam usterki, Zdejmne tapicerki z drzwi i sprawdze czy napięcie przychodzi na silniczek wtedy będe wiedział na czyms topję :) gdzie szukac usterki:) Mam nadzieję ze nie wypaliły się oba silniczki;/

[ Dodano: 30 Lip 2008 18:42 ]
No więc już wiadomo dlaczego mi szyby nie chodzą.... po zdjęciu tapcerek z drzwi zamiast mechanizmu szyb zobaczyłem deskę która podpierała szybe żeby na dół nie spadła... w obu drzwiach deski... Ktoś sobie wymontował mechanizmy:( Naszczęście kabli nie poucinał tylko odłączył końcówki:) Ciekawe co mnie jeszcze spotka w tym aucie;/ oby jak najmniej. Podczepię sie do tego tematu może ktoś wie co może być z tylną wycieraczka od razu wybija bezpiecznik, Silniczek krokowy wycieraczki jest sprawny instalacja w klapie też nie ma zwarć... chyba głębiej w aucie coś jest;/



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Mavrick » ndz sie 17, 2008 12:01

Siwy a co Ci sprzedawca powiedzial przy sprzedazy auta ze dlaczego szyby nie dzialaja??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz sie 17, 2008 13:10

No to pięknie, wymontował mechanizmy bo wziął za nie 5 stów, ciekawe czy o tyle samo obniżył cenę auta


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

gopiter
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 10:46
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: gopiter » ndz sie 17, 2008 13:34

Ja bym tego sprzedajacego odwiedzil z ta deska w reku i "delikatnie" z nim porozmawial...Normalnie rece opadaja jak sie czyta takie rzeczy.


Było MK3 - obecnie w trakcie poszukiwań następcy...

Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Post autor: wolfzan » ndz sie 17, 2008 14:14

gopiter pisze:Ja bym tego sprzedajacego odwiedzil z ta deska w reku i "delikatnie" z nim porozmawial...Normalnie rece opadaja jak sie czyta takie rzeczy.
No dobrze gadasz. Ja to bym takiego normalnie za jajca powiesił.... :grrr:



siwy_1989
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw lip 17, 2008 20:14
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: siwy_1989 » wt sie 19, 2008 22:02

sprzedawca mi powiedział za pierwszym razem że to dają do elektryka zrobic....za tydzień jak się zjawiłem po auto to powiedział że nie zrobił, ale to bezpiecznik, a nie mieli czasu... a to palgo licho potrzebowałem auto na już;/ Jak to rozebrałem to zovbaczyłem te deski zdenerwowany zadzwoniłem to oddał mi 200zł... więc musiałem troche dołożyc bo użwane mnie prawie 400 kosztowały;/ Naszczęście tych końcówek nie poobcinali w drzwiach



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt sie 19, 2008 22:18

no to sukinsyn krótko mówiąc. I debil bo jaki sprzedający sobie teraz aż tak opinię paprze.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

siwy_1989
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw lip 17, 2008 20:14
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: siwy_1989 » wt sie 19, 2008 23:22

Z moich znajomych już nikt w tym komisie auta nie kupi... A ja już powoli z swoim wyszedłem na prostą prawie wszystko działa. Jutro go odstawiam do znajomego mechanika żeby zrobił mi klimatyzację, licznik, i jaśka. Potem sobie już sam z ojcem rozrząd itd porobi
ę. Auto było niby zadbane, ale tylko wizualnie, mnóstwo takich drobnostek brakowało, albo nie działało, a to pochłoneło najwięcej pieniędzy;/



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 436 gości