wydech (silnik 1.6 PN)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MaxDamage
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn lip 28, 2008 13:38
Lokalizacja: Kraków

wydech (silnik 1.6 PN)

Post autor: MaxDamage » pn lip 28, 2008 14:36

Witam,

Od bardzo niedawna jestem posiadaczem golfa mk2. Jest to moj pierwszy samochód i w kwesti samochodów moja wiedza jest jeszcze raczej niewielka.

Golfa kupiłem z przerobionym wydechem, który jest bardzo głośny i generalnie chcaiłbym go wymienić na inny, maksymalnie cichy. Moj golf ma silnik 1.6 PN. Wydech w tej chwili wyglada tak, że idzie rura za katalizatorem (ktory zreszta niewiem czy niezostał czasem usunięty ale niemam tego jak sprawdzić), nastepnie jest złączka i dalej idzie kawałek rury prosto do tłumika końcowego (czyli chyba jest to w miejscu tłumika środkowego którego poprostu niema) i z tłumiekiem końcowym tworzy 1 element.

I teraz pytanie co tam będzie pasować zamiast tego? Czy np wywalenie tego tłumika i wstawienie normalnego środkowego i końcowego bedzie ok? Prosił bym o jakieś linki allegro.

I kolejna sprawa - czy jest to do kupienia gdzieś w Krakowie od ręki w rozsądnej cenie, czy lepiej na allegro zamawiać?



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pn lip 28, 2008 16:54

Rura za katalizatorem jest ok, do niej powinien być przyłączony tłumik środkowy, a do tłumika środkowego tłumik końcowy. Z tego co zrozumiałem z Twojego opisu, to musisz wywalić ostatni tłumik i zamiast niego wstawić dwa tłumiki - środkowy i końcowy. Srodkowy tłumik powinien być pod tylną kanapą (przed belką tylnego zawieszenia).


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pn lip 28, 2008 17:07

MaxDamage pisze:I kolejna sprawa - czy jest to do kupienia gdzieś w Krakowie od ręki w rozsądnej cenie, czy lepiej na allegro zamawiać?
a koniecznie chcesz nówkę ??

Bo ja rozbierałem mojego PN przywiezionego z niemiec :) i mam dokładnie idealnie z PN tłumik końcowy i środkowy a nawet tę rurę co je łączy co idzie nad bleką chyba tez !!!!
stan wszystkiego IGIEŁKA !! nie drogo sprzedam :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 161 gości