Problem z tylną lampą

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
AdamsFCB
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 17:02
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Problem z tylną lampą

Post autor: AdamsFCB » pn lip 28, 2008 07:39

Od jakiegoś czasu zaobserwowałem w moim MK3 problem z tylną lewą lampą.
Po zapaleniu auta lampa świeci normalnie (światła mijania), przy wrzuceniu wstecznego cała gaśnie gaśnie i potem już nie świeci, ale niestety nie tylko po tym wstecznym-zdarzy się nawet, że po uruchomieniu jest normalnie, po czym przyjeżdżam do domu, wychodzę z samochodu i okazuje się, że całą drogę z pracy do domu jechałem bez jednego światła...
I co najdziwniejsze, wystarczy lekkie, dosłownie leciutkie puknięcie ręką w klosz i lampa zaczyna świecić. Z naprawą tego też nie jest za wesoło, bo raz jest tak, raz tak.
Sprawdzałem żarówkę, jest dobra, ruszałem styki gdy nie świeciła i to niestety nie pomogło.

Proszę o jakąś pomoc, bo nie chciałbym kiedyś zapłacić mandatu jak zatrzymają mnie ludzie szeryfa :pub:



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » pn lip 28, 2008 07:47

Żarówka może sprawiać wrażenie dobrej ale może być uszkodzona (podobnie jak Ty miałem z przodu z H1), podmień żarówkę na inną i obserwuj. Jeśli to nie żarówka to sprawdź miernikiem czy napięcie dociera do lampy wtedy kiedy ona nie świeci.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

szopa78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr cze 11, 2008 10:38
Lokalizacja: Sko-Kam.

Post autor: szopa78 » pn lip 28, 2008 08:22

Witam
Proponuję sprawdzić przewód masy lampy bo niestety w mk3 jest to kiepsko rozwiązane i często właśnie brak dobrego styku do masy powoduje przedziwne zjawiska świetlne.



lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Post autor: lwlw » pn lip 28, 2008 09:57

Tak jak napisał przedmówca - prawdopodobnie ginie masa, sprawdź to. Ale moim zdaniem w golfach to rzadkość, ja jeszcze nie widziałem "choinki" w mk3. I tak jest lepiej kiedy masa lampy jest poprowadzona przewodem niż jak jest przez obudowę lampy po śrubach mocujących - wtedy często połączenie koroduje i "choinka" gotowa.

Możesz ewentualnie "skaleczyć" przewód masowy i dać mu połączenie do masy w innym miejscu. Niestety nie pamiętam tak z głowy który przewód to masa.

[ Dodano: 28 Lip 2008 10:04 ]
Do masy masz brązowy.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » pn lip 28, 2008 16:03

Kolor brązowy to zawsze w VW masa.
W Golfach 3 szczególnie wrażliwa jest wtyczka wprowadzająca (ma najwięcej kabli) w LEWEJ lampie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 485 gości