Problem z zamkiem dzwi w MK3!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tomek26106
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: wt sty 25, 2005 16:46
Lokalizacja: CZĘSTOCHOWA
Kontakt:

Problem z zamkiem dzwi w MK3!

Post autor: tomek26106 » ndz lip 03, 2005 14:10

Witam
Mam następujący problem po przekręcaniu kluczyka w zamku, dzwi się ani nie zamykają ani nie otwierają, zero reakcji, co się mogło z tym stać spadło jakies cięgno,mam centralny zamek ale wątpie ze to ma cos z nim wspólnego, prosze o porady.
Dzięki za pomoc



neken

Post autor: neken » ndz lip 03, 2005 15:36

Czyli centralny nie działa na wszystkich drzwiach ?!



Awatar użytkownika
Sebos
سثلاخخ
سثلاخخ
Posty: 253
Rejestracja: wt paź 26, 2004 21:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sebos » ndz lip 03, 2005 16:54

a czy w drugich dzwiach jest to samo ?


------------------------------
pozdr
Sebos - سثلاخس
[b]I-sze OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIE VWGOLF.PL !!![/b] działo sie, działo :D http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=21501

--- VWGOLF SQUAD MAZOWSZE ---
www.vwgolf.waw.pl

Awatar użytkownika
tomek26106
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: wt sty 25, 2005 16:46
Lokalizacja: CZĘSTOCHOWA
Kontakt:

Post autor: tomek26106 » ndz lip 03, 2005 21:07

aha zapomniałem dodać ze w drugich dzwiach wszystko ok. a w dzwiach od kierowcy rygiel wogóle nie reaguje na przekręcanie kluczyka



Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » pn lip 04, 2005 18:01

płetwa która ma połączenie z wkładką pękła ...wyciągnij klamkę z wkładką ( odkręć jedną śrubę która mocuje klamkę )i zobacz czy to.Ja dodatkowo zdejmuję tapicekę dźwi żeby nie mieć problemów z założeniem klamki



Awatar użytkownika
Vasyl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:48
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: Vasyl » pn lip 04, 2005 21:43

miomio1 pisze:płetwa która ma połączenie z wkładką pękła ...wyciągnij klamkę z wkładką ( odkręć jedną śrubę która mocuje klamkę )i zobacz czy to.Ja dodatkowo zdejmuję tapicekę dźwi żeby nie mieć problemów z założeniem klamki
Dobrze prawi, to samo przerabiałem w zimie. Koszt tego ciegna, jeżeli to to, około 13 zł chyba i to zarówno w dobrym sklepie jak i w serwisie VW.



Awatar użytkownika
tomek26106
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: wt sty 25, 2005 16:46
Lokalizacja: CZĘSTOCHOWA
Kontakt:

Post autor: tomek26106 » pn lip 04, 2005 21:46

ok dzięki za pomoc, tylko jak zdjąsc klamke, da sie to zrobic bez sciągania tapicerki, i czy tą płetwę da się jakos domowymi sposobami naprawić czy trza kupić jesli tak to ile takie cos moze kosztować? amoze da się przełozyć z dzwi pasazera?



Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » pn lip 04, 2005 22:17

jeżeli się dobrze pogimnastykujesz to zdejmiesz i założysz klamkę ,ale będzie trudniej .co do naprawy płetwy to można naprawić ,przewżnie pęką tzw.pazur który siedzi w wkładce ,można nawiercić w płetwie otworek inagwintować i wkręcić taki mąłą śrubkę --wygiętą .Ja tak zrobiłem,bardzo pracochłonne i działała puki nie kupiłem zaślepek zamiast wkładów zamka.



miedziol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 23, 2005 20:09

ja naprawiłem bardzo tanio!!

Post autor: miedziol » wt lip 05, 2005 08:58

Pekła mi płetwa -tak jak wam drodzy Koledzy!
Wtedy nie ma połączenia między zamkiem a tymi cięgłami -jak dobrze pamietam!! Szukałem po szrotach- po autgiełdach - a prawda jest taka że kupiłem w Autoryzowanym Servisie VW we Wrocławiu orginalną płetwę (bo to takie małe guwienko) za 10pln !!! Wiec nie warto kombinowac i naprawiać!!
A teraz montaż z praktyki:
-kup płetwe w serwisie - ja rozkręciłem też tapicere- pamietaj ze na płetwe nalezy osadzić taką sprężynkę - której jak nie masz to pewnie sie gdzieś wala w drzwiach - wiec tapicere musisz sciągnać !!! Jak już załozysz tapicerke to wtedy takie oczko tej płetwy musisz naciągnać chyba na taki haczyk od klamki!! Baardzo ciężka robota to jest- ja przypiłowywałem lekko haczyk i oczko płetwy małym pilniczkiem bo inaczej to sie posrasz!!!
Jak nie masz tej sprezynki na płetwe którą właśnie kupiłes - to polecam kupić sprężynkę taką co wchodzi w połośkę do fiata 126P -przy wymianie przegubu ją widać!!! Kazdy sprzedawca ci sprzeda za 50gr. -lekko ją skurć bo moze byc troszke za długa!
Zakładaj płetwe i spręzyne i ZAMYKAJ DRZWI! Łączny koszt naprawy 15pln- wliczając jedno piwko podczas roboty;) Pozdro!


Głodny?? Zajrzyj pod spację!

robertboc

Post autor: robertboc » wt lip 05, 2005 14:47

peklo takie cos metalowe rygiel w serwisie aso kosztuje 9zł



Awatar użytkownika
tomek26106
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: wt sty 25, 2005 16:46
Lokalizacja: CZĘSTOCHOWA
Kontakt:

Post autor: tomek26106 » wt lip 05, 2005 23:49

dzięki Panowie, wiedziałem ze na was moge liczyc, jak znajde tylko troche wolnego czasu to to zrobię bo otwieranie autka od strony pasazera nie jest zbyt przyjemne, wielkie dzięki :pub:



Awatar użytkownika
marcinvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: pt sty 28, 2005 17:00
Lokalizacja: Meseritz
Kontakt:

Post autor: marcinvw » śr lip 06, 2005 00:02

no dokladnie te pletwy to paskudztwo,robia je z beznadziejnego materialu ja juz wymianielem 3 razy,az wkoncu zrobilem se sam z pozadnego metalu,wytoczylem obszlifowalem jest troche zezbienia ale ma wieczne teraz :D:D:D


Golf III GTI 20 JAHRE AFN+0.216+chips niehamowany jeszcze.

Golf III VARIANT 96' ALH +

I tak o to całe moje życie kręci się wokół tych trzech literek "TDI" :D:D:D

r32golf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 10:43
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: r32golf » śr lip 06, 2005 10:14

ja mam podobnie , wiec wszystkie uwagi mi sie tu bardzo sprzydadza, myslalem ze to zlodzieje tak nabroili..Ale mam jeszcze jeden problem...mam nadzieje ze sie tu nikt nie wnerwi !!chodzi o centralny oczywiscie na pampke, ani nie zamka ani nie otwiera centralnego tak samo jak klapki od wlewu...najlpesze jest to ze popuje ale nawet jak odepne przewod przy samej papce to sie nie wylonczy...?gdzie problem!!!!to jest najgorsza rzecz jaka mi sie przytrafila w golfie i nie wiem jak sobie z tym poradzic bo malo kto to naprawia ...no chyba ze ASO VW tylko ile tam zaplace za naprawe!!??najgorsze to zdjagnozowac usterke!!Pojechalem do jednej firmy co robia z centralnymi to powiedzieli ze nie maja na to czasu!! ze wola zalozyc nowy zamek niz sie bawic w szukanie!!!!


VAG

Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » czw lip 07, 2005 15:18

r32golf pisze:ja mam podobnie , wiec wszystkie uwagi mi sie tu bardzo sprzydadza, myslalem ze to zlodzieje tak nabroili..Ale mam jeszcze jeden problem...mam nadzieje ze sie tu nikt nie wnerwi !!chodzi o centralny oczywiscie na pampke, ani nie zamka ani nie otwiera centralnego tak samo jak klapki od wlewu...najlpesze jest to ze popuje ale nawet jak odepne przewod przy samej papce to sie nie wylonczy...?gdzie problem!!!!to jest najgorsza rzecz jaka mi sie przytrafila w golfie i nie wiem jak sobie z tym poradzic bo malo kto to naprawia ...no chyba ze ASO VW tylko ile tam zaplace za naprawe!!??najgorsze to zdjagnozowac usterke!!Pojechalem do jednej firmy co robia z centralnymi to powiedzieli ze nie maja na to czasu!! ze wola zalozyc nowy zamek niz sie bawic w szukanie!!!!
napisz czy to tylko z jednej strony nie działa , że nie zamyka .czy może po obu???jak działa Tobie tylko z jednej stronki centralny to prawdopodobnie wysiadł mikrowłącznik w zamku .



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 264 gości