Gasnące kontrolki przy rozruchu i za duże spalanie :/

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

zloteziele
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw lip 24, 2008 23:49
Lokalizacja: Rybnik

Gasnące kontrolki przy rozruchu i za duże spalanie :/

Post autor: zloteziele » czw lip 24, 2008 23:58

Witam wszystkich forumowiczów. niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem golfa III 1.6 :cool: jednakże po pewnym czasie wystąpiły 3 (najbardziej uciążliwe ) problemy .... pierwszy to nadmierne spalanie ...ok.10 litrów na 100 kilometrów, według mnie to strasznie dużo, kolega który posiada identyczną wersje( też rocznik 94 i silnik 1.6) to mu pali ok.8 litrów ( mowa tutaj o spalaniu na mieście). bardzo bym prosił o porady jak zmniejszyć te spalanie, co wymienić ? do kogo sie zgłosić ? ....drugi problem to taki że gdy np. rano przychodzę odpalić autko to po przekręceniu kluczyka niezapala się żadna kontrolka ...i gdy chcę go odpalić to silnik kręci ale niechce zaskoczyć ...muszę wtedy wyciągnąć kluczyk ze stacyjki, poczekać ok. 5 minut i jeszcze raz odpalić ( i wtedy zaskakuje) czym to jest spowodowane ? ...3 problem ( wsumie to nie problem ) jest taki że strasznie długo muszę odczekać zanim silnik odpali ( gdy odpalam np. rano- ok. 4 sek. ). Też to wydaje mi sie dziwne i jużsięboję co będzie zimą gdy przyjdą wielkie mrozy ;/...może wogule nieodpalić ;( ..HELP !!! pozdrawiam ;)



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » pt lip 25, 2008 00:00

polecam diagnostyke vag

[ Dodano: 25 Lip 2008 00:01 ]
koszt moze niewielki ale wiele wyjasnia na początek


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

jabar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr paź 26, 2005 19:34
Lokalizacja: chocianow

Post autor: jabar » pt lip 25, 2008 08:40

[jesli chodzi ci o spalanie to jest podspodem sonda lambda i ona jest odpowiedzialna za spalanie a kpntrolki zobacz wtyczki za zegarami podobnie bylo u mnie



Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: krzycho85 » pt lip 25, 2008 09:17

Jeśli chodzi o kontrolki to trzeba by sprawdzić kostkę stacyjki



Tomek_Golf_V
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: ndz lis 19, 2006 00:41
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Tomek_Golf_V » pt lip 25, 2008 22:07

co do spalanie to potwierdzam to co kolega pisał sonda lambda u mnie było to samo. po zmianie spalanie spadło ale w moim przypadku niewiele



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 425 gości