[MK2] Wymiana amortyzatora

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jedrek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw paź 21, 2004 09:35
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: jedrek » sob lip 02, 2005 22:38

Hejka :) sprawa jest prosta jak drut, potrzebny bedzie lewarek, ściągacze do sprężyn, i klucze 17, 19, imbus chyba 7 i konieczne chyba 19 fajkowy z otworem na imbus. Podnosisz autko (przód) i kluczem fajkowym i mbusem odkręcasz śrubę pod maską (powinna być pod takim plastikowym korkiem) odkrecasz koło i dwie śruby na amorku (najlepiej zaznacz w jakim jest położeniu względem wachacza) i wyciągasz całość, dalej ściągaczami ściskasz spręzynę i rozkręcasz nakrętke od góry (jest tam taki specjelny kluczyk ja dorobiłem z kawałka rury) reszta jest już oczywista. Z tyłu jest podobnie z tym że amortyzator jest mocowany do belki jedną śrubą nr 10.
Powodzenia pozdrawiam



Andalami

Post autor: Andalami » ndz lip 03, 2005 11:59

witam.Kolega dobrze Ci poradził,ja jeszcze dodam,że jeżeli zamierzasz wymienić amorki na tyle to ściągacz ani specjalny kluczyk nie jest w zasadzie Ci potrzebny,z tyłem jest łatwiej niż z przodem.Miłej wymianki.To prosta sprawa wiec bez obaw.



flaszka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt lut 15, 2005 20:11
Lokalizacja: Polska Małopolska

Post autor: flaszka » ndz lip 03, 2005 12:52

Witam, ja tez zamierzam wymienić amorki w goferku, tylko teraz nie wiem, na jakie. Prosiłbym o poradę w tej sprawie, dodam ze nie zależy mi na pseudo sportowym zawieszeniu, tylko no wygodnym i trwałym ;)
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » ndz lip 03, 2005 18:05

olejowo-gazowe



flaszka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt lut 15, 2005 20:11
Lokalizacja: Polska Małopolska

Post autor: flaszka » ndz lip 03, 2005 21:12

Moze jakieś szczegóły: firmy modele .... ????



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » ndz lip 03, 2005 22:00

cofap, magneti-marreli, record to dziadostwo lepsze są już delphi ale też słabe jak już wybierać z dobrych firm to KYB,Monroe, Sachs albo Bilstein te ostatnie na allegro w wersji oljowej na przód są po 124 zł za sztuke



Awatar użytkownika
Emader
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt cze 03, 2005 00:53
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Post autor: Emader » ndz lip 03, 2005 23:53

ja jeszcze wtrace ze sciagacz koniecznie ci nie bedzie potrzebny ale gdyby byl to bedzie latwiej i szybciej wystarczy drugi lewarek, ja wymienialem caly zawias niecale 2 tyg temu troche sie pomeczylem bez sciagacza i bez klucza na przod ale jest spoko :D calosc mi zajela jakies 4 godzinki (przy piwku oczywiscie :P )



Awatar użytkownika
Buli1984
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: sob sty 08, 2005 00:47
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: Buli1984 » sob sie 27, 2005 17:51

Mam pytanie.Mam Golfa II '84 Na allegro można kupić wkłady oraz całe kolumny (chodzi mi o przód). Koleś mi napisał, że jeżeli mam na amorku śrubę ok.40mm to kolumna jest rozbieralna i można kupić sam wkład. Zaglądałem na moje amory z przodu i w miejscu gdzie amor się"chowa" jest jakaś nakrętka (bez wyżłobień na klucz - chyba) i zaraz spod niej wystaje gwint. Czy moje kolumny są rozbieralne i czy mogę kupić sam wkład?



Awatar użytkownika
dawo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 12:39
Lokalizacja: Kutno

Post autor: dawo » ndz paź 02, 2005 13:58

witam też mam zamiar wymienić tylne amortyzatory w swoim golfie II 1990 1,3. Mam pytanie co sądzicie o tej ofercie i jej cenie http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=65418820



Pablomed

Post autor: Pablomed » ndz paź 02, 2005 20:53

zanim sie zabierzesz za przód sprawdż jaki fajkowy klucz ci potrzebny, bo ja chciałem zmienić i nie pasowała 19. Chyba 18, 20 albo 21 już nie pamiętam. Wiem tylko że złaziłem giełdę i sklepy i tego rozmiaru w kraku nie dostałem. TYlko w drogich kompletach były. Z tego powodu pojechałem do mechaniora. Zreszta nie miałem też ściągacza. Więc sam wymieniam tylko tył.



Awatar użytkownika
B_O_N_K
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 659
Rejestracja: pn lis 29, 2004 16:17
Lokalizacja: Bargłów Kościelny
Kontakt:

Post autor: B_O_N_K » pn paź 03, 2005 18:21

słonko ---> w '89 się zazębiały

A tak w ogóle ja niecałe 2 miesiące temu zmieniałem całe zawieszenie i nie potrzebny był mi ściągacz do sprężyn. Bez problemu wyciągnąłem je zarówno z przodu i z tyłu ;) Z wkładaniem jeszcze mniej problemu bo o 60mm krótsze, hehe ;)

Pozdrawiam ;)

PS: najbardziej mnie wnerwiło to że nie mogłem odkręcić śruby z tyłu tej, którą przymocowuje się amortyzator na dole :/

PS2: po wymianie amortyzatorów z przodu koniecznie trzeba ustawić zbieżność i kąty ale to chyba oczywiste ;)


[url]http://www.vwzone.pl/forum/viewtopic.php?t=12306&start=0[/url] mk2 GTI...
[url]http://vwzone.pl/forum/viewtopic.php?t=19296&start=0[/url] Corrado G60...
[img]http://www.rzeszow.mm.pl/~dbbest/avatarki/logo_bonk.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Sebo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: pn mar 14, 2005 09:29
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Sebo » czw sty 12, 2006 09:59

:arrow: buli 1984 w twoim beda jeszcze same wklady. nie pamietam w ktorym roku zaczeli montowac calego mcphersona ale bylo to chyba w okolicach 88, jesli sie myle to niech mnie ktos poprawi
Ja mam rocznik 89 i kolumny były na wkłady.
Ostatnio zmieniony czw sty 12, 2006 12:37 przez Sebo, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 182 gości