Golfik odmowil posluszenstwa na benzynie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

TomiVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: śr lut 22, 2006 22:27
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Golfik odmowil posluszenstwa na benzynie

Post autor: TomiVW » ndz lip 20, 2008 16:40

Gofer przestał nagle jezdzic i odpalac na benzynie wczesniej zawsze odpalalem na Pb i nie było problemu wczoraj odpalam i nic i krece rozrusznikiem i nic, dopiero po przełączeniu na LPG zapalił, co moze być przyczyną takich objawów? najpierw po wcisnieciu sprzegla auto mialo obroty na 2000 otworzylem maske i mowie chyba pedal gazu a dokladnie linka sie skopala albo przyblokowala, albo krokowy zawiesil, otworzylem maske i poprawialem linke gdzie gdzie wchodzi ona do kabiny, i nie mam pojecia co jest, bo gdy wylaczylem silnik nie moglem go juz odpalic, krece krece i nic slysze z wnetrza cos jak zwarcie takie dzyyyyyyyyy, mowie gdzie to w stacyjce czy co ale odkrylem ze bzyczy w skrzynce bezpiecznikow, przekaznik chyba numer 7 bo jest zmazane wiec moze 17 jest on koloru niebieskiego znajduje sie po prawej stronie pierwszy od strony kierownicy w dolny rzedzie, i nie mam pojecia co jest, nagle nie mam ssania i po przelaczeniu na gaz smiga jak ta lala. Pomocy! w linku do aucji jest skrzynka od diesla mk3 ale by pokazac w ktorym miejscu sie znajduje zalaczylem link tu przekaznik nosi numer 142 u mnie jest widac 7 i cos jeszcze bylo http://www.allegro.pl/ite...piecznikow.html


TOmaszVWpomorze

Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: krzycho85 » ndz lip 20, 2008 17:42

Pompa paliwa pracuje?



TomiVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: śr lut 22, 2006 22:27
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: TomiVW » ndz lip 20, 2008 18:10

no chyba tak bo ruszylem normalnie na paliwie po wylaczeniu zaplonu i probie ponownego odpalenia zaczelo robic gzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzyyyy i na bank jest to dzwiek z tego przekaznika wiec moze on jest przyczyna, przynajmniej mam taka nadzieje, a jak nie to jak mam pompe sprawdzic czy trybi?


TOmaszVWpomorze

Dram
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: pt lut 16, 2007 18:13
Lokalizacja: Polanica Zdrój
Kontakt:

Post autor: Dram » ndz lip 20, 2008 20:22

pompę paliwa masz w zbiorniku, czyli w bagażniku masz taką czarną klapkę, odkręcasz, wyciągasz pompę i podłącz ją na krótko do akumulatora. Strzelam że to ona padła :bajer:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=179008 - były projekt, biały
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=377545 - nowy projekt mk1. Swap, nisko i szeroko ]:->

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pn lip 21, 2008 14:24

Dram pisze:pompę paliwa masz w zbiorniku, czyli w bagażniku
a druga masz pod podłoga :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » pn lip 21, 2008 15:03

Zrób zwarcie na stykach przekaźnika i zobacz czy pompa ruszy. Jeśli ruszy to może być sam przekaźnik uwalony. Jeśli poleci bezpiecznik to wtedy raczej poleciała jedna z pomp. Jeśli nie ruszy a bezpiecznik przeżyje sprawdź czy dociera napięcie do pomp.
Ostatnio zmieniony pn lip 21, 2008 15:07 przez zodiak, łącznie zmieniany 1 raz.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pn lip 21, 2008 15:12

ta pompa w baku jak padnie to nic sie nie dzieje wielkiego, gorzej jak ta pod podłoga. tak jak kolega wyzej pisze, sprawdz sobie ten przekaznik , moze to jego wina :) a jak robi bzzzzzzzzz caly czas to podejrzewałbym go na 90%


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

TomiVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: śr lut 22, 2006 22:27
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: TomiVW » wt lip 22, 2008 10:07

wiecie co wam powiem, bylem u kumpla mechanika wczoraj i sprawdzalismy prawie wszystko, do wtrysku dochodzi paliwo i pompa tloczy je, ale na odplywie nie leci juz, wiec albo zapczane jest cos, albo wtrysk doszlismy do takiego wniosku, sprawdzilem tez przekaznik i na innym tez jest bzyczenie takie, bylem u gazownika i chyba chlop sie malo znal bo tylko polaczyl 2 kable od przekaznika gazu i mowi ze dziala przekaznik, a na paliwie dalej lipa, dzis jade do elektryka zlukac co to moze byc, koles podobno konkretny jest ale to sie okaze...... brak mi pomyslow


TOmaszVWpomorze

szwarc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw lip 10, 2008 17:47
Lokalizacja: Warmińsko mazurskie

Post autor: szwarc » wt lip 22, 2008 10:23

Hejka!Nie wiem czy to pomoże ale...Ja miałem podobny problem z takim brzęczeniem z przekaźnika.Wydawoło się,że to jego wina.Wymieniłem na drugi i to samo!Więc szukałem dalej.Zajrzałem pod maskę i znalazłem jeden lużny kabelek,prawdopodobnie jakaś masa,przykręciłem go i pomogło.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » wt lip 22, 2008 10:25

TomiVW, nie bedzie powrotu jak auto nie odpala :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

TomiVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: śr lut 22, 2006 22:27
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: TomiVW » wt lip 22, 2008 14:11

OK temat można zamknąć auto zrobione, dla ciekawych: przyczyną był komputer nie było masy, komputer powinien zostać wymieniony, bądź naprawiony, ale zostało to ominięte dwoma kabelkami na patencie :) dobry elektryk sobie poradził


TOmaszVWpomorze

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 308 gości