Problem ze zmianą biegów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Holizw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 15:11
Lokalizacja: G-ce
Kontakt:

Problem ze zmianą biegów

Post autor: Holizw » ndz lip 20, 2008 10:11

Witam,
Wczoraj pojawił mi się dziwny problem - nie potrafię opisać reguły kiedy dokładnie występuje.
A mianowicie Rozpędzając się na 3 chciałem wbić 4 ale na tym się skończyło na chęciach.... ;(.
Prawie że się zatrzymałem będąc w szoku co się stało. 4 bieg nie wszedł nawet nie czułem że tam jest 4.
Po różnych próbach lewarkiem udało mi sie wbić 2 potem 3 no i w końcu 4, piątka też weszła, ale każdy bieg wchodził bardzo ciężko. Na parkingu pod sklepem też się troszkę namęczyłem żeby cokolwiek wbić.
Autko postało na parkingu może 0,5h po czym biegi wchodziły ale wyczuwałem że coś jest nie tak.
Po kilkuminutowej jeździe na 5 biegu nie można go było wybić. No i znowu problemy ze zmianą biegów. Każdy bieg wchodził ciężko.
Byłem u mechanika - dodam że u fachowca - popatrzył pod maskę pozmieniał biegami na postoju i uznał że raczej wszystko jest ok.
Na początku stwierdził że może to sprzęgło pada, albo gdzieś cięgno się przeciera w pancerzu i tego nie widać.
Polecił mi sprawdzić poziom oleju - sprawdziłem i jest OK.
Poczekam jeszcze trochę jak sienie poprawi to trzeba będzie autko odstawić zdemontuje skrzynię i wtedy będzie jasne co jest nie tak.
Na razie jeżdżę (cały czas biegi wchodzą ciężko albo wcale nie da się wbić) ale nie wiem jak długo i chyba wyposażę autko w linkę holowniczą....hehe
Jak myślicie co jest grane.
Ostatnio zmieniony pn lip 21, 2008 20:04 przez Holizw, łącznie zmieniany 3 razy.



robertrog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: sob gru 01, 2007 10:16
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Kontakt:

Post autor: robertrog » ndz lip 20, 2008 13:04

Może masz nie właściwy olej w skrzyni biegów.Z tego co zrozumiałem ,to dzieje się jak trochę pojedziesz.Olej po rozgrzaniu,źle spełnia soje zadanie przez to problemu.U ciebie zdaje się powinien być pełny syntetyk (nie jestem pewien ale chyba 75W90).Ja zacząłbym od tego.



Awatar użytkownika
AFN140KM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 574
Rejestracja: sob cze 30, 2007 19:30
Lokalizacja: KrakóVW

Post autor: AFN140KM » ndz lip 20, 2008 13:22

A jak z biegami na postoju, przy wyłączonym silniku (ze sprzęgłem i bez)?


VW Golf MkIII 20 Jahre GTI 1.9TDI AFN 1996 - SPRZEDANY!
Skoda Roomster Comfort Style 1.6TDI CAYB 2010

Awatar użytkownika
Holizw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 15:11
Lokalizacja: G-ce
Kontakt:

Post autor: Holizw » ndz lip 20, 2008 15:37

Na postoju jak i podczas jazdy takie same problemy, ze sprzęgłem i bez to samo.
A olej z tego co wiem to nie ruszany od nowości....A co najmniej od dwóch lat bo tyle jest w posiadaniu.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
AFN140KM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 574
Rejestracja: sob cze 30, 2007 19:30
Lokalizacja: KrakóVW

Post autor: AFN140KM » ndz lip 20, 2008 20:49

No to sypnęła się skrzynia.
Sprawdź jeszcze tak:
Odepnij linki zmiany biegów i spróbuj ręką przy skrzyni je zmieniać, chwytając za ten odważnik.


VW Golf MkIII 20 Jahre GTI 1.9TDI AFN 1996 - SPRZEDANY!
Skoda Roomster Comfort Style 1.6TDI CAYB 2010

Awatar użytkownika
Holizw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 15:11
Lokalizacja: G-ce
Kontakt:

Post autor: Holizw » pn lip 21, 2008 19:50

Dziś jak jechałem z pracy po przejechaniu paru [km] po wbiciu czwórki coś jakby "zachrobotało" po redukcji na trójkę to samo, dojechałem do mechanika powoli na 3 biegu i zostawiłem tam "vołwagena" - bo tak go muszę teraz nazwać. Diagnoza skrzynia biegów. Jak ją zdemontuje to się okaże co dokładnie. AA no i jeszcze skrzynia zaczęła na sam koniec wyć.....
Jak się dowiem co i ile to napiszę.

Może już wtedy się zaczęło coś dziać...
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=73351

Pozdrawiam

[ Dodano: 28 Lip 2008 22:06 ]
Tak masz rację sypnęła się skrzynia.... ;(
Wg. mechanika przyczyną był olej, wychodzi na to, że poprzedni właściciel wymienił i nalał jakiś badziew.
Jak ktoś wie o jakiejś skrzyni to proszę o informację.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pn lip 28, 2008 22:05 przez Holizw, łącznie zmieniany 2 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 240 gości