Czy warto włożyć Strumienice AWG??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Kamilds87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: śr sty 09, 2008 23:58
Lokalizacja: Blinów II okolice: Kraśnik Janów Lubelski
Kontakt:

Czy warto włożyć Strumienice AWG??

Post autor: Kamilds87 » śr lip 16, 2008 10:36

Chciałem włożyś strume zamiast kata, z tego co widzidziałem to ta struma jest łuskowa do tego założyłem stożek firmy EUFEB( mackita ) a wydech końcowy mam remusa . Tylko problem natym polega że niewiem czy warto zakładać takie ustrojstwo na wydech. Zastanawiałem sie nad tym czy doda coś mu mocy czy może ujmie albo będzie tyle ile było tylko brzmienie samochodu sie zmieni. Proszę o wypowiedź osób które już miały strume bądź wiedzą coś na ten temat.



Awatar użytkownika
Dedi_S
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: śr maja 21, 2008 14:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Dedi_S » śr lip 16, 2008 11:32

Jak się nie mylę to było to już poruszane wiele razy na forum. Jednak odpowiem.
Mam u siebie strumienicę AWG zamiast tłumika środkowego i stożek na dolocie. Szybciej wyrzuca spaliny owszem i ładnie brzmi jednak wzrosty mocy podawane przez niektórych producentów są z kosmosu. Różnica jest taka, że przesunął mi się moment i silnik ciągnie dopiero od 3600-3800 a poprzednio od ok 3200, ale jak przekroczysz już ten próg to wkręca się szybciej na obroty. Jako takiego wzrostu mocy nie zaobserwowałem. Jeszcze jedno nie polecam zastępowania kata strumienicą niskiej klasy (michael lub zwężką wenturiego, miał ją M&M tunning z Pszczyny), coś kiedyś o tym czytałem i ma to związek z odbijaniem fal, więc cofaniem spalin do silnika i wydmuchanie uszczelki pewne. Jednak nie pamiętam szczegółów.


Zanim coś napiszesz i doradzisz to pomyśl bo możesz innych narazić na koszty.

Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » śr lip 16, 2008 12:22

Ja tez miałem tą strumienice w mk3 jak wywaliłem kata. Zrobilem ok. 60tyś km na niej, teraz jezdzi nastepny własciciel i wszystko jest w porządku. Mocy ci nie przybędzie. Dzwięk też miałem ten sam( ostatni tlumik sportowy). Ale lepsze to niż nowy kat za 500zł :chytry:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 256 gości