Nie trzyma obrotów ABS

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Kamilds87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: śr sty 09, 2008 23:58
Lokalizacja: Blinów II okolice: Kraśnik Janów Lubelski
Kontakt:

Nie trzyma obrotów ABS

Post autor: Kamilds87 » pn lip 14, 2008 22:01

Ostatnio w moim vw pojawił sie problem a mianowicie na benzynie zaczeły mu skakać obroty i szarpać silnikem, okazało się że pod monowtryskiem poduszka nietrzymała i ssało lewe powietrze więc ją wymieniłem , i do tego wymieniłem silniczek krokowy wg: mechanika to było przyczyną złej pracy silnika, oczywiście poprawiło sie działał bez problemu ale po 2 dniach znowu sie zaczeło, sonda wskazywała ubogą mieszankę. Szczeże mówiąc niewiem co to może być. Sprawdziłem jeszcze ciśnienie pompki paliwa, prawidłowe. Wymienony był miesiąc temu cały zapłon palec kopułka kable (beru) wszystkie filtry: paliwa i powietrza. Tydzień temu założyłem LPG, dodam że na gazie chodzi dobrze. Prosze o pomoc bo ręce mi opadają.
Ostatnio zmieniony pn lip 14, 2008 23:04 przez Kamilds87, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » pn lip 14, 2008 22:11

Zresetuj kompa a potem odpal zimny silnik
(na benzynie) nie ruszając nawet pedału gazu aż do włączenia się wentylatora, potem przejedź się kawałek na benzynie kilkukrotnie "dając w palnik". Zgaś silnik , odpal i zobacz jak będzie chodził. Jeśli będzie ok. a po jeździe na gazie znowu kicha to jedź do gazowników żeby poprawili instalkę LPG.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Kamilds87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: śr sty 09, 2008 23:58
Lokalizacja: Blinów II okolice: Kraśnik Janów Lubelski
Kontakt:

Post autor: Kamilds87 » pn lip 14, 2008 22:15

Rozumiem już teraz, właśnie ten przypadek brałem pod uwagę ale niewiedziałem jak to sprawdzić. A żeby zresetować kompa to trzeba klemy odłączyć? czy coś innego?
Ostatnio zmieniony pn lip 14, 2008 22:17 przez Kamilds87, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » pn lip 14, 2008 22:17

Odłącz klemę na jakieś 20 minut. Tylko pamiętaj- odpal potem na benzynie i nie dotykaj nawet pedału gazu aż się silnik nie zagrzeje (włączy wentylator) !


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Kamilds87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: śr sty 09, 2008 23:58
Lokalizacja: Blinów II okolice: Kraśnik Janów Lubelski
Kontakt:

Post autor: Kamilds87 » pn lip 14, 2008 22:24

Dzięki teraz bende wiedział jak to zrobić. z samego rana zresetuje go i zrobie tak jak mówiłeś. Wrazie co to sie odezwę.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 283 gości