Znowu czujnik halla...?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Gutekspc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pt sie 04, 2006 12:00
Lokalizacja: WarszaVWa

Znowu czujnik halla...?

Post autor: Gutekspc » ndz lip 13, 2008 23:02

Witam. Jakieś 1,5 miesiąca temu wymieniłem czujnik halla. Wskazywały na to wszystkie objawy - i okazało się, że wystarczyła tego wymiana. Golf jeździł bez żadnych problemów do ostatniego piątku.. I znowu zgasł podczas jazdy i nie chciał odpalic.. Znowu czujnik padł? Objawy na to wskazują. Jeśli tak, to co może powodowac taką awarię? I to powtarzającą się w tak krótkim czasie? Czy cewka w kiepskim stanie może dawac takie napięcie, że demoluje mi czujnik?

Ponieważ pracuję od poniedziałku do piątku i jeżdżę służbowym samochodem, nie jest to sprawa pilna, ale bardzo proszę o pomoc, przynajmniej o rady..

Do tego znajomy podpowiedział mi, że może bym wymienił aparat zapłonowy na starszy, z mechanicznym przerywaczem, który podobno jest nie do zniszczenia. Co wy na to?


Everyone dies. Not everyone lives.

Awatar użytkownika
kristo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: czw lut 09, 2006 10:19
Lokalizacja: Pasłęk

Post autor: kristo » pn lip 14, 2008 11:55

Gutekspc pisze:Do tego znajomy podpowiedział mi, że może bym wymienił aparat zapłonowy na starszy, z mechanicznym przerywaczem, który podobno jest nie do zniszczenia. Co wy na to?
A co na to komputer powie :chytry: za bardzo się na tym nie znam ale pewnie brakowało będzie mu tego czujnika.

A jakiej firmy czujnik wsadziłeś (no name ?), może tu tkwi przyczyna.



Awatar użytkownika
nerlst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 00:21
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: nerlst » pn lip 14, 2008 12:11

Tak jak wyżej, jaki czujnik wsadziłeś? nowy Boscha? W MK3 mojego brata były dwie przyczyny gaśnięcia auta podczas jazdy, jedną był czujnik Halla, wymieniłem na nowego Boscha (160zł), drugą przyczyną była słaba masa na cewce, zaśniedziała, wyczyściłem i Golf śmiga do tej pory.


pzdr


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=130709&postdays=0&postorder=asc&start=0

Awatar użytkownika
Łyskacz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: sob maja 21, 2005 08:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łyskacz » pn lip 14, 2008 21:46

nerlst pisze:drugą przyczyną była słaba masa na cewce, zaśniedziała, wyczyściłem i Golf śmiga do tej pory.
też mi się tak wydaje że teraz czas z cewką pokombinować


Był Mk2 1,6 LPG 88r. Sprzedany śmiga dalej :)
Jest Renault Megane Coupe <---- sprzedałem tą pomyłkę
Mk2 1,6 D <---- sprzedany śmiga dalej
Jest octavia 1,9 Tdi ASV
Clio mk4 1,2 Limited (fajny bo nowy i na gwarancji) ;]

Awatar użytkownika
Gutekspc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pt sie 04, 2006 12:00
Lokalizacja: WarszaVWa

Post autor: Gutekspc » pt lip 18, 2008 20:23

Witam po małej przerwie, ale praca zabiera mi sporo czasu ostatnio. Czujnik wymieniłem na noname jakiegoś, znalezionego na allegro za 80 zł. Przy wyborze pomógł mi znajomy z forum - on taki do siebie włożył i nie ma żadnych problemów. To co, mam wyczyścić masę na cewce? A jeśli tak jest, to może to powodować takie objawy jak padający czujnik halla?

Pozdravwiam

[ Dodano: 19 Lip 2008 19:03 ]
Dziś sprawdziłem i golf odpalił normalnie. Przejechałem się, wszystko działa. Ponieważ moja cewka nie wygląda już dobrze, pomyślałem sobie, że może się przegrzewa. Pytanie tylko, czy w takim wypadku były by takie objawy? Z góry dzięki za pomoc.

[ Dodano: 19 Lip 2008 19:04 ]
kristo pisze:A co na to komputer powie :chytry: za bardzo się na tym nie znam ale pewnie brakowało będzie mu tego czujnika.
Aha, jaki komputer? U mnie takiego czegoś nie ma. :bajer:


Everyone dies. Not everyone lives.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 259 gości