Problem z klimatyzacją, sprezarka nie reaguje

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Gunit
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr maja 30, 2007 22:28
Lokalizacja: Brzeg

Problem z klimatyzacją, sprezarka nie reaguje

Post autor: Gunit » śr lip 09, 2008 22:16

Witam. Mam problem z klimą manualną. Środek jest świeżo nabity ze stałym ciśnieniem a po włączeniu klimatyzacji załączają się tylko wentylatory, sprężarka natomiast nie reaguje. Sterownik został wymieniony bo prawdopodobnie coś świrował, ponieważ klima sama się włączała i wyłączała. Może wiecie co może być powodem, że sprężarka nie działa ? Proszę o pomoc gdyż ten problem mnie bardzo irytuje :)
Ostatnio zmieniony śr lip 09, 2008 22:28 przez Gunit, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
rtk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: wt sie 08, 2006 23:25
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Problem z klimatyzacją, sprezarka nie reaguje

Post autor: rtk » czw lip 10, 2008 00:55

Gunit pisze:Witam. Mam problem z klimą manualną. Środek jest świeżo nabity ze stałym ciśnieniem a po włączeniu klimatyzacji załączają się tylko wentylatory, sprężarka natomiast nie reaguje. Sterownik został wymieniony bo prawdopodobnie coś świrował, ponieważ klima sama się włączała i wyłączała. Może wiecie co może być powodem, że sprężarka nie działa ? Proszę o pomoc gdyż ten problem mnie bardzo irytuje :)
Sprawdz czy dochodzi napiecie do cewki sprzegla zalaczajacego sprezarke. Jesli tak to prawdopodobnie zdechla owa cewka.



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » czw lip 10, 2008 07:35

sprawdz zawor cisnieniowy i elektromagnes kompresora


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » czw lip 10, 2008 07:42

Na kompresorze jest złącze. Wystarczy, że w czasie włączonego silnika doprowadzisz do owego złącza prąd i będziesz wiedział, że ci elektromagnes padł.



greg

Post autor: greg » czw lip 10, 2008 09:32

wtyczka kompresora ma 2 piny - jedne kabel brązowy (masa) drugi zielony (napięcie) - włączasz klimę podczas pracy silnik a- na wtyczce tej co ja wpinasz do wtyczki kompresora powinno się pojawić napięcie - czyli wystarczy probówka lub żarówka z 2 kabelkami - jeśli pojawia sie napięcie - wtedy do kabla brązowego wtyczki kompresora podajesz masę do zielonego napięcie- jak wewnętrzne kółko kompresora nie zacznie się obracać - czyli kompresor się nie załączy - to wina sprzęgiełka
Ostatnio zmieniony czw lip 10, 2008 09:33 przez greg, łącznie zmieniany 1 raz.



Gunit
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr maja 30, 2007 22:28
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: Gunit » ndz lip 13, 2008 21:31

Witam ponownie, sprawdziłem owe sprzęgiełko i jest sprawne jest mały mankament jak zmocze silnik woda lub jest deszczowa pogoda, i trzasne drzwiami przy zamykaniu. To klima samoistnie się załancza bez włączenia jej przez włącznik. Prad w kablu raz jest a raz go niema i sprężarka świruje.Niewiem co jest grane może jest jakieś zwarcie .



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 352 gości