Obroty i nie tylko

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
jarnes
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: wt lis 06, 2007 21:31
Lokalizacja: Piotrków / Wrocław
Kontakt:

Obroty i nie tylko

Post autor: jarnes » pt lip 04, 2008 13:36

witam
Mam Golfa GTI z silnikiem o oznaczeniu PB. Ostatnio mam następujący problem, podczas jazdy auto nagle przestaje reagować na gaz (tak jakbym w ogóle nie naciskał na pedał) i gaśnie po chwili. Zawsze w takim momencie gdy go odpalam ponownie, jest wszystko w porządku. Zdarza mi się coś takiego czasem raz na dzień, czasem dwa razy na dzień, a czasem nic się nie dzieje przez tydzień. Kolejny problem jest taki, że po wrzuceniu luzu, naciśnięciu sprzęgła (wolne obroty mam ustawione na 800) obroty spadają mi do około 200 i po sekundzie podnoszą się do tych 800 i dalej już jest wszystko ok. Problem w tym, że czasem za bardzo spadną i zgaśnie - choć zdarza się to rzadko. I ostatnia rzecz to dzisiejsze zdarzenie, gdy podjeżdżałem już do domu wrzuciłem luz, żeby się do turlać kawałek. Obroty spadły mi do 1000 i po chwili podskoczyły do około 2200 (tak jakbym nacisnął gaz) i po chwili znów spadły i znów podskoczyły i tak, aż do zgaszenia silnika. Gdy odpaliłem go ponownie było wszystko ok.
BARDZO PROSZĘ O PORADY I Z GÓRY SERDECZNIE DZIĘKUJĘ.
Pozdrawiam Michał

PS. nie znalazłem dziury w dolocie, wymieniłem wężyki podciśnieniowe i nic.


mój GTI

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=164606

Awatar użytkownika
Cypis876
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: wt lut 20, 2007 14:22
Lokalizacja: Częstochowa (SC)
Kontakt:

Post autor: Cypis876 » pt lip 04, 2008 18:50

zobacz przepustnice czy nie jest przybrudzona (zwykle wystarczy przeczycić) mogą to być też swiecę



Awatar użytkownika
jarnes
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: wt lis 06, 2007 21:31
Lokalizacja: Piotrków / Wrocław
Kontakt:

Post autor: jarnes » sob lip 05, 2008 15:14

świece są w miarę nowe, przeczyszczę przepustnicę i zobaczymy efekty:)


mój GTI

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=164606

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lip 05, 2008 15:44

W porzednim swoim temacie napisałeś że sprawdzałeś regulator wolnych obrotów, więc pytam jak to zrobiłeś. Bo pierwsze ma brzęczeć na zapłonie- wtedy ma dobrą cewkę, ale po drugie może się zawieszać jego tłoczek i tego tak łatwo nie zdiagnozujesz. Możesz dla testu w zawór puknąć młoteczkiem jak się zawieszą obroty, albo podmienić na sprawny
Co do chwilwego braku mocy, trzeba by zajrzeć na filtr benzyny


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 346 gości