Gdzie jest brzeczyk cisnienia oleju?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
gtszudi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 00:19
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Gdzie jest brzeczyk cisnienia oleju?

Post autor: gtszudi » sob cze 28, 2008 13:05

Witam.

Pytanie takie jak w temacie , mam dosc wymieniania czesci w ABD , gdzie jest brzeczyk sygnalizujacy spadek cisnienia oleju ? lampke wyjme , ale brzeczyk dalej bedzie brzeczal...

HELP PILNE !
Ostatnio zmieniony ndz cze 29, 2008 03:54 przez gtszudi, łącznie zmieniany 1 raz.



sepcio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz gru 02, 2007 14:14
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: sepcio » sob cze 28, 2008 13:38

brzeczyk ma kształt okrągły i jest zamontowany z tyłu zegarów, jesli chcesz go usunąć musisz je wyjąć. ja uzylem kombinerek do wyrwania brzeczyka, teraz mi tylko miga kontrolka



Awatar użytkownika
gtszudi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 00:19
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: gtszudi » sob cze 28, 2008 13:48

duzo jest roboty zeby wyjac te zegary ? jak to po kolei zrobic ?



Awatar użytkownika
syngin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw paź 05, 2006 11:30
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: syngin » sob cze 28, 2008 17:23

ale dlaczego robicie takie rzeczy? Jeżeli brzęczy i miga kontrolka to coś jest nie tak. Jeśli tak naprawiacie swoje auta wyrywając brzęczyki i wyjmujecie kontrolki to daleko nie zajedziecie.



wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: wielblad2 » sob cze 28, 2008 18:08

w desce za licznikami wyrywaj i ciesz się ciszą póki taka będzie ,bo potem brzęczał będziesz sam stojąc obok własnego auta na poboczu-"po h.j ja go wyrwałem on chyba po coś tu był wmontowany" :ass: :ass: :rotfl: :green_fuck: znam temat z autopsji mk3 1,6 ABU. :grrr: :grrr: :grrr:
Ostatnio zmieniony sob cze 28, 2008 18:09 przez wielblad2, łącznie zmieniany 1 raz.


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

Awatar użytkownika
Jessy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: wt paź 30, 2007 09:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Jessy » sob cze 28, 2008 18:45

Gdyby ten brzeczek niebył potrzebny to by go nie montowali, skoro jest to była jakas przyczyna,co nie??;>


Lewy pas zaglądasz śmierci w twarz...a tak na marginesie... " CZERWONE SĄ SZYBSZE..:D "

Awatar użytkownika
syngin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw paź 05, 2006 11:30
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: syngin » sob cze 28, 2008 21:47

Radze sprawdzić czy masz olej w silniku i sprawdź lub wymień czujnik ciśnienia oleju ! Jak chcesz zatrzeć silnik to jesteś na dobrej drodze.



promo211
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: śr sty 18, 2006 20:41
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: promo211 » sob cze 28, 2008 22:15

Witam
ten 'brzęczyk'jest nie tylko od oleju silnika,ale też od stanu płynu hamulcowego
:hmm: :hmm: :hmm: poziomu,jakości,stanu czujników
Pozdrawiam Przemek



sepcio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz gru 02, 2007 14:14
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: sepcio » ndz cze 29, 2008 13:00

gdybys wymienil tyle czesci co ja, wpakowal sporo kasy a tu ch...j, brzeczy jak brzeczalo to pewnie tez bys wyrwal i by Cie chyba szlag trafil jesli kazdy mechanik ma inna diagnoze
a propo brzeczenia to przed wyrwaniem sprobuj zakleic ten brzeczyk jakas tasma(moze bedzie sporo ciszej)
tutaj masz jak sie dostac do zegarów:
http://www.golf3.pl/topics28/zmiana-osw ... vt4540.htm
jesli jednak zdecydujesz sie na wyrwanie musisz rozkrecic obudowe, jest na torxy



jgkurczak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 12:13
Lokalizacja: Nie wiem

Post autor: jgkurczak » ndz cze 29, 2008 13:35

sepcio pisze:gdybys wymienil tyle czesci co ja, wpakowal sporo kasy a tu ch...j, brzeczy jak brzeczalo to pewnie tez bys wyrwal i by Cie chyba szlag trafil jesli kazdy mechanik ma inna diagnoze
Gdzieś musi leżeć przyczyna, samo z siebie chyba nie piszczy. I tak jak mówią koledzy po coś tam musi być. Zapewne jest to jakaś pierdoła powodująca taką a nie inną reakcje. Sprawdź instalacje elektryczną może jest tam jakieś zwarcie czy coś.

A jak nie to pewnie kolejny jeżdżący zarżnięty gofer :crazy:



wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: wielblad2 » ndz cze 29, 2008 15:15

JAKIM OLEJEM zalany jest silnik i jaki ma faktyczny przebieg?co do brzęczka to niech sprawdzą luzy na panewkach korbowodowych i jeszcze jaki filter oleju jest wstawiony.


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

Awatar użytkownika
gtszudi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 00:19
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: gtszudi » ndz cze 29, 2008 19:19

olej Mobil 1 10W40 , przebieg to 120000 mil , filtr oleju filtron , czujniki zamieniane , naciag pompy ok , raz miga raz nie .



wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: wielblad2 » pn cze 30, 2008 11:54

nie montuj filtrona one mają w sobie czujniki i to takie do du.y ja u siebie wstawiłem boscha za poradą lekarza u którego leczę auto (jednego )pomogło . niev wiem co może być u ciebie powodem brzęczka u mnie była winna pompa mimo tego że podawała niby dobre ciśnienie ale ino na wolnych obrotach potem wraz ze wzrostem obrotów działy się cuda i dziwy.władowałem w klamoty ponad 1600 pln a i tak po roku od usunięcia awarii brzęczka obróciło panewki na wale iszlag trafił silnik, dodam że w trakcie tego roku auto miało osiągi jak ideał i nic nie zapowiadało tragedii .nagle w trasie bez żadnego uprzedzenia gwałtownie spadła moc i zaczeło walić . :grrr: :grrr: :grrr: . pomimo hałasu i małej mocy przyszedł do domu 60 km na trzech garach i za to byłem mu wdzięczny.reanimacja była zbędna jedyny ratunek to przeszczep silnika ale to już nie było to samo auto więc musiałem puścić go do ludzi z ciężkim bólem .teraz śmigam mk4 sdi jak na moje potrzeby ideał oby tak dalej :okej:
Ostatnio zmieniony pn cze 30, 2008 11:55 przez wielblad2, łącznie zmieniany 1 raz.


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » pn cze 30, 2008 11:54

panowie czy to jest ten sam brzęczyk który brzęczy jak otworzy sie drzwi przy zapalonych światłach?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 428 gości