golf III i olej w zbiorniczku wyrównawczym

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
JABcok20
Forum Master
Forum Master
Posty: 1838
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 03:32
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

golf III i olej w zbiorniczku wyrównawczym

Post autor: JABcok20 » ndz cze 26, 2005 23:51

Stałem się szczęśliwym? posiadaczem golfa 3 1.9 d sprowadzonego z Niemiec.Silnik pali na dotyk nic nie kopci ale zauważyłem , że w zbiorniczku wyrównawczym są niewielkie ilości oleju a ilosc ta uniemożliwia zobaczenie stanu cieczy w ewnątrz.czy mam sie tym przejmować czy tylko wymyć zbiorniczek benzyną. co to może być.



Awatar użytkownika
michalpwl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: śr kwie 13, 2005 10:29
Lokalizacja: Sląsk
Kontakt:

Post autor: michalpwl » pn cze 27, 2005 09:11

To może być uszkodzona uszczelka pod głowicą albo pęknięta głowica może blok silnika.
Ja na twoim miejscu wyczyścił bym zbiorniczek by upewnić się czy olej ponownie się tam dostanie. Jeśli po wyczyszczeniu zbiorniczka olej się nie pojawi możesz przyjąć ze pewnie komuś się cos pomyliło i nalał olej tam gdzie nie trzeba. Z drugiej strony jeśli się pojawi wi to lepiej odstawić auto do mechanika. I tak przy okazji to sprawdź czy nie masz płynu chłodzącego w oleju. Ale to tylko sugestie zrobisz jak będziesz uważał.

Pozdrowka


A man is as old as he feels and a woman as old as she looks ;)

Awatar użytkownika
rzodkiew
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 415
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 23:21
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: rzodkiew » pn cze 27, 2005 16:20

i najlepiej wylac caly plyn z ukladu chodzacego i dobrze go pzeplukac bo jak wyplukasz tylko zbiorniczek o i tak w calym ukladzie jest ten olej i bedzie dalej brudzil i bedziesz myslal ze to uszczelka........



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 335 gości