Podłączenie alarmu Stig do fabrycznego centralnego zamka.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
spec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: śr lip 04, 2007 08:32
Lokalizacja: Rzeszów

Podłączenie alarmu Stig do fabrycznego centralnego zamka.

Post autor: spec » pt cze 27, 2008 14:38

Witam, jestem w trakcie zakładania alarmu. Czytałem sporo informacji na forum ale takiego problemu chyba nie było. Jako miejsce instalacji wybrałem metalową "ściankę" pod plastykiem pod kierownicą (zgodnie z poradami na forum).
Chciałem wpiąć się w kable w progu. Ściągnąłem osłonę rozciąłem izolacje i chciałem podłączyć kable. Na forum pisało, że zielony otwiera a szary zamyka i zasuwa szyby.
Obrazek
Niestety u mnie są po trzy szare i po dwa zielone i który wybrać?
kable są takie:
jasno zielono-czarny
ciemno zielono-czarny
szaro-zielony
szaro czarny
szaro biały

Golf ma sterowany centralny plusem dlatego wybrałem taki schemat, dobrze zrobiłem ?
Obrazek
Dwa żółte mam połączyć i dać pod +?

Czy w tej wiązce biegnącej progiem są kable do kierunków? Nie mam niestety miernika a nawet próbówki i wszystko robię w oparciu o informację na forum.

Co do kierunków to alarm ma wyjście na lewą i prawą stronę więc diody nie będą potrzebne ale w instrukcji piszę żeby natężenie nie przekraczało 7,5 A. Chyba nie przekracza tyle w golfie?

Dodatkowo potrzebne są kable:
1. Na którym pojawia się plus po otwarciu drzwi. Mam rozumieć, że z krańcówki drzwi? Mogę się podpiąć pod którąkolwiek krańcówkę (samochód 5-drzwiowy)? Zna ktoś może kolory kabli?
2. To samo co wyżej tylko, że minus.
3. Kabel na którym pojawia się +12V przy naciskaniu hamulca. Chyba ten, który idzie do stopu? Jaki to kolor?
Po naciśnięciu hamulca przy uzbrojonym alarmie ma się włączyć syrena a gdy jest rozbrojony i przy włączonym silniku naciśnie się hamulec to po 15s zamkną się drzwi. Jest sens z tego korzystać?
4.Kabel, na którym pojawia się +12 po włączeniu zapłonu.

Chciałbym to zrobić w jak najbardziej dostępnych miejscach. Bez dużej rzeźby samochodu.
Czy np niektóre kable znajdę przy włączniku świateł?

Skąd wziąć + i - najłatwiej? Czy w wiązce w progu idą takie kable? Jakie mają kolory?
Jak się dostać do komory silnika, żeby podłączyć syrenkę i jak ja w ogóle i do czego przykręcić?

Proszę o pomoc :)
Mój samochód to golf 3 GL 5 drzwiowy. Silnik Abu.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pt cze 27, 2008 18:59

No bo chyba nie tę wiązkę rozprułeś. Nie jestem pewien, czy w tej wiązce są kable od centrala, ale zazwyczaj podłacza się przy tek kostce w przednim słupku, tam gdzie wychodzi ta gumowa harmonijka do drzwi, ale oczywiście od drugiej strony, od strony wnętrza.

Schemat wybrałeś raczej dobry (nie ma rozpisane, jak są styki pprzekaźników wewnątrz centralki ołaczone z kolorami kabli, ale podejrzewam, że tam jest standard - czyli dwa styki przełączne, więc powinno być ok);

Kolory przewodów do kierunkow - czarno-zielony - prawy i czarno-biały lewy;

Kierunki nie będą brały więcej jak 7,5A;
mdamian86 pisze:Na którym pojawia się plus po otwarciu drzwi.
- na pewno +, a nie "-"? Bo z krańcówek masz "-". Druga sprawa to klapa bagażnika - ona też ma krańcówkę, która nie jest połączona z resztą krańcówek - i tutaj będziesz musiał zrobić układ na diodach;
mdamian86 pisze:2. To samo co wyżej tylko, że minus
- podejrzewam, że centralka jest uniwersalna i wystarczy, że podłaczysz tylko ten minus od drzwi;
mdamian86 pisze:3. Kabel na którym pojawia się +12V przy naciskaniu hamulca. Chyba ten, który idzie do stopu? Jaki to kolor?
- czarno-czerwony. Czy jest sens z tego korzystać? - podejrzewam, że można tę funkcję włączyć/wyłączyć programując centralkę - więc podłącz kabelek, a najwyrzej, jak będzie to Tobie przeszkadzało, to wyłączysz sobie, przeprogramowując centralkę;
mdamian86 pisze:4.Kabel, na którym pojawia się +12 po włączeniu zapłonu.
- czarny

Chyba wszystkie potrzebne kable znajdziesz przy manetkach/stacyjce. Masę możesz wziąć z blaszki nad panelem bezpieczników.

wyjmując/dziurawiąc jedną z zaślepek na grodzi, od strony silnika i przekąldając drut - trzeba po druguej stronie sprawdzić, gdzie wyszedł

Gdzie przykęcić syrenkę - poszukaj jakiejś śruby, którą można odkręcić i przykręcić nią zarówno element, który ona trzymala, jak i syrenkę.

Kup sobie miernik - nawet za 30zł i ściągnij schematy z netu (nawet na tym forum są) - bez tego stracisz sporo czasu i nerwów.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt cze 27, 2008 20:01

mdamian86, jeśli nie zacząłeś jeszcze roboty rozważ umiejscowienie centralki w bagażniku, bo większość potrzebnych kabelków jest w wiązce o pompki centrala, do kierunków bliziutko, do kabla pompy benzyny gdzybyś na niej chciał blokadę założyć bliziutko, niedaleko do krańcówki drzwi tylnich i zamka klapy. A do przodu pociągniesz kable tylko do krańcówki klapy silnika, do diody alarmu, i ew. syrenki którą możesz wstawiić również w bagażniku.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
spec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: śr lip 04, 2007 08:32
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: spec » pt cze 27, 2008 21:03

No właśnie rozebrałem przód podciągnąłem plus i masę aby była do podłączenia, przykręciłem syrenkę oraz połączyłem kable sterownika tak aby wszystko było już do podłączenia (wiadomo przekaźniki, połączenie sterownika wg schematu). Podłączyłem na próbę alarm do prądu i niby działa bo po zamknięciu dioda zaczyna migać. Chciałem przystąpić do dalszej roboty tj. do podłączania fabrycznego centralnego zamka ale zonk. Już znalazłem tą wtyczkę od centralnego zamka przy przednich drzwiach ale dostęp tam jest wręcz niemożliwy:/

Paweł Marek, wiem, że jesteś ekspert w te klocki dlatego mam pytanie:
Czy w wiązce w progu kierowcy znajdę potrzebne kable do podłączenia?
Bo chyba jest to główna wiązka z przewodami do światła stop tylnych, kierunków i chyba do pompki?
Chciałem zamontować z przodu, żeby nie bawić się w ciągnięcie kabli. Bo trzeba by było ciągnąć:
-do syrenki,
-do diody,
-do czujników ruchu,
Poza tym z tyłu nie widzę miejsca na zamontowanie tego wszystkiego tak żeby to wyglądało estetycznie...
Może ktoś ma rozpiskę kabli w tym progu kierowcy bo jest ich tam dosyć sporo...


[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color].

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt cze 27, 2008 21:50

mdamian86, ale jak umieścisz centralkę w progu, będziesz prół wiązkę w progu a potem ciągnął kabelki do alarmu? Trochę bez sensu. Wszystko znajdziesz koło przedniego słupka i z tyłu skrzynki bezpieczników jak ci wyżej napisano, lub jak ja radze w bagażniku.
tu masz podstawową rozpiskę
Obrazek
rzeczy te są wielokrotnie opisywane na tym forum więc może poszukaj i w razie wątpliwości zadaj bardziej szczegółowe pytanie


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
spec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: śr lip 04, 2007 08:32
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: spec » pt cze 27, 2008 22:14

Centralka nie będzie w progu tylko przykręcona do tej blachy znajdującej się pod kierownicą (idealnie mieści się pod osłoną). Wiem, że kable są koło drzwi ale jak dla mnie to niema szans się tam dostać. Ledwo odpiąłem wtyczkę idącą od centralnego do drzwi kierowcy. Kabla ani nie mogę pociągnąć ani wyciągnąć. Nie mam pojęcia jak się tam dostać.
Dlatego myślałem że w progu są te same kable i tylko podepnę się pod nie (bo na pewno dostęp jest 100 razy lepszy do lutowania i zaizolowania).
Jak ułatwić sobie dojście do tych kabli koło bezpieczników?
Czy plus mogę wziąć z przewodu idącego do radia? (będzie dodatkowe zabezpieczenie bezpiecznikiem od radia)


[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color].

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt cze 27, 2008 22:48

mdamian86 pisze:Czy plus mogę wziąć z przewodu idącego do radia? (będzie dodatkowe zabezpieczenie bezpiecznikiem od radia)
nie rób tego
mdamian86 pisze:Jak ułatwić sobie dojście do tych kabli koło bezpieczników?
obejrzyj wtyczkę w słupku od drzwi, ściga się gumę potem odkręca w lewo i wyłazi od strony drzwi, a od strony słupka jest na zatrzaski i wycigasz ją sobie do środka
Reszte kabli z tyłu za skrzynką - skrzykę trzeba odpiąć i opuścić w dół.
A w ogóle kto mówił że to będzie tak łatwo. Przecież jeśli nie czujesz się na siłach to poproś kogoś o pomoc.
Napisałem gdzie jest łatwo - koło pompki centrala, wszystko na wierzchu i bez grzebania pod kierownicą w niewygodnej pozycji.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
spec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: śr lip 04, 2007 08:32
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: spec » sob cze 28, 2008 08:32

No wiem, że nie będzie łatwo :) Lutować umiem, teraz już kolory kabli znam tylko trzeba będzie się na gimnastykować żeby to przy wtyczce polutować. Może odczepienie skrzynki z bezpiecznikami coś polepszy dostęp.
A czemu plusa nie mogę wziąć z przewodu idącego do radia? Poprzedni właściciel założył tam nowy gruby kabel z + który wchodzi do kostki a radio gra bez kluczyka w stacyjce tylko wyłącza się przy rozruchu.


[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color].

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » sob cze 28, 2008 09:51

A dlaczego kolega nie poszedł na skróty i nie zainstalował do tego sterującego siłownika dodatkowego elektrycznego ?? Najprostsze jest to rozwiązanie. Wystarczy tylko odpowiednio dogiąć pręt do spięcia dwóch siłowników i po bólu.



Awatar użytkownika
spec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: śr lip 04, 2007 08:32
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: spec » sob cze 28, 2008 10:22

TAZ pisze:A dlaczego kolega nie poszedł na skróty i nie zainstalował do tego sterującego siłownika dodatkowego elektrycznego ?? Najprostsze jest to rozwiązanie. Wystarczy tylko odpowiednio dogiąć pręt do spięcia dwóch siłowników i po bólu.
Nie rozumiem? Po co mi siłownik? Mam fabryczny pneumatyczny centralny zamek. Kurcze próbowałem połączyć kable przy wtyczce do drzwi ale tam jest za ciasno a ja mam za grube łapska i nie dam rady. Musi być jakieś lepsze miejsce z przodu, żeby to po podłączać wszytko. W końcu którędyś te kable z przodu do pompki na tył muszą iść...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob cze 28, 2008 12:45

mdamian86 pisze:A czemu plusa nie mogę wziąć z przewodu idącego do radia? Poprzedni właściciel założył tam nowy gruby kabel z + który wchodzi do kostki a radio gra bez kluczyka w stacyjce tylko wyłącza się przy rozruchu.
c skoro to nowy osobny kabel to możesz jak najbradziej
mdamian86 pisze:W końcu którędyś te kable z przodu do pompki na tył muszą iść...
to szukaj w tym progu szarego i zielonego. A szyberdach masz?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
spec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: śr lip 04, 2007 08:32
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: spec » sob cze 28, 2008 13:29

Mam szyberdach i elektryczne szyby. Jednak Paweł Marek, zgodnie z Twoją radą podpiąłem się w bagażniku do pompki bo jest najłatwiej. Czy przy pompce jest stały + pod który mogę się podłączyć czy muszę ciągnąć kable z przodu z tym plusem? Na czerwono czarnym kablu jest plus ale znika po zamknięciu samochodu.


[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color].

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob cze 28, 2008 13:42

mdamian86 pisze:czerwono czarnym kablu jest plus ale znika po zamknięciu samochodu.
nie nie broń boże do niego się nie podłączaj ( to jest od stycznika przy jednym z siłowników pneumatycznych), znajdziesz drugi, taki sam ma kolor (lub czerwonobiały nie pamiętam) ze stałym plusem. Masz chyba miernik jakiś?

[ Dodano: Sob Cze 28, 2008 1:45 pm ]
Szary i zielony tam masz, za ich pomocą zrealizujesz zamykanie centrala, domykanie szyb i dachu ewentualnie otwieranie szyb z polota jeśli masz odpowiednią opcję lub wolny kanał w sterowniku alarmu.
Ostatnio zmieniony sob cze 28, 2008 13:42 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
spec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: śr lip 04, 2007 08:32
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: spec » sob cze 28, 2008 15:03

Dzięki wielkie :) Jakoś udało mi się to poskładać wszystko ale dalej mam problem. Jeśli wyłączę alarm to drzwi ładnie się otwierają i zamykają z pilota ale po włączeniu alarmu i uzbrojeniu zawsze po 30s się włącza nawet bez podpiętych czujników :/


[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color].

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 251 gości