Stan docisku sprzęgła oraz poduszki skrzyni biegów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Stan docisku sprzęgła oraz poduszki skrzyni biegów

Post autor: Maćkooo » wt cze 24, 2008 13:31

Witam ponownie :D
Chciałem się zapytac co sądzicie o wymianie mojego docisku.
Wiem że tarcze mam do wymiany i że zaleca się wymianę całego kompletu (łożyska wyciskowego w moim modelu nie ma). Ale docisk wygląda ładnie >>>
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

Jedyne co zauwazłem na powierzchni odcisku na odcinku 4 cm to maluskie pękniecia nawet nie wiem czy widać je na zdjęciach. Mają po 1mm długości i są niewyczuwalne dotykiem palca. Nie są głebokie , powstały zapewne od temperatury.
I tak docisk ten jest sachsa, już byłem w sklepie i sa LUK - a tarcze , ze spasowaniem 2 różnych marek nie będzie problemu ?
No i ostatnia sprawa poduszka skrzyni , jak ją sprawdzić , wiem tylę że gdy jej wysuwany trzpień ruszam to daję się nieznacznie poruszac na boki. Wymienić?

Aha właśnie cięzko jeszcze wciskał mi się pedał sprzęgła. Linka nowa nasmarowana , łapa(wajcha) skrzyni leko się podnosi gdy skrzynia jest wyjęta.
Ostatnio zmieniony wt cze 24, 2008 13:49 przez Maćkooo, łącznie zmieniany 2 razy.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » wt cze 24, 2008 13:49

według mnie to on jest przypalony ten docisk, widze fioletowy kolorek na docisku, , ale moge sie mylic, co do pasowania dwóch marek to da rade, ja mialem docisk Luka , a tarcze Sachsa, i bylo ok ,az do ostaniej wymiany :D teraz zalozylem 2X sachs i lekiutko sprzegło chodzi :) prawie jak w hydrauliku :)

[ Dodano: Wto Cze 24, 2008 1:50 pm ]
pozniej skocze do garazu to zrobi e fotki mojego starego dociosku , porownamy czy to taki sam stan jest. sloneczko masz ok jeszcze , wiec jakby nie to ze on moze byc przegrzany to mozna by go bylo zalozyc


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » wt cze 24, 2008 13:53

guti pisze:według mnie to on jest przypalony ten docisk, widze fioletowy kolorek na docisku
Oczywiście że masz rację kolor filoetowy jest , nawet z domierzką brązowego , ale czy to go dyskwalifikuje.
Bowiem tarcza kosztuje 120 zł, a docisk 180 zł więc prawie 200 zeta wydam więcej.
Pyatnie czy warto wymienic ten docisk, czy przepalony (jesli to tak się nazywa) będzie inaczej działał? Mam jeszcze 2 godziny na decyzję.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » wt cze 24, 2008 13:57

Maćkooo, jak jest przegrzany to moze ciezej walsnie chodzic, to słoneczko , balszki , ale moge sie mylic, pod wpływme temp za wysokiej mogło sie cos minimalnie odkształcic ;) takie to jest gdybanie. zrobie fotki mojego docisku i za jakies 30 min wrzuce , to sobie zobaczysz co i jak.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » wt cze 24, 2008 14:11

Ok dzieki, ale dorzucam jeszcze fotki tych pęknięć , oraz porównanie koloru powierzchni koła zamachowego i docisku. I kurcze kolory sa podobne , a koła wymieniał nie będe. Czy to rzeczywiści jest takie coś ja przegrzanie. Wg mojej wiedzy metal to metal niezależnie jaki ma kolor. Mam nadzieję że ktoś ma dokładniejsze wiedmości. :D
Oto foty >>>
Obrazek Obrazek Obrazek


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » wt cze 24, 2008 14:25

Maćkooo pisze:Wg mojej wiedzy metal to metal niezależnie jaki ma kolor.

a widziales jak wygladaja przegrzane tarcze hamulcowe ? fiolet :D wogole nie hamuja, szybko sie grzeja itd.

tak wyglada moj stary docisk , mikropekniecia tez sa, ale fioletowego albo ja nie widze, albo slonce mi przygrzalo za bardzo :D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » wt cze 24, 2008 14:44

Więc tak byłem jeszcze raz obejrzec docisk. Heh słońce zrobiło swoje. Czerń wygląda jak fiolet. Jestem na 100% pewien że są tylko 2 kolory na powierzchni docisku : czarny i brązowy. Tak więc jakie są wasze pomysły ?


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » wt cze 24, 2008 14:48

Maćkooo pisze:Tak więc jakie są wasze pomysły ?
jak nie masz kasy to zakladaj stary , ale ja bym wolal jednak zalozyc nowy, nei wiadomo ikle ten wytrzyma, (wprawdzie tragedii nie ma ) , ale nic mu nie bedzie jak taki jak teraz zalozysz.

[ Dodano: Wto Cze 24, 2008 2:50 pm ]
uu ale zakrecilem :D
chodzi mi o to ze tragiczny według mnie nie jest , gorsze widzialem :) gdzie słoneczko mialo takie cienkie blaszki ze tylko chwila zeby pekły. ten jest ok.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
gedeon77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: wt lis 06, 2007 23:38
Lokalizacja: Czersk

Post autor: gedeon77 » wt cze 24, 2008 16:40

Docisk najlepiej sprawdzić rzucając nim o ziemię,jeśli jest dobry to powinien się odbić i obrócić na drugą stronę.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » wt cze 24, 2008 17:10

gedeon77 pisze:Docisk najlepiej sprawdzić rzucając nim o ziemię,jeśli jest dobry to powinien się odbić i obrócić na drugą stronę.
ciekawy sposob , nie powiem :D


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

daro46
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: wt cze 27, 2006 15:47
Lokalizacja: Okolice jarosławia
Kontakt:

Post autor: daro46 » wt cze 24, 2008 17:28

docisk sprawdź dociskając każdy promyczek ze słoneczka jeśli następna blaszka po wciśnięciu pierwszej się ugnie to powinien hulać ,zmierz suwmiarką grubość i porównaj z nowym ,mój był fioletowy ale tak go sprawdziłem i chodzi zrobiłem już 30 tys i poki co oznak ślizgania niema ,kapcie mam 15 i nie powiem żebym się delikatnie obchodził tarcza pasuje bez najmniejszych problemów



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 124 gości