[mk2] Blokuje sie licznik, dlaczego ??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

[mk2] Blokuje sie licznik, dlaczego ??

Post autor: Tical » pt cze 24, 2005 19:55

Witam.

Mam Golfika 2, '89, 1.6, 280tys przejechane i mam problem.
Co moze byc przyczyna tego, ze moj licznik ten co liczy mi przejechany dystans sie blokuje, tzn. czasem liczy a czasem stoi.
Czy wystarczy go rozkrecic i przesmarowac jakies tam zebatki czy co tam jest czy licznik do wymiany?
A wogole to jak go wyjac z panelu bo dzis probowalem ale twardo sie trzyma i nie chce sie opuscic, a linke boje sie odczepiac, bo boje sie, ze mi ucieknie gdzies.. ;)
Poza tym predkosciomierz dziala, tylko z tym liczeniem dystansu jest klopot.

Pozdrawiam!!



Awatar użytkownika
rzodkiew
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 415
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 23:21
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: rzodkiew » pt cze 24, 2005 21:29

niewiem jak zabierales sie za rozkrecanie ale mozesz zrobic tak : jak masz radio wyciag go, zdejmij panel do pgrzewania potem wszystkie przelaczniki z lewej i z prawej, pod nimi sa sruby do wykrecenia calej przedniej ramki, jak juz to masz to licznik siedzi na dwuch srubach , linke smialo odczep nie ma gdzie spasc , do licznika mozesz miec jeszcze od dolu dwie wtyczki tez je poodczepiaj ( moze byc tylko jedna)a i tak licznik wyciagasz, aha mozesz sobie tez wykrecic dolna polke pod kierownica ( kierownice tez sobie sciag bedziesz mial wiecej miejsca)bedzie pozniej lepszy dostep do zalozenia linki , jak bedziesz mial licznik na wierzchu to sciag wskazowke predkosciomierza i odkrec tarcze i sprawdz dlaczego sie blokuje moze cos jest przygiete tam sa plastikowe elementy albo cos przytarte .ostatnio sobie wyciagalem licznik ( do zmiany tarcz i podswietlenia :bigok: ) ale nie myslalem nad tym za duzo jak porozkrecac wiec moglem teraz cos przeoczyc. pozdro



Awatar użytkownika
bartuch
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: śr kwie 13, 2005 21:58
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: bartuch » pt cze 24, 2005 21:35

być może linka umiera i gdzies sie blokuje w pancerzu



Awatar użytkownika
rzodkiew
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 415
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 23:21
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: rzodkiew » pt cze 24, 2005 22:27

jakby sie linka blokowala to by swirowal tez predkosciomierz



Awatar użytkownika
bartuch
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: śr kwie 13, 2005 21:58
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: bartuch » sob cze 25, 2005 11:01

a sorki, nie przeczytałem uważnie :crazy:



CCR

Post autor: CCR » pn cze 27, 2005 13:56

A JAK LICZNIK I PREDKOSCIOMIERZ SIE ZAWIESZAJA NP.CZASEM PRZY JAKIŚ 30-40KM/H ZACZYNA DZIAŁAC A CZASEM DZIAŁA JAK BY NIC TO PEWNIE NIE DŁUGI ZYWOT LINKI?



Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

Post autor: Tical » pn cze 27, 2005 14:16

rzodkiew pisze:niewiem jak zabierales sie za rozkrecanie ale mozesz zrobic tak : jak masz radio wyciag go, zdejmij panel do pgrzewania potem wszystkie przelaczniki z lewej i z prawej, pod nimi sa sruby do wykrecenia calej przedniej ramki, jak juz to masz to licznik siedzi na dwuch srubach , linke smialo odczep nie ma gdzie spasc , do licznika mozesz miec jeszcze od dolu dwie wtyczki tez je poodczepiaj ( moze byc tylko jedna)a i tak licznik wyciagasz, aha mozesz sobie tez wykrecic dolna polke pod kierownica ( kierownice tez sobie sciag bedziesz mial wiecej miejsca)bedzie pozniej lepszy dostep do zalozenia linki , jak bedziesz mial licznik na wierzchu to sciag wskazowke predkosciomierza i odkrec tarcze i sprawdz dlaczego sie blokuje moze cos jest przygiete tam sa plastikowe elementy albo cos przytarte .ostatnio sobie wyciagalem licznik ( do zmiany tarcz i podswietlenia :bigok: ) ale nie myslalem nad tym za duzo jak porozkrecac wiec moglem teraz cos przeoczyc. pozdro
Zrobilem dokladnie wszystko tak jak napisalem, dokladnie to samo, tylko nie odkrecilem kierownicy, bo nie moglem znalezc takiego klucza.
Skoro linka nigdzie nie ucieknie to teraz bede mogl ja odczepic, a wtyczki mam 2 i jeszcze cos.
Zauwazylem, ze jak jest cieplo tak ok. 20-25C to wtedy sie blokuje, bo dzis np. cala noc stal podo domem, rano w cieniu do 10, wsiadlem i zaczalem jechac i licznik liczyl, dzialal, mowie w czasie preszlym, bo pojezdzilem troche po miescie, caly samochod sie nagrzal i przestal liczyc :-(

Bede dalej probowal, mimo to dzieki za ODP. POZDRO!!
.PEACE.



Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

Post autor: Tical » pn cze 27, 2005 14:16

rzodkiew pisze:niewiem jak zabierales sie za rozkrecanie ale mozesz zrobic tak : jak masz radio wyciag go, zdejmij panel do pgrzewania potem wszystkie przelaczniki z lewej i z prawej, pod nimi sa sruby do wykrecenia calej przedniej ramki, jak juz to masz to licznik siedzi na dwuch srubach , linke smialo odczep nie ma gdzie spasc , do licznika mozesz miec jeszcze od dolu dwie wtyczki tez je poodczepiaj ( moze byc tylko jedna)a i tak licznik wyciagasz, aha mozesz sobie tez wykrecic dolna polke pod kierownica ( kierownice tez sobie sciag bedziesz mial wiecej miejsca)bedzie pozniej lepszy dostep do zalozenia linki , jak bedziesz mial licznik na wierzchu to sciag wskazowke predkosciomierza i odkrec tarcze i sprawdz dlaczego sie blokuje moze cos jest przygiete tam sa plastikowe elementy albo cos przytarte .ostatnio sobie wyciagalem licznik ( do zmiany tarcz i podswietlenia :bigok: ) ale nie myslalem nad tym za duzo jak porozkrecac wiec moglem teraz cos przeoczyc. pozdro
Zrobilem dokladnie wszystko tak samo jak napisals, dokladnie to samo, tylko nie odkrecilem kierownicy, bo nie moglem znalezc takiego klucza.
Skoro linka nigdzie nie ucieknie to teraz bede mogl ja odczepic, a wtyczki mam 2 i jeszcze cos.
Zauwazylem, ze jak jest cieplo tak ok. 20-25C to wtedy sie blokuje, bo dzis np. cala noc stal podo domem, rano w cieniu do 10, wsiadlem i zaczalem jechac i licznik liczyl, dzialal, mowie w czasie preszlym, bo pojezdzilem troche po miescie, caly samochod sie nagrzal i przestal liczyc :-(

Bede dalej probowal, mimo to dzieki za ODP. POZDRO!!
.PEACE.



Awatar użytkownika
rzodkiew
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 415
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 23:21
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: rzodkiew » pn cze 27, 2005 23:27

ja wlasnie musze znowu wytargac licznik :panna: padlo oswietlenie wyswietlacza mfa, to przy okazji popatrze na czym tam moze sie przywieszac



Awatar użytkownika
Q.bak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: śr lut 23, 2005 16:53
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Q.bak » wt cze 28, 2005 01:41

rzodkiew -> jeśli chcesz wymienić podświetlenie mfa (czyli tą jedną żarówke) to nie musisz ściągać zegarów (chyba że bardzo chcesz ;) ) wystarczy odkręcić półke pod kierownicą i włożyć rekę za licznik, akurat do tej środkowej żaówki jest dostęp.
pozdr



Awatar użytkownika
rzodkiew
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 415
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 23:21
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: rzodkiew » śr cze 29, 2005 00:45

i tak musze go wyciagnac bo chce zmienic calkowicie oswietlenie mfa( diody) :bigok:



MistiqChild
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: pt cze 17, 2005 03:23
Lokalizacja: Wawa

Post autor: MistiqChild » śr cze 29, 2005 01:53

rzodkiew pisze:i tak musze go wyciagnac bo chce zmienic calkowicie oswietlenie mfa( diody) :bigok:
Gdzieś na allegro widziałem diody ale tak przerobione że można je wkręcac jak żaróweczkę zwykłą



Awatar użytkownika
makin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn lis 01, 2004 18:36
Lokalizacja: Barlinek
Kontakt:

Post autor: makin » śr cze 29, 2005 06:33

a może ktoś go wcześniej cofał i zle go złożył, dlatego trybiki plastikowe sie blokują


only- VW, sprzedam silnik 1.8 komplet

Awatar użytkownika
rzodkiew
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 415
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 23:21
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: rzodkiew » śr cze 29, 2005 09:28

tak tez taka diode mialem ale nie zdala egzaminu , ona swieci mocno ale do przodu a na boki slabo one nadaja sie do oswietlenia zegarow ale pod mfa nie bardzo przynajmniej tak bylo u mnie , do mfa trzeba ustawic diode-y na boki tego plastiku co oswietla mfa wtedy jest fajny efekt,
Ale tu mamy problem z blokujacym licznikem , nie mowmy o oswietleniu



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 350 gości