Ustawienie świateł

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

gopiter
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 10:46
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Ustawienie świateł

Post autor: gopiter » śr cze 18, 2008 22:56

Witam!

Zmienilem dzis przednie lampy w moim MK3 na soczewke IN.PRO.Lampy byly ustawiane na przyzadzie ale jakos nie za dobrze swieca.Swiatla mijania sa w miare ok chociaz lewa strona swieci dalej niz prawa a chyba powinno byc odwrotnie...Natomiast swiatla drogowe sa calkowita porazka - swieca w ziemie i to w polu swiecenia swiatel mijania wiec niewileki pozytek z ich wlaczenia.Stad moje pytanie czy swiatla drogowe tez powinno sie ustawiac czy ustawia sie tylko swiatla mijania bo widzialem ze podczas regulacji drogowe nie byly wogole wlaczane.Moze mi ktos powiedziec w jaki sposob dzialaja te pokretla regulacji?Jedno w okolicy swiatla mijania a drugie przy swietle drogowym?

Z gory dzieki za pomoc.


Było MK3 - obecnie w trakcie poszukiwań następcy...

robertrog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: sob gru 01, 2007 10:16
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Kontakt:

Post autor: robertrog » śr cze 18, 2008 23:05

Jedno pokrętło steruje w płaszczyźnie pionowej drugie w płaszczyźnie poziomej i w pewnym stopniu w pionowej.Światła drogowe też powinno się sprawdzić.Zobacz czy żarówki są dobrze powkładane.



gopiter
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 10:46
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: gopiter » śr cze 18, 2008 23:11

Jesli dobrze rozumiem jedno pokretlo ustawia jednoczesnie swiatlo mijania i drogowe tak?Czyli jesli siwtalo mijania jest dobrze ustawione to i drogowe powinno byc ok?Zarowki sprawdzalem sa dobrze wlozone.


Było MK3 - obecnie w trakcie poszukiwań następcy...

Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » śr cze 18, 2008 23:16

gopiter, powiem ci ze na pierwszym mijescu po ustawieniu swiatelek kupile bym jakies pozadne zarowczki ja tez mam w swoich hellkach jakies tam h7 ktore dostalem z reflektorami i porazka po ustawieneiu swiatel dalej ciemno przed autem ale facet ktory ustawial powiedzial ze zarowki to porazka cos tam powiedizal o granicy swiatal i cienia i powiedzial zebym je wymienil bo te ta sa takie ala tesco po 2,5 za sztuke


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

gopiter
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 10:46
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: gopiter » śr cze 18, 2008 23:38

falla_x dokladnie o tym samym pomyslalem.Takze chyba bede musial zainwestowac w jakies porzadne zarowki.Wogole to strasznie sie zawiodlem na jakosci wykonania IN.PRO tak wieje chinszczyzna ze az strach a przeciez ta lampa jest drozsza od Helli :panna: .Owszem wyglad to ona ma ale jakosc wykonania a teraz sie okazalo ze i swiecenia pozostawia wiele do zyczenia...Mam nadzieje ze po wymianie zarowek bedzie lepiej.A Ty jakie zarowki planujesz dac do swojej Helki?


Było MK3 - obecnie w trakcie poszukiwań następcy...

Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » czw cze 19, 2008 07:18

gopiter pisze:A Ty jakie zarowki planujesz dac do swojej Helki?
mialem philipsy extreme + 80 i byly o 100razy lepsze niz moje popzednie philipsy GT150 ale teraz inwestuje w osram Night breaker bo widizalem i porownywalem je z tymi xtreame i powiem ci ze siwatlo jest o wiele bielsze i mocniejsze niz philips , przyczym na philipsach jezdzilem 2 lata i bylo ok i to na przekaznikach , a nie wiem jak z trwaloscia osrama ale i tak w niego zainwestuje bo naprawde swieci super

a wczesniej mialem H4 i te philipsy i powiem ci ze swiecilo to wszystko 100x lepiej niz na tych hellkach i tej dupnej zarowce poporstu swiatlo sie konczy zaraz przaed samochodem , nie doswietla mi pobocza i wogule porazka :grrr:


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » pt cze 20, 2008 08:44

osramy swieca super ale mam instalke na przekaznikach i po kilku miesiacach padla mi jedna zarowka i teraz po kilku druga zarowka, narazie ta jedna dokupiona dziala wiec moze trafilem na jakas slaba partie


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 228 gości