Zgrzyt skrzyni biegow przy pierwszym biegu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Zgrzyt skrzyni biegow przy pierwszym biegu

Post autor: Goofi » pn cze 16, 2008 23:32

Witam,

Czasem mam takak sytuacje (zazwyczaj przed ruszeniem na swiatlach), ze jak wrzucam pierwszy bieg, ktory wchodzi lekko, to mam zgrzyt jak by sie w skrzyni biegow koleczka wolno krecily i przy wrzucaniu biegu ustawialy... sprzeglo oczywiscie do konca wcisniete.

Poza tym bywaja problemy ze wrzuceniem biegow nieparzystych, podobno u mnie za nie odpowiada jedno ciegno, jak to mozna podregulowac?

Na dniach zamierzym wymienic olej w skrzyni.



Awatar użytkownika
mustang877
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 776
Rejestracja: śr lut 27, 2008 22:59
Lokalizacja: BIELSK PODLASKI
Kontakt:

Post autor: mustang877 » wt cze 17, 2008 00:50

ja mam ten sam problem tylko ze wstecznym biegiem. i u mnie usterką są zuzyte linki oraz wysprzęglik. sprawdz tez czy nie ma wycieków oleju ze skrzyni bo to moze byc przyczyna rowniez.



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Re: Zgrzyt skrzyni biegow przy pierwszym biegu

Post autor: Borys » wt cze 17, 2008 10:58

Goofi pisze:Witam,

Czasem mam takak sytuacje (zazwyczaj przed ruszeniem na swiatlach), ze jak wrzucam pierwszy bieg, ktory wchodzi lekko, to mam zgrzyt jak by sie w skrzyni biegow koleczka wolno krecily i przy wrzucaniu biegu ustawialy... sprzeglo oczywiscie do konca wcisniete.

Poza tym bywaja problemy ze wrzuceniem biegow nieparzystych, podobno u mnie za nie odpowiada jedno ciegno, jak to mozna podregulowac?

Na dniach zamierzym wymienic olej w skrzyni.
wymienic synchronizator pierwszego biegu i zregenerowac wybierak biegów - tem w skrzyni biegów



Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Re: Zgrzyt skrzyni biegow przy pierwszym biegu

Post autor: Goofi » wt cze 17, 2008 11:56

Borys pisze:wymienic synchronizator pierwszego biegu i zregenerowac wybierak biegów - tem w skrzyni biegów
Dzieki za konkretna odpowiedz, jakie moga byc orientacyjne koszta takiej zabawy?



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Re: Zgrzyt skrzyni biegow przy pierwszym biegu

Post autor: Borys » wt cze 17, 2008 12:17

Goofi pisze:
Borys pisze:wymienic synchronizator pierwszego biegu i zregenerowac wybierak biegów - tem w skrzyni biegów
Dzieki za konkretna odpowiedz, jakie moga byc orientacyjne koszta takiej zabawy?
czesci ok 200 zł + robota



Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » wt cze 17, 2008 12:22

Wlasnie dzwonilem do firmy z Wawy http://www.rembielinski.pl/start.php?ID=3 zajmujacej sie m.in. skrzyniami i gosciu rzucil mi za robocizne kompleksowej regeneracji skrzyni 600-700zl + 300zl zdjecie i zalozenie spowrotem z pelna regulacja wybierania + czesci... :chytry:



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Post autor: Borys » wt cze 17, 2008 12:49

Goofi pisze:Wlasnie dzwonilem do firmy z Wawy http://www.rembielinski.pl/start.php?ID=3 zajmujacej sie m.in. skrzyniami i gosciu rzucil mi za robocizne kompleksowej regeneracji skrzyni 600-700zl + 300zl zdjecie i zalozenie spowrotem z pelna regulacja wybierania + czesci... :chytry:
tanie to to nie jest



Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » wt cze 17, 2008 13:30

Borys pisze:tanie to to nie jest
Zastanowie sie czy stac mnie na taka zabawe by miec skrzynie tip-top... tylko za pewnie okolo portora tysiaka... :kac:

Moze ktos w Wawie jest w stanie polecic jakis zaklad zajmujacy sie skrzyniami, ktory to zrabi za rozsadniejsze pieniadze? :bajer:



Awatar użytkownika
kamilos33
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: śr maja 28, 2008 11:55
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: kamilos33 » wt cze 17, 2008 13:50

dokladnie taki sam problem mial moj ojciec w Seacie Cordoba, zgrzyt szczegolnie przy wstecznym biegu, wymagalo to tylko naciagnieci linki sprzegla poniewaz mimo wciskania do konca nie bralo najlepiej, moze sparwdz to zamin wyrzucisz tyle kasy


WWW --> http://www.lokaauto.pl

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » wt cze 17, 2008 21:05

kamilos33 pisze:dokladnie taki sam problem mial moj ojciec w Seacie Cordoba, zgrzyt szczegolnie przy wstecznym biegu, wymagalo to tylko naciagnieci linki sprzegla poniewaz mimo wciskania do konca nie bralo najlepiej, moze sparwdz to zamin wyrzucisz tyle kasy
To raczej nie jest wina sprzegla, sprzeglo mi wysoko bierze a przed ruszeniem nie mam problemu z wysprzeglaniem silnika.

Powaznie sie zastanawiam czy nie wydac tej kasy i nie zrobic tej skrzyni, czytalem w necie troche opinii o tym serwisie i ogolnie ludzie sa zadowoleni a sam gosciu jak nie wyczuje klienta sypiacego kasa, to mozna sie potargowac... w zasadzie zaden bieg mi nie wchodzi jak powinien, wiec moze warto... ;)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 399 gości