Klimatyzacja nie dziala, czy nie zostałem oszukany?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

DonKichot
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: sob paź 13, 2007 20:11
Lokalizacja: Czechowice
Kontakt:

Klimatyzacja nie dziala, czy nie zostałem oszukany?

Post autor: DonKichot » wt cze 10, 2008 15:54

od kupienia (4miesiące) nie działa mi klimatronik, 3 dni temu nareszcie pojechałem go naprawić do serwisu, sprawa wygląda tak:

Wymienili kompresor
wymienili filtr osuszacz
wyczyścili obieg z opiłków
sprawdzili szczelność (jest szczelne)
napełnili instalację

zapłaciłem 725zł za te usługi przyjeżdżam po odbiór wozu a oni mi mówią że wszystko ładnie pracuje ale klimatyzacja nie działa bo za długo była nieczynna, i musze pojeździć 2 do 3 dni, i napewno samo ruszy, jeżeli nie to będą szukać dalej ?!?
po 3 dniach niestety na najmniejszej temperaturze klimatyzacja dalej dmucha ciepłym powietrzem, już nie mam sił.. do tej klimy, jutro albo pojutrze tam pojadę bo narazie nie mają czasu


powiedzcie to możliwe że klima po kilku dniach sama zaczyna działać a z początku nie chłodzi ? czy robią mnie w ciu....a ?

tyle kasy... i dalej upał w wozie
Ostatnio zmieniony wt cze 10, 2008 19:17 przez DonKichot, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
MarcoVW
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 962
Rejestracja: śr lip 06, 2005 21:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: MarcoVW » wt cze 10, 2008 16:17

Jak działa kompresor to klima od razu działa . Czujnik jest OK to załacza kompressor gdy jest powyzej +4C.



DonKichot
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: sob paź 13, 2007 20:11
Lokalizacja: Czechowice
Kontakt:

Post autor: DonKichot » wt cze 10, 2008 16:19

kompresor pracuje bo widać, nawet leciutko go słychać jak się włącza, poza tym włączają się te dwa wentylatory.
ale klima dmucha ciepłym powietrzem, oni twierdzą że tam jest jeszcze jakiś zawór który musi się cytuje: "rozruszać".
szczerze mówiąc czuje się bezsilny, dałem pół wypłaty na naprawę i dalej nie chodzi, w piątek mnie przyjmą, ciekawe ile jeszcze będzie trzeba dołożyć, i co tam jeszcze może być do naprawy ? jak koszty się podwoją to jestem uziemiony

co do temperatury to mamy tu 26 stopni w cieniu, jest jak w piekarniku
Ostatnio zmieniony wt cze 10, 2008 16:20 przez DonKichot, łącznie zmieniany 1 raz.



greg

Post autor: greg » wt cze 10, 2008 16:31

DonKichot, jeśli kompresor działa a ciśnienia brak (skoro nie chłodzi) to raczej wina kompresora (u mnie właśnie jest ten problem) a co do samego zaworu - to zawór mogli wykręcić i go wyczyścić czy też rozruszać więc bez takich pierd....
najpierw co możesz zrobić to autodiagnozę klimy czyli naciśnij przy włączonej stacyjce przycisk ECON oraz przycisk obiegu zamkniętego powietrza - powinny ci się pojawić kody 000 to koniec błędów 44 - brak błędów - jeśli są inne to zapisz na kartce a potem na forum - zmieniasz kody wciskając przycisk czerwony aż dojdziesz do 000 - wtedy przytrzymaj długo ECON - pojawi się 44 - jeszcze raz naciśnij krótko ECON.



DonKichot
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: sob paź 13, 2007 20:11
Lokalizacja: Czechowice
Kontakt:

Post autor: DonKichot » wt cze 10, 2008 16:32

pojawił się błąd 318



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt cze 10, 2008 16:39

przypuszczam że trafiłeś na serwis ktory potrafi robić tylko standardową obsługe klimatyzacji a nie ma pojęcia o jej możliwych usterkach i naprawach. Wydałes kasę, więc powinineś dochodzić swego. Z drugiej strony serwis jest niesolidny więc szkoda do niego auta dawać. Cena jest dziwna, jesli w jej zakres wchodziła jak piszesz wymiana sprężarki to jest dośc niska, musieli wtsawić jakis złom lub regenrowaną. Zarzycz sobie pomiary ciśnienia wytwarzanego przez nia w twojej obecności


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

greg

Post autor: greg » wt cze 10, 2008 17:21

DonKichot pisze:318
błąd czujnika ciśnienia - skasowałeś ten błąd? jak tak to włącz i wyłącz klimę, wyłącz auto włącz znowu i znowu sprawdź błędy



DonKichot
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: sob paź 13, 2007 20:11
Lokalizacja: Czechowice
Kontakt:

Post autor: DonKichot » wt cze 10, 2008 17:50

włączyłem błędy wyskoczył 318, klawiszem dodawania przesunąłem do 000, potem klawiszem econ wróciłem do klimy, ale czy to po zgaszeniu samochodu i wejściu znowu w samo diagnoze czy to po wejściu od razu w samodiagnozę raz za razem, zawsze wyskakuje 318


kompresor oczywiście założyli używany, ale dali na niego gwarancję rozruchową i twierdzą że działa bardzo dobrze i bardzo cicho, i faktycznie coś tam słychać po włączeniu klimy tylko na postoju i na luzie, i to minimalnie

myślicie że to jakiś czujnik ? ile on kosztuje ?
Ostatnio zmieniony wt cze 10, 2008 18:21 przez DonKichot, łącznie zmieniany 1 raz.



greg

Post autor: greg » wt cze 10, 2008 18:37

DonKichot pisze:włączyłem błędy wyskoczył 318, klawiszem dodawania przesunąłem do 000, potem klawiszem econ wróciłem do klimy, ale czy to po zgaszeniu samochodu i wejściu znowu w samo diagnoze czy to po wejściu od razu w samodiagnozę raz za razem, zawsze wyskakuje 318
jak dojdziesz do 000 masz przytrzymać ECON aż się pojawi 444 wtedy dopiero skasujesz i znowu ponownie ECON - wrócisz do klimy. I odpalasz gasisz - tak jak napisałem wyzej



DonKichot
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: sob paź 13, 2007 20:11
Lokalizacja: Czechowice
Kontakt:

Post autor: DonKichot » śr cze 11, 2008 15:26

tym razem dobrze, skasowałem ten błąd i więcej się nie pojawił, nawet jak zgasiłem samochód i włączyłem błędu już nie ma, od razu pokazuje się 444

edit:

byłem dzisiaj w innym serwisie i sprawdzili mi kompresor, powiedzieli tak: kompresor ma pompować od 15 do 20 mbar a ten pompuje okrągłe zero !, po włączeniu klimi wskazówka od ciśnienia nawet nie drgnęła. pojechałem im to powiedzieć a oni na to, co pan się tak gorączkuje wymienimy za tydzień ten kompresor na inny....
nie będę komentował



greg

Post autor: greg » śr cze 11, 2008 15:46

DonKichot pisze:byłem dzisiaj w innym serwisie i sprawdzili mi kompresor, powiedzieli tak: kompresor ma pompować od 15 do 20 mbar a ten pompuje okrągłe zero !,
:bigok: brak mi słów dla cymbałów - normalnie krew człowieka zalewa



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr cze 11, 2008 17:35

DonKichot pisze:nie będę komentował
szkoda słów, i miałeś czekaqć kilka dni az się "rozchodzi"


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

DonKichot
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: sob paź 13, 2007 20:11
Lokalizacja: Czechowice
Kontakt:

Post autor: DonKichot » śr cze 11, 2008 18:12

odpowiedź jest prosta !
założyli jakiś zarżnięty kompresor licząc że coś tam jeszcze pompnie, ale okazało się że już nie dycha a roboty mają tyle że nie było czasu zakładać innego więc pocisnęli kit że kilka dni będzie się rozruszał i ruszy, po tym czasie miałem przyjechać i powiedzieć nie działa, a oni na to.. aha no to założymy inny.
nie pomyśleli tylko że mam muzg i znajomych mechaników którzy mieli niezły ubaw jak powiedziałem o tym jak to po kilku dniach samo się naprawi



Awatar użytkownika
tom17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 20:22
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: tom17 » ndz cze 15, 2008 10:21

musze pojeździć 2 do 3 dni, i napewno samo ruszy
gratulacje panom serwisantom :grrr: . skąd się tacy biora?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 340 gości