Odstające drzwi

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

xplo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: śr maja 14, 2008 11:33
Lokalizacja: Świnoujście

Odstające drzwi

Post autor: xplo » pn cze 09, 2008 11:10

Witam mam problem pierwszy z nich jest taki, że drzwi mi odstają z jednej strony ( od kierowcy ). Tak to wygląda: http://uznam.net.pl/~mattpl/SNV10405.JPG

Natomiast z drugiego rogu pomiędzy przednim zderzakiem a tymi drzwiami wygląda jakby były bardziej do środka ? http://uznam.net.pl/~mattpl/SNV10410.JPG

Przy okazji proszę zwrócić uwagę na szczelinę pomiędzy zderzakiem a drzwiami, wynosi 5 mm a powinna wynosić 3 mm. Tylko znowu te drzwi od strony kierowcy aby zamknąć trzeba mocniej nimi trzasnąć. I po otwieraniu wyglądają jakby opadały o pare milimetrów ale nie trą. Po drugiej stronie od pasażera drzwi chodzą ok ale czemu ta szczelina z drugiej strony też wynosi 5 mm ? Dowiedziałem się no i widziałem jak jeździłem u innych mają 3 mm.

Kolejnym problemem jest to, że gdy jadę od 60 km/h (bardzo cicho słychać dopiero od 80 ) w zwyż to przy bocznej szybie od kierowcy słychać podmuch wiatru z zewnątrz. Nie wieje do środka ale bardzo to jest nie komfortowe. Wsłuchałem się i ten odgłos jest u góry szyby tak mi się wydaje przy tych uszczelkach.

Prosiłbym o pomoc :blush: !!
Ostatnio zmieniony czw kwie 01, 2010 21:02 przez xplo, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
pekol
VW WLKP
Posty: 877
Rejestracja: pn gru 19, 2005 01:34
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: pekol » pn cze 09, 2008 17:03

wyglada na to ze masz dzwi obwieszone...

otworz dzwi, chwyc za koniec i probuj podnosic je gora dol... jak bedzie luz to masz odpowiedz na pytanie, sprawdz jeszcze czy nie masz przestawionego rygla w slupku...

tez prawdopodobnie jest to wina szymiacych dzwi :)


Obrazek
Służę pomocą z VAG

xplo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: śr maja 14, 2008 11:33
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: xplo » wt cze 10, 2008 08:19

Właśnie drzwi nie są obwieszone ruszałem nimi góra-dół cały samochód chodzi one nie drgają. Nawet te co odstają i jakby opadały po otwieraniu.

A co to jest rygiel ?
Ostatnio zmieniony wt cze 10, 2008 08:19 przez xplo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
pekol
VW WLKP
Posty: 877
Rejestracja: pn gru 19, 2005 01:34
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: pekol » wt cze 10, 2008 09:30

niepamietam jak jest w MK4, chodzi mi o to cos gdzie zamykaja sie dzwi :) na slupku tam gdzie nachodzi zamek :)


Obrazek
Służę pomocą z VAG

xplo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: śr maja 14, 2008 11:33
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: xplo » wt cze 10, 2008 10:28

To coś srebrnego, jeśli dobrze sie rozumiemy to nie jest przestawione. Wiesz może jak zrobić aby te szczeliny były takie jakie powinny być ? Regulacją drzwi można to naprawić czy raczej nie ? Dziwne, że od strony pasażera drzwi mają też szczeliny 5 mm (chodzą ok) jednak te szczeliny powinny wynosic 3 mm :/



Awatar użytkownika
pekol
VW WLKP
Posty: 877
Rejestracja: pn gru 19, 2005 01:34
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: pekol » wt cze 10, 2008 10:37

a autko bylo po wypadku czy nie ???


Obrazek
Służę pomocą z VAG

xplo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: śr maja 14, 2008 11:33
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: xplo » wt cze 10, 2008 10:40

Niby tylko podrapane, bo wiem, że tylne boki były malowane. Klapa nie była oraz przód ani przednie drzwi nie były ruszane. 3 drzwiowa wersja.
Ostatnio zmieniony wt cze 10, 2008 10:40 przez xplo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
pekol
VW WLKP
Posty: 877
Rejestracja: pn gru 19, 2005 01:34
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: pekol » wt cze 10, 2008 10:52

mogbys jeszce odrecic dzwi i na nowo je zalozyc, moze na zawiasach sie przestawily


Obrazek
Służę pomocą z VAG

greg

Post autor: greg » wt cze 10, 2008 16:24

xplo, przemyślałem cały ten temat i jedyne co mi przychodzi do głowy to wyregulować zgodnie z moją instrukcja w FAQ - problem w tym ze ja regulowałem drzwi w poziomie czyli jak "opadły"a nie odstawały i nie wiem czy ten zakres regulacji jest możliwy ale bez spróbowania się nie dowiemy. Drugi problem który mnie trapi to "niebite auto" jak zderzak odstaje, podłoga w bagażniku zdeformowana i boki pomalowane - jedyne rozwiązanie to odkręcić zawiasy i spróbować regulacji - czy się uda nie wiem



xplo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: śr maja 14, 2008 11:33
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: xplo » wt cze 10, 2008 17:31

Jutro o 13 jestem umówiony z gościem będzie mi robił te drzwi. Jednak powiedział, że nie będzie mierzył szczelin :/. To w bagażniku dziwne tylko, że z jednej strony te wypuklenie. Kolejno pojade do blacharza i powiem, żeby zdjął ten zderzak i zobaczymy co tam było robione pod spodem.

Jakby był mocno walony to i szyba z tyłu by pękła przecież na klapie. A klapa nie była malowana no i szyba oryginał. Tylnia prawa lampa oryginał, lewa ta źle spasowana czy wkręcona już sam nie wiem co o tym myśleć jest nowsza.


Nie wiem może te szczeliny muszą wynosić 5 mm. Ta wersja którą mam ma na progach napisane Special. Jednak nie wiem co w niej specjalnego same klopsy :kac:.

Tutaj identyczny jak mój tylko, że ja mam 90 km i mniej o pare gadżetów (climatronic=manual).

http://allegro.pl/item379474687_vw_golf ... _2003.html

Nie wiem czy mi sie wydaje ale patrząc na zdjęcie także ma większe szczeliny. Dodatkowo drzwi od kierowcy też jakby ciuńke odstawały ?

Dla zainteresowanych tak wygląda miejsce zapasowego koła. http://uznam.net.pl/~mattpl/SNV10358.JPG

Jedni mówią, że te uszczelnienie oryginalne inni , że nie :kac:
Ostatnio zmieniony wt cze 10, 2008 18:03 przez xplo, łącznie zmieniany 3 razy.



wojtos19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czw maja 22, 2008 16:35
Lokalizacja: Legnica

Post autor: wojtos19 » pt cze 20, 2008 09:50

Witam mam pytanko mój problem polega na tym ze ze tylna klapa odstaje mi z prawej strony tak ze mogę sobie tam palce wkładać z drugiej strony jest podobnie ale trochę mniejsza szpara. Co to może być i jak to naprawić??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 417 gości