pasek rozrządu - ogólnie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
logan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: sob maja 14, 2005 01:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

pasek rozrządu - ogólnie

Post autor: logan » wt cze 21, 2005 23:27

Nie wiedziałem gdzie dać temat i jak nazwać. Więc jak jest źle to proszę się bardzo nie złościć.

Problem wygląda tak. Kupiłem samochód, i oczywiście od razu do mechanika aby wymienił to co trzeba z rozrządem, zapłaciłem, wszystko ładnie itd. Ostatnio byłem wymieniać olej (gdzie indziej) i mechanik jak zobaczył pasek rozrządu, stwierdził, że ten drugi chyba mi wsadził stary pasek, bo pasek na początku ma miękkie gumowe ząbki (min. przez 15 000 km), a ja zdazylem 1000 przejechac. W dodatku napisy są trochę starte.

Chciałem zapytać ile w tym wszystkim prawdy, i czy można jakoś stwierdzić jaki jst stan faktyczny paska, ile było na nim przejechane itd.



cobra333
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 420
Rejestracja: wt lis 02, 2004 13:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: cobra333 » śr cze 22, 2005 09:16

Moze tamten nie wymienił ci paska tylko skasował za wymiane Jezeli chodzi o sprawdzenie paska to należy go chwycić dwoma palcami w połowie najdłuższego wolnego boku i przekręcić o 90 Stopni jezeli przekręci się więcej to jest wyciągnięty A jezeli mniej to za mocno naciągnięty A napisy się nie wycierają po 1000 km


MORE POWER

Awatar użytkownika
mar_tec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 322
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 16:03
Lokalizacja: GDAŃSK

Post autor: mar_tec » śr cze 22, 2005 10:43

cobra333 pisze:Moze tamten nie wymienił ci paska tylko skasował za wymiane Jezeli chodzi o sprawdzenie paska to należy go chwycić dwoma palcami w połowie najdłuższego wolnego boku i przekręcić o 90 Stopni jezeli przekręci się więcej to jest wyciągnięty A jezeli mniej to za mocno naciągnięty A napisy się nie wycierają po 1000 km
Dobra wskazówka - przyda się, dziękuję



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 429 gości