Sterowanie sprzęgła 1.9 TDi;hydraulika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kuligosz

Sterowanie sprzęgła 1.9 TDi;hydraulika

Post autor: kuligosz » wt cze 21, 2005 21:36

Mam w swoim Golfiku sprzegło hydrauliczne i ostatnio zaczyna mnie ono dobijać; jak długo jadę w korku to nagle pedał sprzęgła zaczyna odbijać coraz mniej. myślałem że coś sie zaciera ale tam wszystko jest ok. co dziwniejsze przesmarowałem i było ok. do dziś, znowu jadę w korku i zaczyna mi brakować sprzęgła, nagle wpada w podłogę i lipa.
odciągnołęm go i zjechałem na 1biegu. poruszałem trochę pedałem sprzęgła i zaczeło wracać.
czy trzeba go odpowietrzyć, jeśli tak to jak to zrobić proszę o rady.
Dzięki i pozdrawiam.



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Re: Sterowanie sprzęgła 1.9 TDi;hydraulika

Post autor: Gitner » śr cze 22, 2005 14:45

kuligosz pisze:poruszałem trochę pedałem sprzęgła i zaczeło wracać.
czy trzeba go odpowietrzyć, jeśli tak to jak to zrobić proszę o rady.
Dzięki i pozdrawiam.
Mialem raz to samo pol roku wstecz. Odciagnalem i do dzis jest OK..

Pozdro
Gitner



BruceLee30
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: BruceLee30 » śr cze 22, 2005 15:32

sprzegło jest mechaniczne hydrauliczne jest sterowanie z tego co piszesz sprobuj go odpowietrzyc ale z mojego doswiadczenia wiem odpowietrzanie najlepiej wykonac urzadzeniem cisnieniowym odkrecasz odpowietrznik pompki podlaczasz urzadzenie i pompujesz plyn do zbiorniczka poprzez pompke i przewod czyli w strone odwrotna do dzialania jak nie masz takiego urzadzenia mozesza sprubowac odpowietrzyc noznie jednak musisz liczyc sie z tym ze nie uda ci sie go dobrze odpowietrzyc jezeli prawidlowe odpowietrzenie nic nie da wyjmin pompke sprawdz czy z nia wsio ok jezeli wsio gra zostaje tarcza dociskowa jednak sklanial bym sie raczej ku pkmpce ew. prawidlowe odpowietrzenie



kuligosz

Post autor: kuligosz » czw cze 23, 2005 11:14

Dzięki z a rady.
Dziś zabieram się za niego,
napisze potem jakie rezultaty.
Pozdro



Awatar użytkownika
cyarnz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 470
Rejestracja: śr sie 18, 2004 10:49
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: cyarnz » czw cze 23, 2005 11:20

wykrec odpowietrznik i daj podzialac grawitacji:))) Powinno byc OK. Jeszcze napisz kiedy plyn hamulcowy zmienialas:) Bo przez plyn tez potrafi takie cyrki robic



kuligosz

Post autor: kuligosz » czw cze 23, 2005 18:33

Problem pokonany. Dziś po mozolnym odpowietrzaniu pojawiło się normalne sprzęgło, przy okazji wymienił się płyn w układzie sprzęgła.
Nie wiem czy to miało wpływ, ale dwa tyg. temu robiłem tylne hamulce i cały płyn mi uciekł.
odpowietrzyłem tylko homulce, a sprzęgła nie ruszałem. Może to przez to, no i ten stary płyn też m ógł się dołożyc.
Ale teraz jest ok.
Pozdro dla wszystkich, Dzięki za rady.

[ Dodano: Nie Gru 18, 2005 22:25 ]
ok



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 120 gości