Tylna wycieraczka i ogrzewanie szyby. _POMOCY

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
alfikt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: pn cze 20, 2005 15:15
Lokalizacja: Świetokrzyskie

Tylna wycieraczka i ogrzewanie szyby. _POMOCY

Post autor: alfikt » wt cze 21, 2005 10:58

od kilku dni jezdze golfem II z 1989r.
Moze ktos mi pomoc z naprawa tylnej wycieraczki oczywiscie zdalnie ?
Bylbym wdzieczy bo autko stoi na zewnatrz i rano czy wieczorkiem
jest tylna szyba zaupelnie zarosiała.
A poza tym pewnie sie przyda w
zime tylna wycieraczka i ogrzewania tylnej szybki Wink podejrzewam ze klopot lezy w przecietych kablach po klapa.
Al eproblem jest poważniejszy ponieważ nie do konc asie zgadzaja
kolorystycznie.
sa 2 czarne bodajrze z zielony i szarym wychodzace z auta a nei ma ich w klapie.(czarno-zielony jest tu i tu po polaczeniu wycieraczka chodzi non stop).
a przy połaczeniu carno-zielonego z auta z czarno-(chyba)szarym wycieraczka wraca do pozycji wyjciowej.

Oswietlenie tablicy DZIAŁA !!
Dzis po pracy pomierze mierniczkiem i poszukam kabli od ogrzewania szyby.

Ale jesli ma jakies rady odnosnie wycieraczki bede wdzieczny Wink chytry



Awatar użytkownika
alfikt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: pn cze 20, 2005 15:15
Lokalizacja: Świetokrzyskie

dzieki

Post autor: alfikt » wt cze 28, 2005 08:53

Dzieki za pomoc :chytry: :bajer:

Wiem ze temat byl poruszany aczkolwiek nie do konca sie pokrywal z moim no ale..

NAprawilem ogrzewanie tylnej szybki !!! :)
wycieraczke tylna równiez ale z tego co wiem mam wersje C lub CL z 89roku
i wycieraczki przednie mam 2 biegowe (manetka do góry) a po podlaczeniu tylnej mam tak ze jak wcisne raz od siebie to tylna wycieraczka działa jak czasówka tzn. co jakis czas sobie smignie po szybce drugie wcisniecei powoduej wylaczenie czasowki czy tak ma to działać.
Juz pisze skad takei pytanie Poniewaz mialem przerwane przewody na zlaczeniu klapy połaczylem je oczywiscie kolorami (aczkowliek nie wszystkei pasowaly[czerwony z auta czarny klapa-ogrzewanie, czarno zielony -bodaj ze czano szary) ale doszłem "PROBLEM polega na tym ze został mi jeden wolny przewod w klapie.
Po wyjeciu gumy z przewodami z dachu auta nie widze juz tam wolnego przewodu.

Przewody nei grzeja sie na zlaczeniach (poza przewodem od ogrzewanai szybki no ale to chyba norma) wiec poki co tak chyba tak zostawie chyba ze ktos ma jakis pomysł lub cosik wiecej wie na ten temat.



Awatar użytkownika
Zyszek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pn maja 02, 2005 22:45
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Zyszek » wt cze 28, 2005 11:49

Tylna wycieraczka tak wlasnie dziala, jak sie wlaczy spryskiwacz to powinna trzy razy machnąc i koniec. Jak sie tylko lekko ja załączy to co jakis czas sobie tam sie slizga



Awatar użytkownika
alfikt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: pn cze 20, 2005 15:15
Lokalizacja: Świetokrzyskie

Post autor: alfikt » wt cze 28, 2005 23:35

:bigok: Tera juz wiem ze oprocz przerwy w przewodach miedzy klapa a autkiem jeszcz emam (rozwalona manetke) ewentualnie zabrudzona odgiete styki
I prawdopodobnie czeka mnie jej rozebranie i mam nadziej ze samo czyszczenei pomoze. :)
wczoraj po podlaczeniu przewodow tylan wycieralka smigała az milo a dzi rano juz muysialem klika razy do przodu pchnać zeby zaskoczyła.
dopiero jak "pyknęło" to zadzialala a po przyciagneiciu do siebie manetki na sprysk przedniej szyby głucha cisza :(



Awatar użytkownika
alfikt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: pn cze 20, 2005 15:15
Lokalizacja: Świetokrzyskie

Post autor: alfikt » pt lip 08, 2005 10:23

No cóz zakoncze ten "monolog" udało si epoprawic manetke !! poprzez podgiecie blaszek dziala jak w orginale obyło sie tez bez sciagani kierownicy !! :bigok: :bajer:
i DZiałą wszystko ;)



Awatar użytkownika
Bożuch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 22:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Bożuch » ndz lip 10, 2005 19:20

Ja mam takie problemy z tylną wycieraczką że jak ją włącze raz to śmignie co jakiś czas. Jak włącze spryskiwacz to działa normalnie i spryskiwacz psika i wycieraczka śmiga. Jak znów włącze ją na czasówke to nie moge jej wyłączyć dopiero jak wyłącze stacyjke to przestanie działać.
No i mam problem z przednimi spryskiwaczami bo wycieraczka normalnie działa jak włącze spryskiwacze to przepala bezpiecznik i wycieraczki siadają.
NIe jest to wina silniczka spryskiwaczy bo już go odłączałem i dalej robi zwarcie a poza tym tylni spryskiwacz działa.
Co to może być? a może manetka przy kierownicy robi zwarcie?


PozdraVWiam - Tomek :pub:

zapraszam do oględzin mojego VWeja :bajer:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=224068

greg

Post autor: greg » ndz lip 10, 2005 19:50

więc w golfie mk2 jest tak że tylna wycieraczka włączana i wyłączana jest poprzez naciśnięcie spryskiwacza. Raz naciśniesz - włączysz i działa 2 obroty a potem co pewien czas. Drugi raz naciśniesz - przestaje działać. To jest normalne w tym modelu.
Co do przodu - sprawdź przewód który idzie do silniczka do spryskiwacza bo może być że lekko przetarty i robi zwarcie.



Awatar użytkownika
Bożuch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 22:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Bożuch » ndz lip 10, 2005 21:59

No zobacze ten przewód.A może być tak że będzie to przełącznik przy kierownicy?


PozdraVWiam - Tomek :pub:

zapraszam do oględzin mojego VWeja :bajer:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=224068

greg

Post autor: greg » ndz lip 10, 2005 22:32

Nie chce mi się wierzyć żeby manetka robiła zwarcie, ale to możesz sprawdzić odłączając przewód z kostki co idzie przy kierownicy



Awatar użytkownika
Bożuch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 22:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Bożuch » ndz lip 10, 2005 22:45

Aha no zobacze to w tym tygodniu i dam znać.
Ale jeśli chodzi jeszcze o ten przewód który idzie do silniczka spryskiwaczy to czy to może być to skoro tylny spryskiwacz działa?


PozdraVWiam - Tomek :pub:

zapraszam do oględzin mojego VWeja :bajer:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=224068

greg

Post autor: greg » pn lip 11, 2005 04:56

Zależy jak masz bo są dwa rozwiązania - 1. POmpka jest jedna z jednym zbiornniczkiem z przodu ale idą dwa kable z napięciem, lub też 2. POmpkii są dwie , bo drugi zbiorniczek masz z tyłu pod prawym reflektorem i wtedy kable do przedniej pompki są osobno



Awatar użytkownika
Bożuch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 22:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Bożuch » pn lip 11, 2005 08:16

To chyba to pierwsze rozwiązanie bo mam jesden zbiorniczek z przodu,a z tyłu nie mam.

[ Dodano: Pon Lip 11, 2005 19:12 ]
No sprawdziłem ten zbiorniczek i jest tylko z przodu.Sprawdziłem przewód i nie jest przetarty.Więc co to może być???


PozdraVWiam - Tomek :pub:

zapraszam do oględzin mojego VWeja :bajer:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=224068

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 332 gości