jak wymienić chłodnice klimatyzacji ???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pori55555
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: pn mar 05, 2007 20:07
Lokalizacja: GDAŃSK

jak wymienić chłodnice klimatyzacji ???

Post autor: pori55555 » pn cze 02, 2008 21:42

witam panowie dzisiaj chciałem nabic klime w moim mk3 no i pan od klimy oświecił mnie ze chłodnica klimy jest nieszczelna a wiec moje pytanie co radzicie naprawiać starą czy kupić nową no i jak najprośćiej ją wymontowac czyli od przodu zdejmując zderzak i inne czy od strony serduszka :satan: dzieki z góry :pub:
oooo i jeszcze jedno jak sprawdzic kompresor klimy czy jest sprawny zeby nie wbijac sie na koszta bo moze odrazu dac se spokoj z ta klima ??
Ostatnio zmieniony pn cze 02, 2008 22:08 przez pori55555, łącznie zmieniany 1 raz.



greg

Post autor: greg » pn cze 02, 2008 22:12

chłodnica klimy jest przed chłodnicą wody - zdejmiesz zderzak i możesz zmieniać



Awatar użytkownika
pori55555
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: pn mar 05, 2007 20:07
Lokalizacja: GDAŃSK

Post autor: pori55555 » pn cze 02, 2008 22:29

greg pisze:chłodnica klimy jest przed chłodnicą wody - zdejmiesz zderzak i możesz zmieniać
dzieki wielkie :chytry: wiec powiedzmy ze kupie nowa chlodnice ale jak sprawdzic czy inne podzespoły klimy sa sprawne takie jak sprezarka czy cos tam innego bo jak naprawa tej klimy ma kosztowac kupe siana to se chyba odpuszcze :grrr: z góry dzieki za pomoc :pub:



Awatar użytkownika
DrLupus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: pn gru 26, 2005 09:27
Lokalizacja: Mielec

Post autor: DrLupus » wt cze 03, 2008 00:02

Kup nową chłodnicę. Ja dałem chyba 300 zł + 250 montaż, nabicie no i wcześniej sprawdzenie próżnią. Moim zdaniem nie sprawdzisz pozostałych elementów jeśli chłodnica padła. Dostęp najłatwiejszy jest od przodu, ściągasz grill, odpinasz kierunki, spinki nadkoli, odkręcasz zderzak. Następnie odkręcasz chłodnicę, ale tu uwaga: rurki są aluminiowe i łatwo je uszkodzić tzn. gwinty (dlatego ja wybrałem serwis - jakby co mają sprzęt, żeby to naprawić). Sprężarka na pewno jest ok., problem może być z elektrozaworem czy z czymś takim.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 250 gości