[MK3] Gumy na belce

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Feru
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr maja 18, 2005 17:46
Lokalizacja: Dąbrowa Gornicza
Kontakt:

[MK3] Gumy na belce

Post autor: Feru » ndz cze 19, 2005 14:51

Czy do wymiany gum na belce ztyłu trzeba ją zdejmować czy da się założyć bez rozbierania belki?? (wydaje mi się że się da , ale pewny nie jestem) i ile orientacyjnie stoją niezłe gumy?? Pozdrawiam :bigok:



greg

Post autor: greg » wt cze 21, 2005 00:50

chyba Ci się jednak wydaje - trzeba belkę odkręcić, bo gumy wchodzą w środek. Problem u mnie jest taki że żeby wybić sruby aby odeszła belka muszę odkręcić korektor siły hamowania. Gumy lekko nie wyjdą - kolega poradził - wyrwać gumę, zostanie tylko tuleja, przeciąć brzeszczotem w 2 miejscach i delikatnie wybić. Wyczyścić miejsce, przesmarować i wcisnąć nową (ciekawe czy imadłem pójdzie)



Awatar użytkownika
Baltazar
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: wt wrz 28, 2004 09:23
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: Baltazar » wt cze 21, 2005 08:34

raczej bym się przygotował na zdejmowanie tylnej belki.

tydzień temu odebrałem samochód od mechanika, nie dało rady wyciągnąć ich bez zdejmowania belki..

potem trzeba jakąś prasą je wcisnąć.. ktoś opisywał jak chałupniczym sposobem samemu to zrobić ale ja bym się tego nie podejmował... za dużo pierdzielenia się i brak gwarancji że się uda..


Pozdrawiam,
Baltazar

Tegesik

Post autor: Tegesik » pn gru 11, 2006 09:25

Witam.
Szykuje mi się wymiana tych gum. Wiecie ile może mnie to kosztować (bez robocizny)? I jak one się 'książkowo' nazywają (to są odbojniki?)?

pozdr



Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: specWROC » pn gru 11, 2006 10:18

a skąd wiecie że macie do wymiany te gumy co? :bajer:



Awatar użytkownika
majster heniek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2139
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 11:04
Lokalizacja: Głuchołazy
Auto: Jest
Silnik: też

Post autor: majster heniek » pn gru 11, 2006 10:21

Tegesik pisze: I jak one się 'książkowo' nazywają
sa to tuleje gumowo metalowe tylnego zawieszenia - koszt od 25 - 40 zl- sami raczej nie probujcie tego robic ksztalt tulejki metalowej nie jest prosty i trzeba miec odpowiednio uksztaltowany stempel aby ta tuleje wprasowac ( nawet w imadle )

[ Dodano: 11 Gru 2006 09:26 ]
specWROC, aby sprawdzic czy tuleje sa wybite podnies jedna strone auta lekko do gory tak aby kolo podniesione stalo jeszcze na ziemi i poruszaj nim do przodu i do tylu jakby mialy luz to kolo bedzie sie przesuwac - zreszta mozna to zobaczyc jak sie schylisz ruszajac kolem


Obrazek

Tegesik

Post autor: Tegesik » pn gru 11, 2006 11:20

Mi najpierw przy 3 a teraz przy 2 osobach na tylniej kanapie hałasuje (metaliczne zgrzytanie, dość głośne) to coś (mechanior powiedział że chodzi o gumy na tylniej belce).



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 204 gości