cos halasuje przt skrecaniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pavvcio

cos halasuje przt skrecaniu

Post autor: pavvcio » ndz cze 19, 2005 00:45

witam
mam taki sam problem jak kolega, wiec zacytuje go "dziś zaczeło coś mi hałasaować podczas skręcanai kolami, jak stoje na parkingowni i skręcam koła albo w lewa albo w prawo to dochodzi taki nieprzyjemny dzwięk jakby coś ocierało, ogólnie ten dzwiek się zdarza przy wiekszym skręcaniu kół i mnie bardzo denerwuje"



Peterus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 02:25
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: Peterus » ndz cze 19, 2005 01:01

Jezli ten dzwiek pojawia sie przy dodawaniu gazu i jednoczensnie przy skrecaniu to zapewne przegub,jezli skrecisz kola na maxa na pstoju i nie dajesz gazu i jest ten dzwiek to nie wiem moze pompa wspomagania zaczelaglosniej pracowac.
Pozdrowka



Awatar użytkownika
cobe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob cze 11, 2005 00:04
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Post autor: cobe » ndz cze 19, 2005 23:05

ja tez mam ten sam problem ... przy skrecaniu kolami na maksa towarzyszy mu odglos jakby ocierania ... w jaki sposob to mozna usunac?



Awatar użytkownika
mr_simon
..::INTRUDER::..
..::INTRUDER::..
Posty: 509
Rejestracja: pn lut 07, 2005 13:52
Lokalizacja: Dębno
Kontakt:

Post autor: mr_simon » ndz cze 19, 2005 23:07

Nie chcę wprowadzać w błąd, ale to może być poluzowana guma na łączniku stabilizatora. Trzeba wjechać na kanał i zobaczyć jak to wygląda.


Volskwagen - Das Auto.

pavvcio

Post autor: pavvcio » pn cze 20, 2005 01:40

mr_simon pisze:Nie chcę wprowadzać w błąd, ale to może być poluzowana guma na łączniku stabilizatora. Trzeba wjechać na kanał i zobaczyć jak to wygląda.
ja nie mam wspomagania, to takie "ocieranie" wydobywa sie gdzies z lewego kola, nawet jak lekko porusze kierowica. ktos sugerowal ze moze to byc zuzylozysko mc pearson, prawda to?



wojtus00
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw cze 09, 2005 21:38
Kontakt:

Post autor: wojtus00 » pn cze 20, 2005 08:15

Ja mam to samo. To jest zwiazane ze wspomaganiem. Jeszcze tego nie robilem ale jestem pewien ze to jest to. U mnie to wystepuje nie az tak czesto ale zdaza sie ze strasznie piszczy... no chyba ze nie macie wspomagania...



pavvcio

Post autor: pavvcio » pn cze 20, 2005 14:01

wojtus00 pisze:Ja mam to samo. To jest zwiazane ze wspomaganiem. Jeszcze tego nie robilem ale jestem pewien ze to jest to.
pisalem ze nie mam wspomagania, i nie est to piszczenie tylko takie ocieranie



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pn cze 20, 2005 17:04

jesli to podczas jazdy to przegub.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

fido

Post autor: fido » pn cze 20, 2005 20:29

moim zdaniem to przegub, ale może to być łożysko mc persona, sprawdz autko podnosząc je do góry
podnieś maskę i zacznij poruszać kołem do i od siebie, a ktoś niech patrzy na kielich amora jeśli się rusza to może to być łożysko mc persona,
jeśli będziesz mial jak pod niego wejść sprawdż też sworzeń wahacza choć to nie powoduje "ocierania", przegub możesz sprawdzić skręcając koła i ruszyc jeśli to trze to wciśnij sprzęgło walnięty przegub zamilknie



piopio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr cze 15, 2005 20:55
Lokalizacja: vbffg

Post autor: piopio » pn cze 20, 2005 20:47

ja mam chyba to samo

to moze byc luz na podporach amortyzatorow
lub tez gumy na wahaczach



Awatar użytkownika
mr_simon
..::INTRUDER::..
..::INTRUDER::..
Posty: 509
Rejestracja: pn lut 07, 2005 13:52
Lokalizacja: Dębno
Kontakt:

Post autor: mr_simon » pn cze 20, 2005 22:38

Jakby był to przegub to by było strzelanie a nie ocieranie, myślę, że będzie to poluzowana guma od łącznika stabilizatora.


Volskwagen - Das Auto.

pavvcio

Post autor: pavvcio » wt cze 21, 2005 01:17

przegub to nie bedzie, bo nawet jak auto stoi i rusze kierownica to slychac ocieranie. gdzie z tym pojechac zeby sprawdzili co jest nie tak? i ile takie sprawdzenie mozne kosztowac?



Awatar użytkownika
mr_simon
..::INTRUDER::..
..::INTRUDER::..
Posty: 509
Rejestracja: pn lut 07, 2005 13:52
Lokalizacja: Dębno
Kontakt:

Post autor: mr_simon » wt cze 21, 2005 14:04

Najlepiej jabyś pojechał na kanał i sam sprawdził co się pod spodem dzieje, ewentualnie na stację diagjnostyczną lub do mechanika.


Volskwagen - Das Auto.

Awatar użytkownika
KaRBoW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: wt sty 04, 2005 15:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: KaRBoW » wt cze 21, 2005 16:05

Czy dzwiek jest podobny jak by to sie ocierala guma jezeli tak to napewno poduszka kolumny z lozyskiem


Golf III 1.6 ABU (LPG)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 372 gości