Skąd leci olej :-((

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

sebanr1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 20:51
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Skąd leci olej :-((

Post autor: sebanr1 » sob cze 18, 2005 22:19

Witam.
Własnie zauważyłem, że mój wyśniony, wymarzony golfik zaczął dziś popuszczać sobie olej. Jak tylko się zatrzymam pod autem pojawiają się dwie plamy. Wygląda gdzieś jak z tyłu silnika na wysokości mocowania wachacza. Plamy są w odległości ok 10 cm od siebie.
Skąd to może się lać i ile to mnie może kosztować? W poniedziałek podjadę do mechanika ale chciałbym wiedzieć teraz bo coś czuję, że ciężko mi będzie zasnąć :-(
Autko: MKIII, 1.9 GTD



cobra333
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 420
Rejestracja: wt lis 02, 2004 13:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: cobra333 » ndz cze 19, 2005 11:54

moze uszczelniacze półosi ze skrzyni biegów gumy kosztują w granicach 15 zł a robota nawet z 80 jak to w ogóle to co mówie


MORE POWER

Awatar użytkownika
bryszard
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: wt sty 25, 2005 15:32
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: bryszard » ndz cze 19, 2005 12:03

Stawiam na skrzynię biegów na 100% i powiem ci tak że u mnie mechanik zaczął na 150 zł a skończył na 900zł i szlag mnie trafił.A mianowicie prawdopodobnie leje ci się z uszczelniaczy na półosiach przy skrzyni biegów musiały walnąć uszczelniacze a żeby to sprawqdzić to otwórz maske i spójrz na skrzynkę biegów są tam dwa kielichy po prawej i po lewej i one będą mokre może się mylę ale jak to styłu to może nas połączeniu silnik skrzynia w każdym razie nie zazdroszcze.Cena taka była 900zł bo mechanior jak wyciągał kielich ze skrzyni wyrwał taki pierscień który jest do kupna tylko w ASO a pozatym stwierdził że łozyska na wałku są do wymiany i taka rada na przyszłość .Jak by to była skrzynka to najwyżej decyduj sięna uszczelniacze i nic więcej.Jakby chciał ci robić remont skrzynki to się nie opłaca bo na giełdzie koszt skrzynki to od 550 do 750zł z gwarancją.



sebanr1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 20:51
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: sebanr1 » ndz cze 19, 2005 17:48

Dziś spojrzałem i już wiem. Poszła uszczelka pod głowicą. Najbardziej wkurzające jest to, że jakieś 6 kkm była wymieniana :-(
Nie wiecie jaki koszt może być? Żeby było ciekawiej przez 10 miesięcy miałem CC 700 i też uszczelka poszła w ten sposób, że olej walił. Może ja źle jeżdżę, co?



Awatar użytkownika
vorlog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 300
Rejestracja: czw sty 27, 2005 00:17
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska

Post autor: vorlog » ndz cze 19, 2005 23:05

sebanr1 pisze:Dziś spojrzałem i już wiem. Poszła uszczelka pod głowicą. Najbardziej wkurzające jest to, że jakieś 6 kkm była wymieniana :-(
Nie wiecie jaki koszt może być? Żeby było ciekawiej przez 10 miesięcy miałem CC 700 i też uszczelka poszła w ten sposób, że olej walił. Może ja źle jeżdżę, co?
Już gdzieś o tym pisałem, ale po wymianie uszczelki głowicy, należy po zrobieniu jazdy próbnej dociągnąć szpilki o 1/4 obrotu, po 1 kkm jeszcze raz...
Nie dotyczy to silnika 1V ze zmodyfikowaną uszczelką głowicy.
V.


Golf i Kałasznikow powstały na bazie tej samej filozofii-prostota, niezawodność i swoista elegancja...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 312 gości