skrzypiący silnik

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Hollo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn sie 07, 2006 08:54
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

skrzypiący silnik

Post autor: Hollo » pn maja 26, 2008 12:18

witam,
od kilku dni pojawił się u mnie problem z pracującym silnikiem na wolnych obrotach. silnik pracuje normalnie, ale w okolicach paska klinowego lub rozrzadu pojawił się straszne piszczenie, gdy silnik wejdzie na obroty ok 1000 to pisk znika i wszystko jest oki. rozmawiałem z jednym majstrem i mówił, że to jakiś napinacz paska klinowego, czy to możliwe? a jesli tak to czy da sie jakos nasmarować? może jakies inne propozycje?



Awatar użytkownika
Ponior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1420
Rejestracja: pt gru 29, 2006 22:30
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Post autor: Ponior » pn maja 26, 2008 12:35

Piszczy ci rolka od napinacza. Wymień cały napinacz z rolka u mnie było to samo, przy dodawaniu gazu pisk ustawał.
Sama rolka 50 zł
Rolka z napinaczem 95 zł
Lepiej wymienić komplet.
Smarowanie pomoze ale na krótko, lepiej wymienić.
Pozdro


viewtopic.php?t=130814" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.a3-club.net/forum/showthread ... -S3/page26" onclick="window.open(this.href);return false;

Hollo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn sie 07, 2006 08:54
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Hollo » pn maja 26, 2008 12:44

ale ja 30 tys temu wymieniałem cały rozrząd( napinacze, rolki, pompe wody).
myslisz ze po 30 tys juz moze piszczeć rolka? te 30 tys przejechałem w 4 mc.



Awatar użytkownika
kristo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: czw lut 09, 2006 10:19
Lokalizacja: Pasłęk

Post autor: kristo » pn maja 26, 2008 12:47

A pasek roz. też wtedy wymieniałeś. Jeżeli tak to pasek ci się "kleji" Takie teraz paski robią :grrr:

[ Dodano: Pon Maj 26, 2008 12:50 ]
Kapnij trochę na pasek coś tłustego, powinno ucichnąć, ale niestety tylko na chwilę. I trzeba sie przyzwyczaić lub mona trochę zluzować napięcie paska lub wymienić na inny.
Ostatnio zmieniony pn maja 26, 2008 12:48 przez kristo, łącznie zmieniany 1 raz.



Hollo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn sie 07, 2006 08:54
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Hollo » pn maja 26, 2008 12:54

tak, pasek rozrządu też wymieniłem.
z tym kapnięciem olejem na pasek to nie bedzie problemu, zeby sie nie zaczął ślizgać...



Awatar użytkownika
kristo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: czw lut 09, 2006 10:19
Lokalizacja: Pasłęk

Post autor: kristo » pn maja 26, 2008 13:02

Ja miałem tak; auto przed wymianą paska po sprawadzeniu z RFN nic nie piszczało, wiadomo po klasycznych wymianach po kupnie auta jak silnik się rozgrzał to mi pasek zaczynał piszczeć, jęczeć coś w tym stylu. Pojeczałem jeszcze raz do swojego mechanika (wszystko robie u jednego) z tym fantem, a on zdjął obudowę paska nabrał trochę płynu hamulcowego do strzykawki i chlapnął na pasek i cisza - mówi , że jak pasek się rozgrzeje to tak jakby klejił się do zębatek, rolek, nie kazał panikować tylko normalnie jeździć. Dodam, że u mnie napinanie paska jest nieregulowane, pompa wodna napina swoim ciężarem. Tyle moich doświadczeń, jak jęczało tak jęczy dalej, a zrobiłem już ok 45 tyś na tym pasku. Ale u ciebie nie koniecznie może byc to o czym pisałem, lepiej dobrze sprawę zbadaj bo z rozrządem nie ma żartów.



Awatar użytkownika
Ponior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1420
Rejestracja: pt gru 29, 2006 22:30
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Post autor: Ponior » pn maja 26, 2008 13:20

Mówimy tutaj o mikropasku, wielorowkowym tym od alternatora a nie od rozrządu!!!!!
Pasek rozrządu nie może piszczeć bo jest z ząbkami i jak by się zerwały to juz byś raczej nie pojeździł.
Jak otworzysz maske to masz napinacz z lewej strony (koło lewego reflektorana) na samej górze, możesz nawet spisać z niego numery, i zamówić nowy.
Rozrząd zostaw w spokoju.
Pozdro
Ostatnio zmieniony pn maja 26, 2008 13:23 przez Ponior, łącznie zmieniany 1 raz.


viewtopic.php?t=130814" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.a3-club.net/forum/showthread ... -S3/page26" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kristo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: czw lut 09, 2006 10:19
Lokalizacja: Pasłęk

Post autor: kristo » pn maja 26, 2008 13:29

kristo pisze:Ale u ciebie nie koniecznie może byc to o czym pisałem, lepiej dobrze sprawę zbadaj bo z rozrządem nie ma żartów.
Ponior pisze:Mówimy tutaj o mikropasku, wielorowkowym tym od alternatora a nie od rozrządu!!!!!
Pasek rozrządu nie może piszczeć bo jest z ząbkami i jak by się zerwały to juz byś raczej nie pojeździł.
Dlatego właśnie zastrzegłem, że tak było u mnie, a sprawę należy indywidualnie zbadać.



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » pn maja 26, 2008 13:49

mocno naciagniety pasek rozrzadu moze powodowac piszczenie, napinacza jesli wystepuje lub pompy wody, sam pasek na zuzytych kolach tez moze piszczec, proponuje lekko poluzowac pasek rozrzadu jesli z tamtych okolic dobiegaja dzwieki


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Hollo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn sie 07, 2006 08:54
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Hollo » pn maja 26, 2008 14:19

chłopaki juz sie pogubiłem, czy pasek rozrządu może piszczeć skoro jest rowkowy?
czy pasek klinowy mam nasmarować zeby sie nie przyklejał? na moje ucho to ten dzwięk który się wydobywa z pod maski to nie pisk gumy tylko piszczenie metaluu o meta. czy w związku z tym moze nasmarować rolkę napinacza? tylko czym i jak to zrobic?



Awatar użytkownika
Ponior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1420
Rejestracja: pt gru 29, 2006 22:30
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Post autor: Ponior » pn maja 26, 2008 14:38

Kapnij jakiegoś smaru tam gdzie pracuje napinacz i na ośke rolki, u mnie to pomogło ale niestety na krótko.(mówimy o pasku od alternatora, wielorowkowy)

Pasek rozrządu jest z ząbkami poprzecznymi, ale jeżeli go wymieniałeś i ktoś się na tym znał, podejrzewam, że to jest ok.

Pierwsze co zajmij sie paskiem od alternatora, napinaczem i rolką w szczególności.
90% daje , że to jest przyczyna pisków.
Pozdrawiam


viewtopic.php?t=130814" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.a3-club.net/forum/showthread ... -S3/page26" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » pn maja 26, 2008 14:41

pasek klinowy to inaczej wielorowkowy (wspomaganie alternator) a pasek rozrzadu to pasek zabkowy, oba paski moga piszczec, musisz dokladnie zlokalizowac to, najbardziej prawdopodobne to piszczenie rolki lub pompy od za mocnego naciagu paska, nie psikaj niczym i nie smaruj paskow, one sa z gumy a oleje i smary dzialaja na gume destrukcyjnie
ja u siebie naprawilem sam rolke napinacza, rozebralem ja niszczac w lozysku oslone boczna, wymylem w bezynie i nalozylem nowego smaru, dziala cichutko juz rok
Ostatnio zmieniony pn maja 26, 2008 14:43 przez T.O.B.I., łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
kristo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: czw lut 09, 2006 10:19
Lokalizacja: Pasłęk

Post autor: kristo » pn maja 26, 2008 15:25

T.O.B.I. pisze:nie psikaj niczym i nie smaruj paskow, one sa z gumy a oleje i smary dzialaja na gume destrukcyjnie
100% racji smarowanie niech ci posłuży tylko i wyłącznie do lokalizacji, potem wymieniaj.



Awatar użytkownika
Ponior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1420
Rejestracja: pt gru 29, 2006 22:30
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Post autor: Ponior » pn maja 26, 2008 15:42

Dokładnie kapnij kropelke, tak jak pisałem wcześniej i jak przestanie piszczeć to wiesz co masz wymienić, koniec kropka. :helm:


viewtopic.php?t=130814" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.a3-club.net/forum/showthread ... -S3/page26" onclick="window.open(this.href);return false;

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 309 gości