Kontrolka oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pulsar83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:18
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Kontrolka oleju

Post autor: pulsar83 » ndz maja 25, 2008 19:47

Od jakiegoś czasu podczas jazdy świeci mi się kontrolka oleju, zwykle zaświeca się przy temp oleju 90 stopni lub więcej, wymienione mam czujniki oleju ale świeci dalej. Dzisiaj sprawdzony gofer został VAGiem i wyskoczył błąd jak w tytule 00515 Camshaft position (Hall) Sensor. Moje pytanie brzmi: czy ten błąd ma związek z olejem i kontrolką? Co to za czujnik? Gdzie on jest? I ile może mnie kosztować naprawa? Za wszelkie porady i odpowiedzi dziękuje:)



stempel72
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: pt mar 24, 2006 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: stempel72 » ndz maja 25, 2008 19:49

Nie chcę Cię martwić, ale Hall nie ma nic do tego, poprostu może kończyć się silnik. Niech mechanik zmierzy ciśnienie oleju i wtedy się wyjaśni. Czujnik Halla znajduje się przy aparacie zapłonowym.


VR6 + STAG 300

pulsar83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:18
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: pulsar83 » ndz maja 25, 2008 19:58

Ok, u mechanika był, ciśnienie oleju sprawdzone i jest w normie tzn. nie spada poniżej krytycznej ale ma skoki ciśnienia do 4 do 6 bar, to też nie jest dobrze ale nie powinno być przyczyną świecenia kontrolki, jedynym mankamentem jest prawdopodobny wyciek oleju z uszczelki pod głowicą ale to już od dawna mam i wyciek ten jest znikomy i jeśli jest to przy zagrzanym silniku, olej jest, płyn chłodniczy jest, nie mam pomysłu już co to może być więc dlatego pisze i proszę o pomoc.



stempel72
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: pt mar 24, 2006 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: stempel72 » ndz maja 25, 2008 19:59

Może kupiłeś zły czujnik. Z tego co wiem to było kilka rodzaji.


VR6 + STAG 300

pulsar83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:18
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: pulsar83 » ndz maja 25, 2008 20:09

A jakie są rodzaje? Na filtrze miałem teraz wymieniane dwa czujniki, dostałem biały i niebieski, jeden do 0,25 bara (chyba) a drugi 2 do 6 bara, takie mam założone ale czy to dobre to nie mam pojęcia, wie ktoś jakie mają być??



rafał l
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: ndz kwie 02, 2006 21:38
Lokalizacja: wieluń
Kontakt:

Post autor: rafał l » ndz maja 25, 2008 20:11

w moim golfiku był podobny problem tzn po zagrzaniu kontrolka oleju mrugala na wolnnych obrotach. wymienilem olej i czujnik oleju. problem rozwiazany
stempel72 ma racje czujnikow jest kilka i roznia sie cisnieniem znamionowym 0,3 lub 0,9 barajest szary biały i chyba niebiieski
czy jesli zdejmiesz wtyczke z czujnika cisnienia to kontrolka dalej swieci? moze problem tkwi w wiazce??



Awatar użytkownika
Maro_GT
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 23:59
Lokalizacja: Gdańsk / Orneta / NLI
Kontakt:

Post autor: Maro_GT » ndz maja 25, 2008 20:25

pulsar83, po tym że masz golfa 3 gt i czujniki były wymienione na filtrze wnioskuje że masz silnik ABS albo ADZ. Ja mam ADZ, jeśli chodzi o kolory czujników to ja u siebie mam brązowy i biały. Biały jest na 1,8 bara, a brązowy na 0,3 bara. Napisz jakie miałeś ciśnienie i w którym miejscu jest ta krytyczna granica poniżej której nie spada.



pulsar83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:18
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: pulsar83 » ndz maja 25, 2008 20:34

Więc tak: mechanik mówił, że poniżej 1,5 bara nie spada czyli, że dobrze, w sklepie sprzedali mi czujniki, jak już pisałem, biały i niebieski a wcześniej całkiem inne kolory były zamontowane (nie pamiętam już jakie one były wcześniej), a silnik mam ABE (nie wiem ale tak pisze pod maską i wcześniej się nie spotkałem z tym silnikiem w tej wersji ale to już inne pytanie), byc może to właśnie jest wada znów czujników, postaram się jutro podjechac do mechanika i spytac o kolory tamtych a potem do sklepu po nowe może, chyba, że macie inne pomysły.



Awatar użytkownika
Maro_GT
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 23:59
Lokalizacja: Gdańsk / Orneta / NLI
Kontakt:

Post autor: Maro_GT » ndz maja 25, 2008 20:38

pulsar83 pisze:a silnik mam ABE
a co to jest :chytry:

[ Dodano: 25 Maj 2008 20:43 ]
Znaczy co to dokładnie za silnik. Sprawdziłem teraz w spisie i niby w vw takich nie ma.



Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » pn maja 26, 2008 00:06

Jak popatrzę na klawiaturę kompa to wygląda, że pewnie miało być ABS tylko klawisze sie pomyliły i wyszło ABE


JaroW

pulsar83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:18
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: pulsar83 » pn maja 26, 2008 20:54

Klawisze się nie pomyliły, niestety naklejki nie mam w bagażniku (został po niej klej tylko), dzisiaj wymieniłem olej na elf 15W 40, filtr oleju i czujnik z białego na szary 0,9 bara, zobaczymy jak będzie dalej.



Awatar użytkownika
Maro_GT
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 23:59
Lokalizacja: Gdańsk / Orneta / NLI
Kontakt:

Post autor: Maro_GT » pn maja 26, 2008 21:12

pulsar83 pisze:czujnik z białego na szary 0,9 bara
No to ładne zejście w dół z parametrami. Z 1,8 na 0,9 to o połowę. To ja już nie wiem czy chodzi o to żeby kontrolka nie migała czy o to żeby silnik jescze pożył. Bo jak silnik ma jeszcze pożyć to chyba nie tędy droga :bigok:

[ Dodano: 26 Maj 2008 21:14 ]
pulsar83, jeśli chcesz żeby kontrolka nie migała to odłącz kabel z tego białego czujnika (a teraz szarego) i podepnij go do masy, pikało nie będzie :grin:
Ostatnio zmieniony pn maja 26, 2008 21:15 przez Maro_GT, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pn maja 26, 2008 21:22

silniki ABD czujniki maja brązowy i czarny , brązowy ma 0,03 MPa , czarny 0,14 NPa , silniki ABS - ADZ - AAM , czujniki biały i brązowy , biały 0, 18 MPa brązowy 0,03 NPa



Awatar użytkownika
AFN140KM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 574
Rejestracja: sob cze 30, 2007 19:30
Lokalizacja: KrakóVW

Post autor: AFN140KM » pn maja 26, 2008 21:32

pulsar83 pisze:...Dzisiaj sprawdzony gofer został VAGiem i wyskoczył błąd jak w tytule 00515 Camshaft position (Hall) Sensor...
Ten błąd nic nie znaczy, ponieważ wyskakuje zawsze przy włączonym zapłonie, a nie pracującym silniku. To logiczne, silnik nie pracuje, więc hall nie dostaje sygnału, a komputer pokazuje błąd, który po odpaleniu silnika znika.
pulsar83 pisze:...a silnik mam ABE (nie wiem ale tak pisze pod maską i wcześniej się nie spotkałem z tym silnikiem w tej wersji ale to już inne pytanie...
Silnik o oznaczeniu ABE W VW/AUDI/SKODA/SEAT NIGDY NIE ISTNIAŁ!!! Poprostu nie ma takiego silnika! Dlaczego wszyscy zczytują to oznaczenie z czarnej tabliczki na pasie przednim, jak na tej tabliczce nie ma i nigdy nie było nic o silniku!!! Oznaczenie silnika jest tylko w dwóch miejscach (czasami w trzech :D ):
1. Na wlepie w bagażniku
2. Na wlepie na osłonie paska rozrządu (pod kodem kreskowym maleńkimi literkami, może być nieczytelne)
3. Na wlepie w książce gwarancyjnej pojazdu na drugiej stronie. Identyczna z tą w bagażniku. :D
Maro_GT pisze:...po tym że masz golfa 3 gt i czujniki były wymienione na filtrze wnioskuje że masz silnik ABS albo ADZ...
Tu się wpełni zgodzę ABS albo ADZ.
pulsar83 pisze:...Klawisze się nie pomyliły, niestety naklejki nie mam w bagażniku (został po niej klej tylko), dzisiaj wymieniłem olej na elf 15W 40, filtr oleju i czujnik z białego na szary 0,9 bara, zobaczymy jak będzie dalej...
Ja wiem, że klawisze Ci się nie pomyliły, tylko to co zczytałeś z czarnej tabliczki na pasie przednim to nie jest oznaczenie silnika. Mój ojciec ma golfa 96r, 1.9TDI 90KM silnik AHU, a na tej właśnie tabliczce jest napisane tak jak u Ciebie ABE... :D
Sprawdź, czy filtr oleju jest poprawnie dobrany do Twojego silnika. Wbrew pozorom to bardzo ważne. Jeśli wymiana oleju i filtra nie pomoże to zostaje pomiar ciśnienia manometrem u mechanika.


VW Golf MkIII 20 Jahre GTI 1.9TDI AFN 1996 - SPRZEDANY!
Skoda Roomster Comfort Style 1.6TDI CAYB 2010

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 128 gości