abs swieci

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

woyasvr6
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 19:30
Lokalizacja: to wiesz ??
Kontakt:

abs swieci

Post autor: woyasvr6 » ndz maja 25, 2008 01:41

chlopaki mam taki problem ze swieci mi kont.abs.a mam wszystkie chyba dobre.bo jeden wymienialem na nowy.a z przodu zauwazylem przetarty kabel az do drucikow.czy przez takie cos moze niedzialac abs???



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » ndz maja 25, 2008 03:21

woyasvr6 pisze:z przodu zauwazylem przetarty kabel az do drucikow.czy przez takie cos moze niedzialac abs???

czy poza świecącą kontrolką faktycznie nie działa Ci ABS ?
czy przetarty kabel czegoś dotyka lub może dotykać i robić zwarcie ?
jak to jest z tą kontrolką, czy od razy po odpaleniu się świeci cały czas czy może świeci i gaśnie naprzemian ?
a w jakiej kondycji masz akumulator, pali na dotyk czy czuć opory podczas rozruchu ?


Obrazek

woyasvr6
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 19:30
Lokalizacja: to wiesz ??
Kontakt:

Post autor: woyasvr6 » ndz maja 25, 2008 12:23

powiem tak.mialem z tylu siadniety czujnik.wiec wymienilem.no i z przodu zauwazylem ze jest przetarty.moze nic nie dotyka.ale jesli deszcz pada to moze dostaje sie woda do przewodu i zdaje mi sie ze moze zrobic zwarcie.kontrolka caly czas sie swieci.a bas niema.


VR6.....droga jest.....

Awatar użytkownika
MarcoVW
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 962
Rejestracja: śr lip 06, 2005 21:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: MarcoVW » ndz maja 25, 2008 18:38

Przetarty kabel tez moze powodowac swicenie sie ABS. Najlepiej podlaczyc vaga tam dobrze wykarze ktore kolo (czujnik) robi bład. Ale jak napisales ze ABS nie dziala to moze byc cos z pompą ABSu. Pod maską tam gdzie servo pompy hamulcowej jest ABS a dokladniej taka plaska szeroka wtyczka, mozliwe ze nie ma kontaktu , warto prysnac na odpietą prosto w piny W40 lub kontakt spray.

Ja po wymianie kabla czujnika ABS tez w tylnym kole po jakims czasie znowu mialem zapalony ABS. Podjechalem na vaga i wyskoczylo ze pompa ABS, psiknelo sie na styki i przeszlo.



marekboha
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt maja 23, 2008 21:46
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: marekboha » ndz maja 25, 2008 23:41

Witam,mialem taki sam problem z swiecacym ABS-m moim zdaniem to czujnik w kole ja wymienilem i po problemie i ABS-ik pracuje idealnie ps.wymien lub zaizoluj przewod uszkodzony tylko tak na 100% zeby byc pewienze to nie to ,te czujniki lubia strzelic sobie czyli dotac zwarcia.vag powiedzial by ci prawde pozd


marekboha

farow
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: śr maja 07, 2008 11:30
Lokalizacja: Chorzów TG
Kontakt:

Post autor: farow » pn maja 26, 2008 13:13

najpierw obejrzyj porzadnie ten kabelek i zaizoluj! A jak to nie to, wtedy sprawdzaj czujniki, wianuszki, centralke i na koncu chyba pompe... :)



woyasvr6
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 19:30
Lokalizacja: to wiesz ??
Kontakt:

Post autor: woyasvr6 » pn maja 26, 2008 13:29

dzieki bardzo.ale to prawda ze jezeli siadzie choc jeden czujnik abs to niedziala wtedy abs???


VR6.....droga jest.....

Awatar użytkownika
JayT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 715
Rejestracja: sob mar 11, 2006 14:18
Lokalizacja: Zbąszynek (FSW)
Kontakt:

Post autor: JayT » pn maja 26, 2008 17:53

woyasvr6 pisze:ale to prawda ze jezeli siadzie choc jeden czujnik abs to niedziala wtedy abs???
Tak, wystarczy awaria jednego z czujników (lub przetarcie przewodów do niego prowadzących) aby ABS przestał funkcjonować i zapaliła się lampka.


Moje VWozidło spala średnio: Obrazek i Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 358 gości