[mk2] LPG a Wtrysk Mechaniczny (GX) -Zalamka:(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
andrew6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: wt paź 19, 2004 13:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[mk2] LPG a Wtrysk Mechaniczny (GX) -Zalamka:(

Post autor: andrew6 » pt cze 17, 2005 18:13

Witam Dzis juz całkowiecie sie podłamałem :(:(:( zaden mechanik z 7 u których byłem oraz ASO niechca podjac sie naprawy mojego mk2, ba twardzia ze zrobienie tej usterki jest niemozliwe.
Otorz od dluzszego czasu falowaly mi obroty na LPG gaziarze rozlozyli juz rece wszystko zostalo wykluczonone oprcz przeplywomierza ...
Dzis uslyszalem od specow opinie ze wtrysk mechaniczny GX i gaz to wielkie nieporozumienie ze LPGiem sobie to rozwalilem ... i zebym cieszyl sie z gazu i ledwie co chodzacego autka to juz normanie mnie zagotowalo :grrr:
Takiego golfiarza kupilem i niechcialbym sie go pozbywac po 8 miechac eksploatacji.
Co moge z tym zrobic wymienic przeplywomierz a jak znowu za kilka miesiecy powroci to samo ?
Wmienic wtrysk na jakis inny ? sam juz niewiem prosze o pomoc.
Przeciez niebede montowal gaznika w niemsce wtrysku...
Czy te wtruski sa najgorszymi jakie wystepowaly w mk2 ?
Motor 1.8 GX 87r KE
LPG II generacji



Jacek-ltd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 14:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jacek-ltd » pt cze 17, 2005 19:07

nie musisz wymieniać zadnego przepływomierza!(jesli dobrze zrozumiałem to co napisałeś, przy zasilaniu gazem przepływomierz nie powinien być brany pod uwagę).
Problem tkwi jak sądzę w nieszczelnosci kompensacji reduktora, ewentualnie braku regulacji kompensacji.
Jezeli wszystko jest ok, pozostaje sprawa miksera,w którym miejscu jest zamontowany, bo to też jest dość istotne?



Awatar użytkownika
andrew6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: wt paź 19, 2004 13:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: andrew6 » pt cze 17, 2005 19:15

LPG mam na gwarancji 2 letniej tydzien stal w jedynym Warsztacie BRC wymieniony reduktor mikser, nic niepomoglo kilka nastepnych dni w innym serwiscie BRC opinia taka sama.



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » pt cze 17, 2005 19:26

wtryski sa zaje****te tyle ze w momencie zalozenia lpg i oszczedzaniu na benzynie (czytaj odpalam i po niedlugiej chwili na gaz ) zaczynaja sie problemy. tu nalezy rozumiec ze zapewne gazownicy odpieli pompe paliwa na gazie przez co w ukladzie nie ma cisnienia paliwa, a z kolei z tego powodu zaczyna sie osadzac na szcelinach w ukladzie, sterujacych de' facto dawka paliwa podczas pracy, taki syfek co powoduje zubazanie mieszanki na benzynie oraz zmienia charakterystyke pracy calego wtrysku. do tego jak sie dorzuci pare strzalow gazu ktore gna plyte luftwagi to pozamiatane i trzeba zrobic regeneracje wtrysku. popnadto sprawdzilbym szcelnosc ukladu ssacego silnika pomocne w tym sa nalogi :P.... bierzesz papierosa, zapalniczke i srubokret. otwierasz maske zdejmujesz z miksera waz doprowadzajacy gaz, otwierasz do oporu przepustnice, odpalasz fajke i *#cenzura#* dym z pluc prosto do miksera i patrzysz gdzie leci. jedyne mozliwe miejsce to z pod filtra powietrza, wszelkie inne miejsca sa nie wskazane a wrecz zabronione.
a propo regeneracja jest droga aczkolwiek oplacalna, jak u mnie obejmuje czyszcenie wtryskiwaczy ultradzwiekami wraz ze sprawdzeniem poprawnosci dawek i cisnienia przebicia, rozebranie rozdzielacza i umycie go ta sama metoda, weryfikacja podzespolow i wymiana niezbednych elementow. montaz wszystkiego i ustawienie zespolu wedlug fabrycznych charakterystyk ( lub tez na zamowienie mozna ustawic na innej charakterystyce). U mnie ryczałtowo taka usluga wynosi 900 pln


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
andrew6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: wt paź 19, 2004 13:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: andrew6 » sob cze 18, 2005 10:31

Dzieki za wyczerpujaca wypowiedz sie troszke podlamalem bardziej :( ... ale gdy bedzie trzeba i nieznajde odpowiedniej osoby w mazowieckim do takiego zabiegu skorzystam z twojej propozycji evolution...
Tylko skad pewnosc ze LPG jak znow kiedys kichnie to niedoprowadzi wtrysku do stanu dzisiejszego.... :(

Jest inne alternatywne wyjscie wstadzic jakis inny wtrysk nie mechaniczny ?
Musi sie cos z tym zrobic ... :(



mamix4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: pn lut 28, 2005 11:38
Lokalizacja: Miliszewy,Toruń

Post autor: mamix4 » sob cze 18, 2005 14:03

Ja mam problemy z silnikiem NZ.Mam pytanie ,gdzie powinien być zainstalowany mixer bo ja mam go zaraz za filtrem powietrza i mieszanka musi przebyć sporą droge rurą do kolektora.



tytus

Post autor: tytus » czw cze 23, 2005 20:32

mamix4 pisze:Ja mam problemy z silnikiem NZ.Mam pytanie ,gdzie powinien być zainstalowany mixer bo ja mam go zaraz za filtrem powietrza i mieszanka musi przebyć sporą droge rurą do kolektora.
Tez tak mam w tym silniku. Jest OK



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 418 gości