Nieszczelność wydechu??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
omlet161
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: pn mar 24, 2008 13:19
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieszczelność wydechu??

Post autor: omlet161 » śr maja 21, 2008 12:54

Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu zauważyłem ze mój golfik zaczyna dziwnie pracować gdy sie podniesie maska brzmi troche jak chodzący kompresor;p Zaniepokoiło mnie to wiec pomyślałem moze wyna wydechu bo zaczoł pracować znacznie głośniej, wlazłem pod samochód i faktycznie upaliła mi sie rura przed srodkowym tłumikiem wiec pomyślałem ze to wszystko tego wina. Jednak po naprawie tamtej usterki objaw nie ustał. Czy to moze być uszczelka pod kolektorem wydechowym?? Jeśli chce ją wymienić to chyba tylko od góry bede miał do niej dostęp?? A i osiągi autka spadły znaczy spadają gdy sie silnik nagrzeje na zimnym śmiga elegancko.



Awatar użytkownika
gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: śr lut 21, 2007 23:48
Lokalizacja: Kiełczów
Kontakt:

Post autor: gumiś » śr maja 21, 2008 12:57

troche jest zabawy żeby wymienić uszczelke przy kolektorze,portki przykręcone sa na 6 śrub które napewno beda zapieczone,ale wykonalne,a jest słabszy przez to że sąda dostaje nieprawdziwe informacje przez nieszczelny wydech.

[ Dodano: 21 Maj 2008 12:59 ]
ja zazwyczaj odkręcam te sruby z góry ale z dołu z kanału też podejdziesz :bajer:



Awatar użytkownika
omlet161
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: pn mar 24, 2008 13:19
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: omlet161 » śr maja 21, 2008 13:27

No kiedyś miałem tą przyjemność wymieniać tą uszczelke ale w audicy wójka mam nadzieje ze po wymianie wszystko bedzie ok



rjxt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: wt lut 27, 2007 10:52
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: rjxt » śr maja 21, 2008 21:11

Jeżeli podczas jazdy spaliny nie dostają się do wnętrza kabiny, to nie będzie to na pewno uszczelka między rurą a kolektorem lecz coś w dalszej części układu wydechowego.



greg

Post autor: greg » śr maja 21, 2008 21:40

obejrzyj giętkie połączenie siatkowe - bo tam najczęsciej w twoim aucie się to rozwala



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 340 gości