Popiskujące klocki - tylko podczas jazdy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

olafes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 14:34
Lokalizacja: Lubuskie

Popiskujące klocki - tylko podczas jazdy

Post autor: olafes » pn maja 19, 2008 14:56

witam,
w moim golfie III kombi 1.9 tdi z 1999r. piszczą klocki podczas jazdy - nie piszcza tylko podczas hamowania. Zmieniłem tarcze i klocki (brembo+ferodo) i dalej piszczy. Kilka warsztatow w ktorych bylem rozklada juz rece. Czetsotliwosc popiskiwania (pi-pi-pi..) zalezy od tempa jazdy. To juz drugi komplet tarcz i klockow, sam nie wiem co jeszcze mozna zrobic, teoretycznie wszystko jest w porzadku i dobrze zmontowane, a jednak...
Bardzo prosze o pomoc. Golf piszczal juz jak go kupilem (mial nowe tarcze i klocki). Przejechalem w sumie 4000km i nic, a piszczenie jest cholernie denerwujace.

[ Dodano: 19 Maj 2008 14:58 ]
aha, jeszcze dodam ze zaciski sa firmy lukas a tarcze hamulcowe to wentylowane 256mm, moze te informacje moga pomoc, pozdrawiam



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pn maja 19, 2008 14:59

olafes, a nie kupujesz czasem najtanszych ?? :PP bo czasem z takimi własnietak bywa :)
co do popiskiwania to słyszałem ze podobno pomaga zdjęcie klocków i przelecenie ich papierem ściernym :) ale to tylko słyszałem nie próbowałem osobiście !! :)



olafes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 14:34
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: olafes » pn maja 19, 2008 15:14

no wlasnie zestaw jest dobrej jakosci, nie oszczedzalem przy zakupie, poprzedni zestaw montowany byl przez wczesniejszego wlasciciela 4 miesiace temu (Jurid) i tak samo piszczal,
opcja z papierem sciernym tez juz byla probowana, podobnie klocki byly tez spilowywane..ogolnie wyglada na to ze klocki zewnetrzna zle sie ukladaja (tak mi sie wydaje), ale przyczyny nie mam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn maja 19, 2008 18:10

zrób porządek z zaciskami, wyjmij rozbierz, wyczyść tłoczek i gumki z syfu. Ewentualnie zmień prowadnice. Klocki muszą w marę lekko wchodzić w gniazda - nie na siłę być wciskane bo muszą mieć luz żeby odbijały, nowe często są ciut za długie - chodźby o grubość farby, wtedy je trzeba je spiłować.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: TDonaldmor i 359 gości