Nowy Golfiarz:)-Help Me

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Marcin_Cinek

Nowy Golfiarz:)-Help Me

Post autor: Marcin_Cinek » śr lis 03, 2004 20:05

Witam kolegów
Na samym poczatku chciałem powiedzieć że niedawno stałem sie szczęśliwym posiadaczem Golfika II:)) z silniczkiem RP 1.8 z przebiegiem 150 tyś , sprowadziłem sobie go osobiście z niemiec, po zaj........ kłopotach przy rejestracji, typu złe tłumaczenie czy stanie w urzedzie celnym po 4 godziny od rana co osobiście staram się przemilczeć:((( dostałem dzis karte pojazdu i nowy unijny dowodzik rejestracyjny.Nie znam sie zabardzo na samochodach miałem wcześniej innym samochodzik o pojemności 703 cm i mi go ukradli teraz mam o niebo lepszy.
Mam małe pytanie, tak czytam te forum, różne posty i to co mnie zmartwiło to migająca lampka od oleju.Od poczatku jak kupiłem to mi migala po przekreceniu kluczyka nie zwracałem na to uwagi myslałem że tak musi być:((.A tu okazuje sie że powinna sie normalnie świecić.Co to może być?:(.Samochodzik super pali trzyma obroty jechałem nim juz około 195 i super chodzi.Nie mam zastrzeżeń oprócz jednego.Po nocy jak go odplam to coś stuka w silniku przez 2 sekundy póżniej ustaje:).Czy to może byc wina ze mryga ta lampka od oleju wydaje mie sie że to popychacze zawoów?.Czy moze mam cos z pompa oleju ? Czekam na podpowiedz bo chciałem to jak najszybciej wyeliminować.Pozdrawiam :pub:



Zilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 08:43

Post autor: Zilly » śr lis 03, 2004 20:27

te stukanie z rana to popyhacze, co do tej lampki to nie wiem u mnie na włączonym zapłonie świeci a po odpaleniu mrugnie 2 razy i gaśnie :wink:



Awatar użytkownika
dyferencjo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob sie 28, 2004 16:26
Lokalizacja: Tychy

Post autor: dyferencjo » czw lis 04, 2004 09:54

Witam, mi również świeci na włączonym zapłonie a po uruchomieniu silnika mrugnie i gaśnie. I tak ma być.



Snake
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pn paź 18, 2004 01:39
Lokalizacja: Sz-N [ZS] / Londyn
Kontakt:

Post autor: Snake » czw lis 04, 2004 12:34

Moja lampka najpierw swieci po zapaleniu mruginie i gasie, co do zaworow to u mnie po odpaleniu "z rana" to z 1 min graja, pozniej przecgodzi. Trzeba wyregulowac... :green_fuck:


--------GOLF 2 1.8 tylko 8v w jakims RP :( + Celica `98 1.8 16v

Leon

Post autor: Leon » czw lis 04, 2004 18:25

Witam wszystkich
Noszę się z zamiarem zakupu Golfa II, czy możecie doradzić na co zwrócić uwagę? To cudo ma silnik 1.6 benzynkę i skrzynię automat .Największe obawy mam właśnie do tej skrzyni. Auto ma 170tys przebiegu. Dziękuję z góry
Ostatnio zmieniony sob lis 06, 2004 04:23 przez Leon, łącznie zmieniany 1 raz.



Marcin_Cinek

Post autor: Marcin_Cinek » czw lis 04, 2004 19:02

Witam dzieki za odpowiedz.To znaczy ze wystarczy wyregulowac w serwisie i nie bedą grac? A co do tej lampki to naprawde nie wiem .Domyślam sie że powinna sie świecić a nie migać , ale co w tym przypadku zrobić.Byłem dzis w serwisie i powiedzili ze ten silnik z pukaniem zaworów tak ma i nie daja gwarancji ze po wymianie popychaczy nie bedzie stukało:( i nie wiem co mam robić a lubie jak samochodzik chodzi jak w zegraku wtedy sie nie stresuje i jestem happy:) .Pozdrawiam



Alatus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt paź 01, 2004 21:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Alatus » sob mar 26, 2005 16:53

U mnie lampka tak samo mruga i tak powinno być. Jak chodzi o zawory to mam ten sam problem, tylko u mnie regulacja nic nie da, bo mam hydraulicznie regulowane luzy popychaczy.


I'm love in MK. Zanabyte digifiz, abs, tempomat, elektryczne lusterka i podgrzewane fotele czekają na swoją kolej :)))

Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » sob mar 26, 2005 17:45

Chyba od 1985 (ale to wiem, ze w dieaslu) były samoregulatory. Moze tobie padają własnie one???


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

Awatar użytkownika
KERAJ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz mar 20, 2005 14:10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: KERAJ » sob mar 26, 2005 18:15

czesc... ja mam silnik 1.8 RH i tak samo jak u Ciebie lampka od oleju calyczas miga przed odpaleniem... u mojego znajomego tak samo, wiec chyba nie ma powodow do obaw. a zawory... tez chwile grają, pozdro


KERAJ

Awatar użytkownika
Adam Polak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: sob mar 12, 2005 01:25
Lokalizacja: wojkowice
Kontakt:

Post autor: Adam Polak » sob mar 26, 2005 18:18

witam o ile się nie mylę w tym silniku zaworów się nie reguluje .układ samoregulujący



Alatus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt paź 01, 2004 21:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Alatus » sob mar 26, 2005 23:17

no właśnie nie reguluje się bo są samokasujące, toteż nic się nie da poradzić na takie stukanie w silniku z hydrauliką??czy może jest jakiś sposób??


I'm love in MK. Zanabyte digifiz, abs, tempomat, elektryczne lusterka i podgrzewane fotele czekają na swoją kolej :)))

Awatar użytkownika
c-kozi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr lis 24, 2004 16:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: c-kozi » sob mar 26, 2005 23:21

na początku to co ci klepie to popychacze. zanim cisnienie oleju wzrosnie do odpowiedniego stanu to tak jest, nie u wszystkich ale sie zdarza. ale co do mrugania kontrolki to moze byc zrąbany czujnik cisnienia oleju lub masz troche zamale cisnienie, co moze byc spowodowane za malymi obrotami silnika, nie sprawna pompa olejowa no i najgorsze to podjechany silnik, czego nie rzycze.



Awatar użytkownika
Robas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt mar 01, 2005 13:06
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Post autor: Robas » sob mar 26, 2005 23:34

Ja mam identyczny silnik i tez zaczal mi pukac od kiedy zmienilem na gorszy olej niz byl wczesniej(nie pamietam teraz jaki)mechanik powiedzial, ze to moze dlatego, teraz spowrotem mam zamiar zmienic na taki co byl. Szczegolnie to pukanie pojawialo sie jak byly mrozy teraz przy dodatnich temp. raczej nic nie slychac jezdze juz z tym z 5 m-cy i nic sie nie stalo takze raczej nie ma sie czym zbytnio martwic :grin:



Alatus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt paź 01, 2004 21:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Alatus » ndz mar 27, 2005 00:15

tylko ja mam MOBIL super M a to był najdroższy minerał w sklepie :)
Ostatnio zmieniony wt mar 29, 2005 09:11 przez Alatus, łącznie zmieniany 1 raz.


I'm love in MK. Zanabyte digifiz, abs, tempomat, elektryczne lusterka i podgrzewane fotele czekają na swoją kolej :)))

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 187 gości