Problem niewiem jaki olej do MK3 1,8

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

qrucian

Problem niewiem jaki olej do MK3 1,8

Post autor: qrucian » czw cze 16, 2005 09:51

Słuchajcie, wiem, ze ten temat powraca jak bumerang, ale co mam zrobic skoro niewiem jaki olej był w moim golfie...??
Mam golfa mk3 1,8 przebieg 135 tys rok prod 95, samochod zostal sprowadzony z niemiec, wydaje mi sie, ze oni nie leja jakiegos szajsu do silnika, ale tak naprawde kto wie... Powiedzcie co proponujecie, jaki olej bedzie najodpowiedniejszy i najbezpieczniejszy. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
replay
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: pn sty 31, 2005 02:40
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Post autor: replay » sob cze 18, 2005 22:12

mogl tam być albo full syntetic albo pól syntetyk.. skoro autko ma juz przejechane ok 135 tys to wlej pol syntetyk 10W/40 ..


Życie zaczyna się po ... wyżej momentu obrotowego

Awatar użytkownika
Krembul
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: pn maja 30, 2005 00:41
Lokalizacja: Radom/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Krembul » sob cze 18, 2005 23:07

Ja tam bym zalał syntetyk. 135tyś km to jeszcze żaden przebieg. Syntetyk będzie miał lepsze właściwości (zwłaszcza w zimie). Volkswagen zaleca stosowanie olejów spełniających normy 50200, 50500, 50000 tudzież 50501. Jeśli będzie spełniał którąś z tych norm to nie ma znaczenia co wlejesz. Syntetyki są lepsze bo mają bardziej stabilne właściwości w całym zakresie temperatur. Do tego nie starzeją się tak jak pół syntetyki (mają takie same właściwości na początku jak i na końcu przewidzianego przebiegu między wymianami). Może o tym świadczyć fakt, że dopuszczalne przebiegi bez wymiany sięgają w niektórych olejach nawet 50 000km. Do tego syntetyki mają środki czyszczące, które wypłukują cały syf z silnika poprawiając jego sprawność. Ma to swoje dobre i złe strony. Jeśli silnik jest zjeżdżony to jak wypłuczesz z niego wszystko to może zacząć brać olej itp. Z tego co pisałeś to samochód ma 135 000 km przebiegu.To bardzo mało jak na ten rocznik. Jeśli przebieg jest udokumentowany to ja bym zalał syntetyk. Na oleju nie ma co oszczędzać. Ja do swojego golfa leje Shell helix ultra 5W40 i nie narzekam. Jeśli chcesz nalać coś na prawdę bardzo dobrego i wytrzymałego to nalej Shell Helix Ultra Racing 10W60. Jest drogi ale w każdych warunkach idealnie będzie smarował silnik.


Sprzedam REFLEKTORY "golf IV look" do mk3 stan idealny+3 komplety żarówek xenon oraz SPORTOWY FILTR POWIETRZA K&N do mk3+olejki regenerujące(200PLN)

Awatar użytkownika
briano
Kozak
Kozak
Posty: 770
Rejestracja: wt gru 28, 2004 14:47
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Re: Problem niewiem jaki olej do MK3 1,8

Post autor: briano » sob cze 18, 2005 23:20

Jeżeli jesteś pewny w 100% to możesz spróbować zalać syntetyk. Ja kupiłem golfa przebieg pewny 115tys ale chodził na półsyntetku więc i ja taki zalałem



Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » ndz cze 19, 2005 00:34

Zawsze mozesz go pozniej wymienic na mineralny. Wydaje mi sie ze rzeczywiscie byl to polsyntetyk.


Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
replay
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: pn sty 31, 2005 02:40
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Post autor: replay » ndz cze 19, 2005 13:33

pkirylcz pisze:Zawsze mozesz go pozniej wymienic na mineralny.
mineralnego przy takim przebiegu nie polecam.. duzo ludzi tak robi i zalewa silnik mineralnym.. ale skoro byl polsyntetyk to zalej polsyntetyk


Życie zaczyna się po ... wyżej momentu obrotowego

Awatar użytkownika
cobe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob cze 11, 2005 00:04
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Post autor: cobe » ndz cze 19, 2005 22:59

ja mam shell helix 10W/40 przebieg ok. 190tys. i jest ok.



qrucian

Post autor: qrucian » pn cze 20, 2005 15:03

Wielkie dzieki Panowie za udzielone podpowiedz. Co do przebiegu to jest udokumentowany, wiec zdecyduje sie raczej na syntetyka.Jeszcze raz dzieki i pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 270 gości