Jak to jest z tymi pompami paliwa ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Jak to jest z tymi pompami paliwa ?

Post autor: guti » śr maja 14, 2008 12:03

Jak wiemy u nas sa dwie pomki, jedna pod podłoga przy prekreceniu kluczyka na zapłon robi buuuuuu,po odpaleniu pracuje ciagle az do wylaczenia silnika,
ale powiedzcie mi za co odpowiada pompa w baku ? cy ona wstepnie podaje paliwo do tej pod podłoga ? bawilem sie ostatnio z regulacja pływaka, zostało mi 2 cm w baku paliwa , chcialem oproznic do zera, zeby ustawic za pomoca pływaka wskazowke na zegarach.wpadlem na pomysł ze polacze wezyk powrotu z drugim wezykiem i wypompuje to do banki.
Jakiez było moje zdziwienie kiedy przez powrot nic a nic nie leciało, powiem wiecej , przy sciaganiu wezy z pompki nawet kropelka sie nie wylała paliwa, nawet zapachu nie było paliwa.
Zgupialem do reszty i kolejny triczek , wyciagnałem pompe z baku całkowicie i auto odpaliło, nie stwierdziłem zeby ta pompa w baku pracowała , milczala jakz zakleta. Czy mozliwe jest zeby ona była walnieta ? ja mam taka teorie , ze ta w baku podaje wstepnie do tej pod podłoga, a pozniej sie wylacza. Silnik pracował , poniewaz w przewodach było jeszcze paliwo , ok. ale czemu nie było powrotu ?
Cy jest mozliwe ze w przypadku awarii tej pompy w baku silnik bedzie pracował ? przeciez przez nia idzie paliwo. Zgłupialem konkretnie , zadziwia mnie ten samochód , a moze mu odetne wogole ta pompke i bedzie jezdził na powietrze , skoro nie pobiera paliwa z baku :D
Jakie sa Wasze teorie ?


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » śr maja 14, 2008 12:20

Nie wiem nie rozbierałęm nigdy pompy w baku , ale myślałem że jest tylko jedna przy podłodze zaraz obok filtra


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » śr maja 14, 2008 12:21

tylko nie mowicie mi ze mam tylko jedna pompe w baku , a to pod podłoga jest tylko filtr bo bede gryzł. Troszke fachowosci .

[ Dodano: Sro Maj 14, 2008 12:24 pm ]
grandilodz pisze:ale myślałem że jest tylko jedna przy podłodze zaraz obok filtra
no to i tak ze wiesz ze jest pompa pod podłoga, bo jeden szpec na forum mi powiedizal ze tam jest tylko filtr :)
tak dla ciekawosci u nas sa dwie pompy ,pod podłoga która daje cisnienie bodajrze 1,3 bara dla monowtrysku, i ta druga w baku ale jakie ona ma dzialanie to nie potrafie znalezc. czy dziala ciagle czy skokami


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

maniek128
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 198
Rejestracja: śr gru 01, 2004 17:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: maniek128 » śr maja 14, 2008 16:42

Witam. też słyszałem że są dwie pompy ale jak patrzyłem w etce to na rysunkach widziałem tylko jedną pod bakiem juz sam nie wiem. A tak wogule to chyba przytarłem pompe bo nie chce mi jeżdzić na benzynce
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » śr maja 14, 2008 17:35

maniek128 pisze:Witam. też słyszałem że są dwie pompy ale jak patrzyłem w etce to na rysunkach widziałem tylko jedną pod bakiem juz sam nie wiem.
uwierz mi ze jest w baku :) ja w Etce tez nie moglem znalezc drugiej pompy , wyciagnalem wszystko z baku i tam jest taki metalowe cygaro z kabelkami , ma sitko na koncu ( wlasciwie to u mnie miało bo gdzies sie zaiweruszyło w baku) połaczone jest z wezykiem zasilajacym ta druga pompe.

[ Dodano: Sro Maj 14, 2008 5:36 pm ]
http://www.allegro.pl/item362366946_pom ... 8_gti.html

pod podłoga




i ta w baku

http://www.allegro.pl/item362235444_vw_ ... u_55l.html


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr maja 14, 2008 17:53

guti, mogą być dwie pompy. To jest jakieś głupie nieprzemyślane rozwiązanie vw, może mające sens we wtryskach mechanicznych gdzie potrzebne jest duże ciśnienie paliwa. W każdym razie ta w baku niby tylko podaje benę na główną pompę ciśnieniową pod podłogą. I bez tej w baku silnik będzie chodził, chociaż piszą że mogą się pojawić kłopoty przy dużych obciążeniach.
Po drugie przynajmniej wg Info-tech w RP były rozwiązania z jedną lub dwoma pompami.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » śr maja 14, 2008 18:15

pompa w baku podaje paliwo do pompy cisnieniowej pod podloga w ktorej jest zbiorniczek(a w nm pompa) ok 400ml paliwa do niego wchodzi i moze dlatego auto ci chodzilo

a ze zwrotu nie bylo to nie wiem bo u mnie bez obciazenia wraca paliwo


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » śr maja 14, 2008 20:39

to teraz poległem ,
albo mam auto które pali tyle ile dostanie i nic nie oddaje ja mu niepotrzebne , albo to jakis dziwoląg. Moze przy wyzszych obrotach ta pompka z baku sie przebudza ? jak juz ta pod pogłoga nie domaga to tamta jej pomaga , moze wtedy powrot jest uruchomiony.
a moze ona jest spalona całkiem ? i przez to ze nie dziala to nie ma powrotu ? juz nie wiem co myslec.
Dziwna sprawa, pomysle gdzie tu mozna zdjac jeszcze po drodze zeby powrót sprawdzic. Kiedys przetarłem przewód pod autem, połaczylem go jak powinno byc, ale to był zasilajacy i dziala ok.
a powrot idzie przez pompe pod podłage ? czy bezposrednio wraca do tej w baku i wlewa sie do zbiornika ? nie jestem pewien ,ale chyba nie wchodzi do pomkpi w baku tylko w króciec w jej obudwoe a nastepnie wolnym wezykiem wzdłuz pompy spływa do baku. Witki opadaja mi z tym autem :D
nie wiem czy on poprostu ma takie zapotrzebowanie i nie ma co wracac, czy ma mniejsze ale ze dostanie wiecej i nie ma powrotu to spali sobie ( nie kopci, nie krztusi sie , jest ok jak na swój wiek, autozagadka.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
To_masz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 13:14
Lokalizacja: WL

Post autor: To_masz » śr maja 14, 2008 20:39

ah te eRPeki :pub:
Ostatnio zmieniony śr maja 14, 2008 20:40 przez To_masz, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » śr maja 14, 2008 20:42

a moze przez ta pompe w baku, po przekreceniu kluczyka ta pod podoga nabija sobie paliwo na dwa razy ? przekrecam kluczyk, pompa robi buuuu , sekunda przerwy i znowu buuuuu , dawniej chyba raz robiło buuuuu. przekaznik jest ok od pompki, sa jakies bezpieczniki oprocz przekaznika ?


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » śr maja 14, 2008 20:46

A może nabija odpowiednie ciśnienie do uruchomienia silnika?


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » śr maja 14, 2008 20:50

grandilodz pisze:A może nabija odpowiednie ciśnienie do uruchomienia silnika?
no to mogłoby tłumaczyc czemu mi nabija na dwa razy ta pod podłoga, moze ta w baku nie wyrabia albo jest popsuta. druga sprawa teraz to co sie dzieje z paliwem któego auto nie spali :D bo w wezyku powrotnym przy pompce nawet smrodu benzyny nie uswiadczylem.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
szopek87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: czw kwie 24, 2008 19:43
Lokalizacja: Lublin

Post autor: szopek87 » śr maja 14, 2008 21:15

ja szukalem w swoim mk3 i mam tylko jedna pompe a najwieksze cisnienie jest potrzebne w wielopunktowym wtrysku cos okolo 5


nigdy nie jest tak nisko by nie mogło być niżej
7 cali czystej stali a wahacz o asfalt wali :)

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » śr maja 14, 2008 21:18

szopek87 pisze:cos okolo 5
wystarczy 3


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 428 gości